ASUS Echelon laser gaming mouse

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod winycz 6. 8. 2014 18:06

Připravil jsem si pro vás recenzi na herní myšku od ASUSu z řady Echelon.

Obrázek

Součástí balení je myška, CD s drivery respektivě s utilitou pro programování tlačítek a funkcí myši, knížečka na poučení o záruce a co všechno zahrnuje ASUS VIP Member Warranty a krabička s přídavným závažím.

Obrázek

Obrázek

Na samotné myši najdeme 8 tlačítek, včetně kolečka a pro všechny si můžeme nastavit nějaké makro.
Pro makra pak máme 128kB paměť a nastavení zůstane i pokud připojíme myš do jiného počítače.
Uprostřed mezi kolečkem a tlačítkem "DPI" je vícebarevná dioda, která indikuje pozici DPI předem nastavených v utilitě Asus Echelon. Ze spoda myši nalezneme tlačítko na vysunutí zásobníku do, kterého si můžeme dát závaží. Závaží je dováváno 3x 10g a jedno pěti gramové, tudiž můžeme k základní váze myši přidat až 35g. Myš je propojena s počítačem pomocí 1.8 metrového kabelu, který je opletený a stíněný s pozlaceným USB konektorem.
Myš jak je již v názvu využívá laserového snímače, který je mnohem přesnější a citlivější než klasické snímače které jsou identické červeným nasvícením. Snímač zvládá až 5600dpi, zrychlení až 30g.
Mnohé z vás potěší, že tvar myši je spíše univerzální, tudiž myš může používat jak pravák, tak i levák.
Povrh myši je po bocích pogumovaný a myš příjemně sedí do ruky a neklouže. Tlačítka a vlastně celá vrchní plocha, která je ve stylu army je z hladkého plastu.
Myš je převážně pro hráče stříleček, tudiž žánru FPS (first-person shoter) a to zejména díky těmto funkcím:
• Nastavení přesnosti v reálném čase – Nastavujte mezi pěti úrovněmi DPI dotykem přepínače
• Asistent míření při sniperování – Tlačítko pro okamžité snížení DPI
• Přesná dávková střelba s malým zpětným rázem – Funkce automatického opakování kliknutí
Abych pravdu řekl, tak jsem oproti obyčejné myši nevyužil, maximálně změny DPI.
Předpokládám, že asistent míření při sniperování bude nejspíš makro na snížení DPI o jednu pozici a funkce automatického opakování kliknutí je opět makro na například dvojklik.
Uvítal bych třeba funkci, která automaticky detekuje ve hře zamíření ze sniperu a po té snížila DPI a vzápětí jej také zvýšila zpátky.

To je nejspíš vše ohledně vzhledu a vlastností myši a nyní bych představil Utilitu Asus echelon

Obrázek

V první záložce Customize je nastavení tlačítek, tudiž můžeme zvolit co, které tlačítko bude dělat a můžeme si také vybrat již předem nastavený profil.

Obrázek

Ve druhé záložce Performance máme 5x stage tedy 5 pozic DPI, každá má svojí specifickou barvu na myši, ale to v utilitě není vidět. Je možno nastavit i to, aby pohyb nahoru a dolu byl citlivější než pohyb do stran, tedy citlivost os X a Y. Dále tu máme nastavení Polling Rate, kterým si volíme odezvu myši (nižší polling rate = vyšší odezva), pak je zde zajimavá a šikovná funkce Lift Off Distance, která určuje v jaké výšce nad podložkou myš stále snímá povrch a poslední je zde Key Repeat Speed, která určuje rychlost snímání kliku na myši. Pro snížení této hodnoty nevidím důvod, snad jen jako ochranu proti nechtěnému dvojkliku.

Obrázek

A na poslední záložce Macro si můžeme vytvořit své vlastní makro, které se v zápětí dá nastavit na nějaké tlačítko na myši, dám příklad třeba pro opětovnou střelbu a mezi to vložit třeba nějaké zpoždění, dále tu máme možnost přímo nahrávání. Po stisknutí tlačítka Record utilita zachycuje kliky na klávesnici, popřípadě myši a zapisuje si je.

ASUS Echelon gaming set má ještě svoji mechanickou klávesnici, velkou podložku pod myš, sluchátka a externí zvukovku Xonar U7.

SHRNUTÍ A ZÁVĚR

Výhody:
+ atraktivní vzhled s celým herním setem
+ programovatelné tlačítka
+ pro praváky i leváky
+ 4 závaží
Nevýhody:
- cena
- tvrdost kolečka

Nevýhodu cena jsem zvolil z jediného důvodu a to, že mi přijde 1200kč za myš příliš (myš jsem vyhrál v soutěži), když si vemu náklady na výrobu, porovnat s jinou myší stejné cenové relace nemohu.
Rozhodně se mi tato myš líbila svým vzhledem a komfortem. Do ruky sedí velmi dobře, ale jako levák mi nejdou příliš dobře používat postranní tlačítka nehledě na to, že je občas klikám omylem. Ve hrách Call of Duty používám pro poloautomatické zbraně točením kolečkem jako střílení a hrál jsem na myších, které měly kolečkou daleko jemnější a lehčeji se s ním točilo, ale to by zase bylo nejspíš nevýhodou do scrollování stránek, tudiž každé pro má své proti. Jinak jsem tedy s myší spokojen, se závažím se mi pak lépe míři ve střílečkách.

Zde jsou oficiální stránky myši:
http://www.asus.com/cz/Keyboards_Mice/E ... /overview/

a zde pro celý herní set Echelon:
http://www.asus.com/microsite/2013/Mult ... on_gaming/

Jen tak pro zajimavost, našel jsem až na vzhledové detaily shodnou myš za stejné peníze:
http://www.alza.cz/tesoro-shrike-d405972.htm

Echelonka:
http://www.czc.cz/asus-echelon-laser-ga ... 69/produkt
winycz
Sponsored by ASUS

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 8. 2014 20:55

Kolik jsi měl předtím myší ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 6. 8. 2014 21:35

Recenze? "Herní" myši? Kde je empirický test senzoru? Pokud to má být myš na FPS, přesnost snímání je kruciální, nikoliv hovadiny typu "Nastavení přesnosti v reálném čase" (hint: rozlišení senzoru nemá nic společného s přesností).

Nebýt nevýhody "cena", myslím si, že to je další PR, totiž spam. Cena je skutečně nevýhoda, když za srovnatelné prachy jde koupit normální myš se slušným senzorem, namátkou CM Storm Alcor nebo Roccat Savu.

-- 6. 8. 2014 21:38 --

OK, je to další spam. OP udělal x-post na PCT.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod winycz 6. 8. 2014 22:39

Před touto myší jsem měl klasické myši s cenovkou 100kč od geniusu a pak jsem si koupil od A4techu XL-750BK, která mě stála asi něco málo přes 400kč a byla to příjemná změna, lepšího snímače, s tím související vlastností lift off distance, když hraji hru a mírně si nadzvednu myš, tak ty levné myšky mi pokaždé odskočily, čemuž taky dopomáhá přídavné závaží.
winycz
Sponsored by ASUS

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 8. 2014 22:44

Zvláštní, máš tu pár příspěvků a všechny jsou promo na Asus výrobky :hm e by náhoda?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LammerOutsider 6. 8. 2014 22:49

Ale jo, recenze fajn. Jen - neni lepsi opticky snimac?
LammerOutsider
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 6. 8. 2014 22:49

lepšího snímače, s tím související vlastností lift off distance, když hraji hru a mírně si nadzvednu myš, tak ty levné myšky mi pokaždé odskočily, čemuž taky dopomáhá přídavné závaží.

Co to je za blábol?

Ty kecy jsou bezcenné bez
  • měření LOD (kolik CD?),
  • měření maximální rychlosti snímání (aspoň Enotus),
  • testu predikce, akcelerace, jitteru (ideálně obrázky v Malování/Gimpu).
(U všeho samozřejmě použité povrchy.)
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod winycz 7. 8. 2014 10:35

Test rychlosti snímače byl bez podložky, neboť na tak malé podložce jsem nemohl dosáhnout rychlostí jako na velkém dřevěném stole, který je potřen lakem.

Obrázek

A tady test predikce, která buď není vůbec nebo úplně minimálně.
Vlevo - podložka , V pravo - dřevěný stůl

Obrázek

Ptal jsem se tak známých co mají herní myšky (např. Razer Deathadder, Logitech G502,...) ani jednoho nezajímala při koupi myši predikce či maximální rychlost snímače, dokonce ani typ snímače jestli je laserový nebo optický. Lidi většinou zajímá jestli má myš tlačítka na který jdou nastavit makra, rozpoložení tlačítek, celkový vzhled myši, tvar neboli jak myš sedí v ruce a ještě možná tak ta váha.
Osobně, když jsem se dočetl o té predikci, tak to by bylo tak jediné co mě na myši zajímá z uvedených vlastností, které jsem měl vyzkoušet.
winycz
Sponsored by ASUS

Odeslat příspěvekod davkol 7. 8. 2014 11:32

To je jako z nějakého absurdního dramatu...

winycz: Auto je krásně červené, má mnoho nastavení rádia, podle specifikací umí jet 200 km/h, takže je úplně super, jenom mi přijde trochu drahé, když nejsem zvyklý platit víc než za fábii.
davkol: Nemohl bys uvést nějaké empirické testy?
winycz: Světlá výška je hrozně důležitá.
davkol: Jako konkrétně. Měření spotřeby, jak dobře to brzdí, jak rychle se s tím dá reálně jet, jakou to má světlou výšku,...
winycz: Něco jsem si o tom přečetl, ale moji známí se o to nezajímají, vybírají si auto podle barvy a rádia. Zamlouvala se mi jenom ta rychlost, tak jsem to zkusil na normální cestě, ale tam se mi výsledky nelíbily, tak jsem jel na přistávací dráhu a tam mi vyšlo tohle...

winycz píše:Test rychlosti snímače byl bez podložky, neboť na tak malé podložce jsem nemohl dosáhnout rychlostí jako na velkém dřevěném stole, který je potřen lakem.

Obrázek

Maximální rychlost snímání při 5600 cpi fakt není zajímavá. Metodika taky fakt jak noha, bo senzory snímají na různých površích různě. To, co jsi tady uvedl, je učebnicový příklad Cherry pickingu... nebo spíš diletantství.

winycz píše:A tady test predikce, která buď není vůbec nebo úplně minimálně.
Vlevo - podložka , V pravo - dřevěný stůl

Obrázek

Já tam vidím jitter. Proč jsi neudělal ani rovné čáry?

winycz píše:Ptal jsem se tak známých co mají herní myšky (např. Razer Deathadder, Logitech G502,...) ani jednoho nezajímala při koupi myši predikce či maximální rychlost snímače, dokonce ani typ snímače jestli je laserový nebo optický. Lidi většinou zajímá jestli má myš tlačítka na který jdou nastavit makra, rozpoložení tlačítek, celkový vzhled myši, tvar neboli jak myš sedí v ruce a ještě možná tak ta váha.

To, že zákazníci dělají neinformovaná rozhodnutí a nechají se manipulovat marketingem, není nic nového.

winycz píše:Osobně, když jsem se dočetl o té predikci, tak to by bylo tak jediné co mě na myši zajímá z uvedených vlastností, které jsem měl vyzkoušet.

LOD jsi sám zmínil výše ve vláknu, tak nelži.
winycz píše:lepšího snímače, s tím související vlastností lift off distance, když hraji hru a mírně si nadzvednu myš, tak ty levné myšky mi pokaždé odskočily, čemuž taky dopomáhá přídavné závaží.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 8. 2014 18:46

:lol:
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matysek 7. 8. 2014 20:25

Echelon do kazde domacnosti ... bylo asi to prvni, co mi proletelo hlavou z titulku.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FlanK3r 8. 8. 2014 14:35

Já se musím bouchnout do čela...davkol ma ZK na PCT, jak jsem si před chvílí všiml. Jestliže je to takový chytrák, proč něco nenapíše on? Lidská přiblbost a nedocenění čehokoliv nezná mezí. Prostě Češi obecně z 75%, banda idiotů a závistivců.

Pokud někdo koupí myš za 1000kč, stěží bude hrát na papírové A4 a nebo na stole,. tu stovečku až dvě za podložku určitě najde. Podložku jsem měl i jako student v roce 1998 se svým prvním PC z brigády.

Aktuálně mám Razer Deadadder, levná myš vzhledem k tomu, jak ji mám dlouho a co skutečně umí z hlediska subjektivního. Rukama mi prošlo za dobu Quake III a QL asi 5-6 myší a po té zkušenosti mohu říci, že myši okolo 1000kč za to většinou stojí. Špatné sic nebyly A4 tech, sensor OK, ale tlačítka po čase vypověděla službu. levné myši tragédie, to fakt nedoporučuju někomu, kdo chce hrát FPS hry.

PS:pokud někdo pochybuje o mém skillu v QL (může si mě přidata dáme nějaký match):
http://www.quakelive.com/#!profile/summ ... eeeeeeeeer
sestavy:
1)Ryzen 7 1800X, Asus C6H, ROG Strix RX480, 2x 8GB GSKill TridentZ RGB
2)AMD FX 8370@5 GHz, ASUS 970 Pro Gaming/AURA, R9-270x,2x4GB TridentX 2400MHz
FlanK3r
Sponsored by ASUS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 10. 8. 2014 22:49

Jestliže je to takový chytrák, proč něco nenapíše on? Lidská přiblbost a nedocenění čehokoliv nezná mezí. Prostě Češi obecně z 75%, banda idiotů a závistivců.

Rukavice byla hozena. Možná kdyby sis dal tu práci a hodil „davkol“ do vyhledávače, mohlo by ti vyjet třeba sto článků na AbcLinuxu. Letos dvě recenze myší a jedna recenze ergonomické klávesnice.

-- 10. 8. 2014 23:01 --

Moment, není FlanK3r "Sponsored by ASUS" náhodou flanker "moderátor" na PCT? O moderaci na onom fóru si už léta myslím svoje, ale tímhle moje mínění kleslo ještě hlouběji, pokud to ještě jde.
davkol
Junior

Odeslat příspěvekod FlanK3r 11. 8. 2014 08:59

...už je to stejně na smetišti, takže klidně můžeme diskutovat

1)závist? A nebo já mám mít závist k tvým článkům?

2)hmm, proč je PCT asi nejsilnější IT magazín a má nejdůmyslnější fórum co se týká sekcí a podsekcí?

Mně se prostě nelíbí jedna věc...Je mi šumák, zda ten je fanda Amd, ten fanda MSI, ten fanda Asus a nebo někomu je to jedno. Přece nebudeš diskriminovat někoho kvůli jeho oblibě značky? Pokud ano, jsi duševně mimo. Protože někdo uznává určité značky i v osobním životě v oblečení, kosmetice a nebo u dalších věcí. A je to špatně? Když má někdo dobré zkušenosti, většinou v budoucnu se k danému znovu vrací.
Když jsi fanda značky, opravdu fanda, nejenom něco z nutnosti, ale ve volnu přispíváš, hltáš každým douškem příspěvky ostatních, získáváš zkušenosti, dobrovolně sdílíš své zkušenosti, zjistíš, že to je sice levná "reklama" pro výrobce (nic je to nestojí), ale zároveň i cesta pro tebe.
Kdyby tohoto nebylo, jak by se lidé jako já, Adam, Aleš a nebo svého času OBR dostali více k extrémnímu overclockingu? Ano, pak si tě všimnou a něco občas za tu snahu získáš, není to nucené, ale přirozené. A se světovými hvězdami se nemůžeme srovnávat. Známej z Honk Kongu teď dostal 160ks procesorů i7-4790K a pár Pentií G3258, protože je aktivní fanda Intelu a stále pravidelně taktuje. Sám přiznávám, že bych si něco takového taky přál dostat, ale zároveň mu nezávidím a přeji mu to.
Vždy jsem byl otevřený a pokud někdo chtěl s něčím pomoci, nabídl jsem mu nápomocnou ruku. A to platí i teď, kdyby někdo se mě zeptal, jak se dostat k LN2 a jak se naučit více ladit a taktovat, rád mu pomůžu.
sestavy:
1)Ryzen 7 1800X, Asus C6H, ROG Strix RX480, 2x 8GB GSKill TridentZ RGB
2)AMD FX 8370@5 GHz, ASUS 970 Pro Gaming/AURA, R9-270x,2x4GB TridentX 2400MHz
FlanK3r
Sponsored by ASUS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davkol 11. 8. 2014 11:01

1)závist? A nebo já mám mít závist k tvým článkům?

Možná bys mohl vědět, co jsi sám napsal.
Jestliže je to takový chytrák, proč něco nenapíše on? Lidská přiblbost a nedocenění čehokoliv nezná mezí. Prostě Češi obecně z 75%, banda idiotů a závistivců.

Jinými slovy, napsal jsem, že jsem něco napsal. Krom toho, nemusím být kuchař, abych poznal, že mi jídlo nechutná.

2)hmm, proč je PCT asi nejsilnější IT magazín

A je? Pokud ano, je to smutné, protože úroveň článků a zpráviček je strašná. Mr. Štěpánek opisuje tiskové zprávy a specifikace, Ms. Jiříková do toho valí generický bulvár jako na lŽivě. Mr. Vágner k tomu v komentářích obhajuje absenci korektury a zoufalost obsahu. Jeden dva autoři to nezachrání.

má nejdůmyslnější fórum co se týká sekcí a podsekcí?

wat.

PCT těží v prvé řadě z historie, a to hlavně moddingu.

Mně se prostě nelíbí jedna věc...Je mi šumák, zda ten je fanda Amd, ten fanda MSI, ten fanda Asus a nebo někomu je to jedno. Přece nebudeš diskriminovat někoho kvůli jeho oblibě značky? Pokud ano, jsi duševně mimo. Protože někdo uznává určité značky i v osobním životě v oblečení, kosmetice a nebo u dalších věcí. A je to špatně? Když má někdo dobré zkušenosti, většinou v budoucnu se k danému znovu vrací.

Pokud je někdo fanboy, ba dokonce placený, není nestranný, není nezávislý, je předpojatý, byť třeba jen podvědomě. Sponzoring je dokonce výrazně silnější než pouhé bezplatné testovací kousky pro recenzenty, o kterých píše lachlan. Aby to člověk poznal, ani nemusí mít titul z psychologie.

Proto je podstatné, aby recenze obsahovaly rozbor součástek, empirická měření včetně metodiky atd.
davkol
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků