Jakou externí zvukovku ?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 20. 4. 2015 10:50

Ahoj. Protože mi u GTA FiVe místy pekelně lupal zvuk (a pak hra nešla odinstalovat s tím že je problém 64bit sound...či co) tak jsem si donesl Soundblaster X-Fi 5.1 Surround Pro.
https://www.alza.cz/creative-sound-blas ... tm#recenze

Musím říct že se to o něco zlepšilo, ale pořád to není 100%. Navíc karta nejde použít s MacBookem Pro, takže ji asi vrátím. Mám pocit že nemá vlastní CPU. Která z externích zvukovek je fakt dobrá ? Nebo je lepší jít do interní klasiky ?
Naposledy upravil PoliceCollector dne 20. 4. 2015 11:11, celkově upraveno 1
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 20. 4. 2015 11:08

Co k tomu bude připojeno?
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 20. 4. 2015 11:12

No ta má stávající sestava...(Q6600,GTX 275)ještě uvažuju o tom že až budou prachy tak koupím 8GB RAM.

Chtěl jsem vzít grafárnu, ale bohužel, jak vylezly ceny, tak sem nic zajímavýho do tří, čtyř tisíc nenašel...všechno strašně podražilo.

Aby bylo jasné - GTA V jede hratelně - dokonce ve full HD (nezapomeňte - je to překabátěná čtverka) a na low to teda nevypadá nijak děsivě, auta i osoby jsou OK, akorát prostě textury nejsou ostré.... Ale když třeba za mnou jede policie, houká a střílí, spolujezdec ječí, do toho řve rádio a hraje hudba tak to najednou začne lagovat. Se starou zvukovkou (sice externí, ale v podstatě to samé) to dělalo furt... teďka jen občas...tak si myslím že pokud by ta karta měla vlastní CPU, tak by to mohlo jet bez problémů...tahleta ho asi nemá...
Naposledy upravil PoliceCollector dne 20. 4. 2015 11:16, celkově upraveno 1
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 20. 4. 2015 11:13

Ne kam to bude připojeno, to mi došlo, ale co k té zvukovce?
repro? sluchátka? obojí? jaké?
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 20. 4. 2015 11:20

Jo, tak mám do toho připojenou věž... kterou střídám se sluchátky... (protože když není nikdo doma můžu hrát bez sluchátek.)
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 20. 4. 2015 11:28

chjo, jaké?
ono je rozdíl sluchátka za 3+k od renomovaných výrobců a herní sluchátka za litr z Alzy.
V prvním případě má smysl vzít třeba tohle:
http://www.sluchatka.net/fiio-e10/
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 4. 2015 11:39

Odpovím za něj, má nějaký Marshaly a potom SuperLuxy tuším. Nic co by si zasloužilo zvukovku...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod alfah4ns 20. 4. 2015 11:50

Superlux nemusí být horší než plno dražších sluchátek.
Sám jsem do práce jedny bral (HD681 evo). Ano, na domácí ATH-T500 to zvukově ani pohodlím nemá, ale hraje to slušně.
A Marshall, no.. zase, sluchátka za litr budou něco jiného jak za 4...
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 4. 2015 11:51

Ale to jsi ty, tady řešíme PéCého :D
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod r34ktor 20. 4. 2015 12:41

Nejspíše bude problém ve slabém procesoru, který nestíhá v náročnějších pasážích zpracovávat zvukové efekty.

Ovladač ZK to určitou měrou ovlivní (proto ty rozdíly), ale CPU bude hrát určitou roli vždy.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 4. 2015 12:56

Marshal MAjor FX, ale co dál nevím, měl jsem za to že bral ty luxy, ale kdo si to má pamatovat.

Pro dlouhý sra... teda jako když by měl někdo čas. http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.p ... &sk=t&sd=a

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 20. 4. 2015 12:59

Superlux 660. Ja myslel ze zvukova karta=samostatny chip - a ze tam kde je tak netreba resit cpu protoze sc si to spocita sama....
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 20. 4. 2015 13:05

Většinu nadstandardních SW vychytávek, které dnešní ZK mají, počítá procesor. U USB zvukovek navíc řídí přenos po sběrnici.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 4. 2015 13:05

Takže nakonec né za 5 500kč, Pure HiFi, ale lepší sluchátka...

Pamět mi slouží ->

PoliceCollector píše:Dobře díky píšu si je na wish list.

Zatím tam mám
AKG 702
Beyer Custom One Pro
Beyer DT 880/990
Senn HD 598

Takže asi zatím tu nenápadnou klasiku.

Možná ještě ten Focal Spirit.

Uvažoval jsem i o Audio-Technica M50x případně řadě "A" ale v EU je tahle značka velmi předražená. Dtto V-moda, ty hodně chválí, ale podívejte se na EU ceny...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod r34ktor 20. 4. 2015 13:09

A proč to sem pleteš? Pokud máš neodolatelnou touhu, pokračuj ve vláknu na AVmanii.
Knowledge is power
r34ktor
Pokročilý

Další stránka