PCho smutná představa ... nebo z toho bude sestava?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 5. 2015 11:00

sleduju vas! :D
a jsme na druhy a ani to nebolelo.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 23. 5. 2015 11:10

Procák jsem chtěl tento: http://www.czc.cz/intel-core-i7-5820k/158564/produkt

Dražší určitě NE. (Leda že by ten rozdíl byl maximálně do 1000Kč a měl smysl.)

Case mám dvě - Thermaltake Soprano a Coolermaster Evo 830. Takže myslím že je zbytečné kupovat novou.

S grafárnama je to blbý, no. Všechno podražilo, takže upgradovat grafiku za normální cenu je dneska unglaublich. Jako minimum beru GTX 960 ale z toho že stojí šestku se mi dělá šoufl, přece jen by měla být za 4 maximálně 4.5.

Ten zbytek je mi fakt více méně jedno... Nejvíc fakt hraju letadýlka War Thunder, když mi to bude běhat (což na rozdíl od single playeru neběhá) tak si zahraju GTA on line, Zaklínač je srdcovka a Danu Vávrovi strašně fandím...

Plus si sem tam koupím nějakou hru ve slevě na Steamu....

Tak tajně doufám že mi přispěje rodina k narozkám....když ne, tak si holt na všechno vydělám sám. Proto - prosím s cenou se spíše kroťte než abyste byli velkorysí.

A rozpočet ? Poměr - cena/výkon - takže tak nějak rozumně - do dvaceti tisíc... Takže stylem - vejde se tam SSD za tu cenu ? Nevejde, nevadí. Vejde se tam 3TB disk ? Nevejde ? Nevadí.
Vejde se tam 32GB RAM ? Nevejde ? Tak stačí polovina a jestli ani to se tam nevejde, tak stačí čtvrtina (8GB).

Pokud by byli u Noctuuy frajeři a poslali mi novou šponu na novej socket, tak použiju stávající věž a nemusím řešit dalších patnáct set za chladič.

Případně ještě je tu jedna možnost - můžete zkusit navrhnout takovou sestavu aby mi tam běhalo všechno co chcu a moc to nestálo...ale vzhledem k tomu že investice do Q6600 před lety fakt nebyla špatná, tak si myslím že směr - nabušený procesor, slušná deska, relativně výkonná grafika a ten zbytek se časem dořeší se osvědčil.

A přeci jenom bych chtěl už něco trošku modernějšího.
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 23. 5. 2015 11:16

Uvedomujes si ... kdyz se odprostim od zkusenosti a faktu, ze jsi to Ty ... ze Core i7-4790k bude mit vyssi vykon s nizsi investici a problemu? Az vysoky OC nebo nasazeni vcetne SW se zacne prosazovat LGA2011-3.

Vim, ze to pisu naprosto zbytecne viz RAM a cela magorie, presto kdyby nahodou nekdo jiny cetl a myslel si, ze za tisicovku postavi LGA2011-3. Radeji nechci ani spocitat, kolik jsem celkem nacpal do workstation postavenou na LGA2011.
Naposledy upravil Matysek dne 23. 5. 2015 11:22, celkově upraveno 1
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 5. 2015 11:18

4690k, kdyz uz. A razem mas na 970, coz dohromady bude mit i za deset let vyssi smysl pro hrani her. Mozna nizsi "Mi" ... ale nezapomen, ze jsi CHUDY snob.

8GB na hrani je stale dost, neboj.

- - -

viewtopic.php?t=1131316&all=1 Tady se nekde natref. Do dvaceti tisic s 5820 koupis procesor a RAMky. Zbytek pristi rok.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 23. 5. 2015 12:19

Jenže tady je problém - ne... To co mi doporučujete vy je čtyřjádro. To co chci já je šesti jádro. Takže ty dvě fyzická jádra (plus minus HyperThreading) se budou hodit i do budoucna, ne ? Jak jsem pochopil ze své marné snahy upgradovat zvukovku (dodneska jsem z toho per plex a netuším co s tím - prostě si mám koupit nějakou krabičku za dva a půl litru-ha.) tak i zvuk se počítá přes CPU.Takže každé jádro navíc se hodí, ni ? Navíc Intel má aspoň ty jádra silná...Quad core jsem bral v době kdy i dual core bylo ještě relativní novinka. A vidíte - slouží (zatím) dodnes.... takže až uplne dalších sedm let, předokládám že six -nebo octa core bude standard... a situace se bude opakovat...

A potom je tu ještě jedna věc... DDR 4. 2011 v3 má DDR 4, 1150 atd. DDR 3. Za x-let budou DDR 3 stát tolik co dneska DDR 2, kdyžto DDR 4 budou za málo.... (nějak nemyslím že by se v průběhu životností konzolí téhle generace objevily DDR 5 nebo něco úplně nového, když výroba DDR 4 teprve nabíhá.) Ale standardem budou DDR 4, ne DDR 3. I proto bych raději 2011,,,

Rozdíl mezi GTX 960 a 970 je čtyři tisíce. Na Zaklínače by měla prý v poho stačit GTX 960 a u grafiky stejně provádím po čase Mid Life Update (modernizaci v průběhu poloviny morální životnosti počítače.) Vzhledem k tomu že monitor mám nový, ergonomický a full HD, tak modernizace další tři čtyři roky nehrozí,takže 4k atd. mě nemusí trápit.
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 5. 2015 12:41

Kupuješ teď tak je třeba řešit dnešní problémy :)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 5. 2015 12:50

Proto ted mas midlife GTX275 z roku kolik? 2008? Stejne jako zbytek sestavy. :lol:

-- 23 kvě 2015 13:50 --

//Home, sweet home.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 23. 5. 2015 12:58

20,-
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 5. 2015 13:07

Já dám kilo.

100,-
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 5. 2015 13:15

Uprimne? Ja kdybych mel nekomu prispivat na sestavu, byl by to nekdo z kluku invalidu - vim na foru o dvou. Nikoliv chudemu snobovi, ktery si vymysli historky o kamionech.

Ano, vim. Zabijim zabavu. :(

KineCZek

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 5. 2015 13:17

Počítají se i dočasní? :D

Snažím se to ne zabít ;)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 5. 2015 13:19

1:0 pro Pythona. :D (dostal's mne) :lol:

//takze uz vim o dvou a pul invalidech na foru. :D :D

KineCZek

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 23. 5. 2015 13:20

když ho zabiju, už to bude úplně nejvíc největší invalida, ne?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 5. 2015 13:21

Kdyz PCho zabijes, zkazis nam vsem (i sobe) legraci. :D To prece nemuzes komunite udelat. :D

KineCZek

Odeslat příspěvekod Matysek 23. 5. 2015 15:42

To bylo, dnes uz to neni zabava, jen osina ...
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka