Telemetry (špehování)-zkušenosti a názory,jak vypnout II

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tom1122 31. 8. 2015 10:59

Myšleno bylo celosvětově.Aneb nedávných 75 milionů betatesterů. ;-]
Tom1122
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radeksss 31. 8. 2015 13:24

Tom1122 píše:A W10 budou pro nejednoho admina noční můrou bezpečnosti.Nevím kolik firem bude nadšené představou že data XY putují nejen do MS:)

Budou se chovat naproto stejně jako ve W7 a předchozích verzí woken, kde je telemetrie taky. Prostě jí v nastavení systému zakážou. Defaultně vypnutá telemetrie by byla MS i uživatelům nanic. Krom toho špehovat Vás může jakýkoliv SW, který máte v počítači, ba dokonce i HW. Dokonce i když ho odpojíte od od internetu a LAN sítě, tak to jde - to byste musel mít speciální stavební úpravy objektu a k tomu samozřejmě řízený režim vstupu, práce s daty, atd - věřte tomu, že takové objekty na území ČR jsou. A i tak nebude největší nebezpečí NSA, FSB, a Gůgl spol. ale člověk a jeho lidské selhání. Sorry, ale tyhle starosti jsou fakt legrační.
radeksss
Junior

Odeslat příspěvekod Tom1122 31. 8. 2015 16:50

Vzhledem k tomu že W8x (nejen) ve firmách podíl W8x dosahoval cca. 18% trhu,a W10 nemají nic čím motivovat firmu k přechodu...Je spíše pravděpodobné že W10 budou obdobný propadák.
Otázka (ne)posílání nějakých dat prodejům rozhodně nesprospěje,a pozor opakuji PRODEJE nikoliv přechod zdarma který se firem stejně netýká.
A mimochodem,telemetrie ve W7 je mnohem menší a snáze odstranitelná.Stačí se podívat na jaké servery sahají W7 vs.W10.
Tom1122
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radeksss 1. 9. 2015 08:16

Proč by někdo v korporátu kupoval W8, když si mohl koupit W7?

Víte co to je autismus? Neschopnost se pustit tématu. Tak se nebojte a pusťe se:-) a tyhle starosti přenechte někomu v Redmontu.
radeksss
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 1. 9. 2015 08:29

Ani korporát se W10 časem nevyhne. Jako u předchozích verzí jim po stažení W7 a 8.1 z prodeje nic jiného nezbyde, leda přejít na linux případně mac.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 1. 9. 2015 09:08

Čo sa týka TELEMETRIE, tak mi najviac vadilo odosielanie všetkých klikov na moju klávesnicu. Takže odchádzali všetky moje vytvárané emailové texty, všetky moje texty vytvárané vo Worde a v Exceli a aj moje prihlasovacie meno a prihlasovacie heslo k môjmu internetbankingu. Tak som tu TELEMETRIU po 30 dňoch používania Windows 10 nakoniec vypol. Stiahol som si na to softvér a jedným kliknutím som to špehovanie vypol - aspoň dúfam.

Teraz neviem, ako by som to zistil, či ešte odchádzajú z môjho počítača nejaké informácie von bez môjho vedomia.
Ansam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tom1122 1. 9. 2015 09:24

radeksss píše:Proč by někdo v korporátu kupoval W8, když si mohl koupit W7? .

1.Pouze jsem reagoval na to že W10.mají našlápnuto k úspěchu.Nejen podle mně se může stát že až opadne vlna ,,zdarma" budou W10 procentně stejný propadák jako W8x
2.Přesně stejný důvod lze aplikovat na W10.Proč by někdo masivně přecházel,když W7. mají bezpečnostní podporu do 2020.A popravdě,ani bych se nedivil pokuď by došlo jako u XP k prodloužení podpory.

Mimochodem,včera jsem viděl Build 10532.Původně jsem si myslel že je něco špatně nastavené protože GUI má kontextové menu hnusnější než dříve.Ne nemám. :-!

http://www.cnews.cz/vyslo-dalsi-sestave ... v-historii

Bohužel podle všeho sám MS. minimálně po stránce vzhledu neví kam bude směřovat.Bohužel.

A teď zpět k původnímu tématu.
Další aplikace proti ukecanosti W10.

http://www.oo-software.com/en/shutup10
Tom1122
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radeksss 1. 9. 2015 09:55

Ansam píše:Takže odchádzali všetky moje vytvárané emailové texty, všetky moje texty vytvárané vo Worde a v Exceli a aj moje prihlasovacie meno a prihlasovacie heslo k môjmu internetbankingu. Tak som tu TELEMETRIU po 30 dňoch používania Windows 10 nakoniec vypol. Stiahol som si na to softvér a jedným kliknutím som to špehovanie vypol - aspoň dúfam.

Teraz neviem, ako by som to zistil, či ešte odchádzajú z môjho počítača nejaké informácie von bez môjho vedomia.

Takže si to shrňme:

- Víte že Vám W10 všechno odesílají, ale neumíte to zdetekovat. Jak to teda víte? Jak víte, že to co napíšete neodesílá nějaký jiný SW, který máte nainstalovaný?

- Stáhnete si odněkud nějaký software, o němž nevíte zhola nic a který krom toho že něco v systému rozjebe Vás může klidně špehovat.
radeksss
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 9. 2015 10:04

Ansam:
Už to tu bylo. Přečti si předchozí diskuzi.
Ansam píše: odosielanie všetkých klikov na moju klávesnicu

Takhle se chová jen každá zkušební (beta) verze OS WNT (nejen W10). RTM nikoliv!
Odsouhlasil jsi to v licenční smlouvě.
Vypínat tyto vlastnosti znamená porušení licenční smlouvy.
Nikdo rozumný ovšem nepoužívá beta verze sw k ostrému provozu (resp. je to zakázané v licenční smlouvě):
Ansam píše: odchádzali všetky moje vytvárané emailové texty, všetky moje texty vytvárané vo Worde a v Exceli a aj moje prihlasovacie meno a prihlasovacie heslo k môjmu internetbankingu.

=> opět jsi porušil licenční smlouvu.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod michal Žilka 1. 9. 2015 11:27

I já se zařadil mezi jak zde mnozí říkají 'betatesters'. Moje poznatky ke špehování? Je mi to fuk. Ať si spehujou i s celým nsa. Proč by mi to melo vadit? Špehování kvůli zlepšení systému (a údajné špehování kvůli bezpecnosti) je mi srdci mnohem blíž než špehování kvůli lepší a cilenejsi reklame...
michal Žilka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tom1122 1. 9. 2015 13:32

,,špehování kvůli lepší a cilenejsi reklame..."
A zrovna to možná MS dělá.:) On totiž nikdo neví co zpět do MS. proudí.Ale podle EULA bude část i na tu reklamu:)
Tlak medii se začíná projevovat a MS. vydává placené články.:)

http://tech.ihned.cz/pocitace/c1-644963 ... windows-10
Tom1122
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 1. 9. 2015 14:25

Reklama už prosákla do všech odvětví lidského života a v tak globálním prostředí, jako je internet je cílení naprosto nezbytné. Ať už jde o lokalitu, jazyk, preferované obory zájmu nebo konkrétní produkty.

Zdá se mi, že kolem nového W10 vypukla zbytečná panika ohledně odesílání a zpracování dat, o nichž vlastně nikdo neví, kam jdou a k čemu slouží, ani co je jejich obsahem, protože jsou šifrovaná.
Část jde jistě na tu reklamu, část na optimalizaci systému a zbytek bude pro statistická šetření.
V globálu se jedná o miliardy údajů, z nichž vypíchnout třeba text mailu konkrétní osoby bude v praxi nereálné.
Mimochodem maily, telefonáty a jinou veřejnou komunikaci už stejně Velký bratr odposlouchává a podle klíčových slov filtruje a vyhledává potenciální hrozby.
Na všech veřejných místech jsou kamery, pokud máte v kapse zapnutý mobil, je váš pohyb zaznamenáván. Nikdo neunikne...
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod MrFail 1. 9. 2015 14:28

OT
Tom1122: Hovoríš ako veľa chýb ma w10. Skušal som w10 mesiac a potom som sa vratil na w7. Koľko chýb ma w10 pri vydaní? Rovnako veľa ako mal w8 a w7 pr svojom vydaní (na to však všetci zabudli a preto je z w10 najhorši OS, že... ) Asi nemáš veľa skúsenosti windowsmi alebo rýchlo zabúdaš aké boli všerky winy pri vydaní.
P.S: Inak ako môžeš čakať winy budú bezchybné keď sú všetky napísané na rovnakom zdrojovom kode?!
Inak nechápem čo za h****a tu riešiš... nepáči sa ti to? Tak prejdi na deravý linux...
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod radeksss 1. 9. 2015 14:53

Tom1122 píše:,,špehování kvůli lepší a cilenejsi reklame..."
A zrovna to možná MS dělá.:) Ale podle EULA bude část i na tu reklamu:)

Až na "detail" že reklamní divizi MS už před pár lety prodal, protože to nebylo kdovíjaký terno a na rozdíl od FB a Googlu žije z něčeho jinýho... pusťe se už! (autisto).
radeksss
Junior

Odeslat příspěvekod Tom1122 1. 9. 2015 15:08

Takže extra pro radeksss,na exoty a jiné podivíny se musí pomalu.:)Evidentně když trpí poruchou chápání psaného textu.
Citace z lupy
,,Sdílení osobních údajů a poskytování dalším stranám

Ne příliš dobrou zprávou je, že tyto informace, spojené s vaším inzertním ID („nový“ identifikátor), Microsoft může (a bude) sdílet s třetími stranami. Stejně tak budou osobní údaje sdíleny s dceřinými společnostmi, dodavateli.,,

Takže přestaň laskavě blábolit.A ano MS.prodal reklamní biznis,protože to byl další fail
A Radečku,psal jsem to jasně,nikomu nebráním používat tragedii jménem W8.2,tedy pardon W10.:),jenom by dotyčný měl alespoň tušit co vlastně používá...

-- 1. 9. 2015 15:22 --

MrFail píše:OT
Tom1122: Hovoríš ako veľa chýb ma w10. Skušal som w10 mesiac a potom som sa vratil na w7. Koľko chýb ma w10 pri vydaní? Rovnako veľa ako mal w8 a w7 pr svojom vydaní (na to však všetci zabudli a preto je z w10 najhorši OS, že... ) Asi nemáš veľa skúsenosti windowsmi alebo rýchlo zabúdaš aké boli všerky winy pri vydaní.
P.S: Inak ako môžeš čakať winy budú bezchybné keď sú všetky napísané na rovnakom zdrojovom kode?!
Inak nechápem čo za h****a tu riešiš... nepáči sa ti to? Tak prejdi na deravý linux...

Nikoliv, W7 byly v době vydání daleko méně problematické než W10 dnes.Hlavně po nepříliš dobře přijaté Vistě, W7 šlapaly mnohem lépe na většině PC.Nikdo nemusel řešit jak upravit barvy,jak upravit Start,podivovat se jak sakra mohl MS. vydat něco tak šeredného a nepřehledného... Nemluvě o tom jak zákazat cosi posílané někam:).
Zkušenosti? Zkoušel W10 v Insideru někdy od jara,celkově jsem jako mnozí jiní předpokládal že mnoho věcí v této podobě přece nemůže MS. dát do finální verze a ...On dal. 8-S.Klidně prohlásím že takto dodrbané Win. jsem neměl v ruce od ME.A to jsem absolvoval mimo NT skoro všechny...
A jasně že Linux je mimo her alternativa,a je docela zajímavé že komunita umí vydat Linux který šlape a nevypadá jak výplod nějakého pomatence v MS. trpící bludnou představou Metra 8-)
Tom1122
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka