AVG nelegální kopie

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xsys 20. 10. 2015 07:27

jiz neni adminem.

no kdyz myslis...
xsys
Junior

Odeslat příspěvekod eLzyx 20. 10. 2015 07:34

oprásklost lidí nezná mezí :shock:
Co tu bude za chvíli? V krámě jsem ukradl harddisk, ale do notebooku se mi nevejde ... myslíte, že mi jej vymění za rozměrově menší?
Ano v jednom případě v podstatě nikde nic nezmizelo, ve druhém ano, ale v obou případech někdo nedostal za svou práci zaplaceno a to je podstatné.
A vymlouvat se na invaliditu? Chápu, že nemáš život sladký jako med, ale to neznamená, že tím můžeš ospravedlňovat krádež. Každý musíme bojovat o ten svůj kus štěstí a o to jak zaplatit své potřeby. Měl bys taky.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod piErcE 20. 10. 2015 07:37

xsys píše:
jiz neni adminem.

no kdyz myslis...


No, vim.
piErcE
Junior

Odeslat příspěvekod xsys 20. 10. 2015 07:47

tak to vis spatne :tleskani
pust si control userpasswords2 a uvidis, samozrejme na tebou uvedene instalaci (ucet vytvoreny instalatorem)
xsys
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 20. 10. 2015 08:01

Vito, zamysli se nad svym pristupem k zivotu. Jako taky-krypl muzu rict jediny: nebud fnukna a neco delej. Ze svych zkusenosti jak potkavam jine kryply tak muzu rict (hlavne pro vsechny ostatni): mezi nami je rozlozeni lidi uplne stejne jako mezi zbytkem populace.
Jsme aktivni sportovci stejne jako lenosi.
Jsme bohati stejne jako chudi.
Jsme zamestnanci stejne jako podnikatele a bohuzel taky nemakacenka.
Jsme lide kteri maji partnerske vztahy, rodiny a deti stejne jako jsme samotarsky brucouni ktery nikdo nechce.

Kdyz opominu lidi, kteri maji ten handicap na mozku nebo jsou naprosto nehybni tak v dnesni dobe, v dobe internetu ma KAZDY milion moznosti jak se ZADARMO naucit neco zajimaveho a tim se dobre zivit.
Je to jen o nastaveni vlastni mysli. Ja treba nemam ruku tak programuju. A uz jsem pri extremnich sportech stejne jako pri domacich lehkych urazech(prsty ve dverich, popaleniny na prstech apod) premyslel co bych tak mohl delt kdybych prisel i o druhou... No tak bych to proste zacal skolit/prednaset, dodelal bych si pedagogicky minimum a sel bych ucit do skoly. Treba. Na vejsce s nama "chodil" do skupiny vozickar, odhadem tak 50 let veku.

Podivejte se na Fananka, na Jirku Jezka, na paralympioniky, na sledge hokejisty... Fnuka snad nekdo z nich?

Takze Vito, jestli te trapi, ze nemas na AVG tak se prober, nauc se perfektne HTML, CSS a aspon trochu PHP a pak mi klidne napis. A jako inspiraci se mrkni na http://www.melvil.cz/kniha-restart/ pripadne na http://www.melvil.cz/kniha-prace-na-dalku/ ...
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Krakatoa 20. 10. 2015 18:29

xsys píše:"Proč nepracovat pod admin účtem?" Protože každej bordel co Franta the uživatel stáhne a spustí, tak nedostane admin práva a následně nenadělá takovou paseku. Na co potřebuješ při běžné denní činnosti admina?

Tys to psal jakoby to byl ten nejzásadnější problém, což určitě není. Franta the uživatel je nejspíš na svém hardware sám a mimo svůj účet má tak akorát nepotřebnou vatu. Takže on pak není moc velký rozdíl mezi tím, když mu malware napadne pouze to, co má pod svým účtem, nebo všechno.
Takže ne hlavně nepracovat pod admin účtem, ale třeba to, co píšeš teď, hlavně všemožný bordel nestahovat a nespouštět, to má být jako hlavně!
Otázka bezpečnosti má být řešena s ohledem na to, aby nedošlo k napadení vůbec, tedy i v případě svého účtu.
Co se týče admin účtu, to nepoužívání řešit až v případě, kdy na stejném hardware jsou i jiné soukromé důležité účty, ale to pak určitě nebude na tom hardware admin Franta the uživatel.
No a admina například potřebuju proto, že mám svůj prográmek na ovládání web serveru, kdy apache a mysql jsou spouštěny jako služby přes Advapi32.dll a StartServiceA a tuším mi to nějak nešlo spouštět bez admin práv a ani jsem nějak neřešil proč, a těch důvodů by se našlo víc. Otázka pro mě spíš je opačná, proč bych měl používat obyčejný účet? Používám roky admin účet a důvod k používání obyčejného účtu jsem nenašel.

piErcE píše:Kradez to je
A co se tyka admin uctu... Od dob vist ci sedmicek uz malokdo dela pod admin uctem. Ucet vytvery v prubehu instalace techtonsystemu jiz neni adminem.

Krádež to není! Laskavě se poraď s nějakým právníkem. Krádež by to byla pokud by například někdo koupil v obchodě AVG a on by mu to CD/DVD ukradnul. To je krádež. Pokud někdo používá nelegálně software, tak to není krádež ale porušení autorského zákona. A dotyčný tu chtěl pravděpodobně řešit právě používání nelegálního sotwaru (aka warez), rozhodně z jeho psaní vůbec nenasvětčovalo nic tomu, že by chtěl někomu ukradnout nějakou originální licenci na AVG! Nebo dokonce že by chtěl ukradnout samotnému AVG kompletní program, no to ani netuším jak by to teoreticky mohl provést :-D.
Co se týče účtu vytvořeného během instalace, můj účet jsem vytvořil během instalace a v úživatelsých účtech mám u něj slovo Administrator. A opravdu s ním můžu zapisovat do složky Windows a Program Files :-), takže je to admi účet :-) Takže pokud jsi myslel něco jiného, tak to napiš Microsoftu, aby tam dal jiný název aby tě to příště tolik nemátlo :-)

xsys píše:tak to vis spatne :tleskani
pust si control userpasswords2 a uvidis, samozrejme na tebou uvedene instalaci (ucet vytvoreny instalatorem)

Udělal jsem screen, aby to piErcE viděl.
Obrázek

karlos00x píše:nauc se perfektne HTML, CSS a aspon trochu PHP a pak mi klidne napis

A já ti napsat můžu? Umím HTML, CSS, PHP (trošku i OOP) a MySQL (v PHP používám PDO). Vyznám se v nastavení Apache, PHP a MySQL (mám udělaný svůj balíček pro windows s těmito třema programy + doplněn svým ovládacím prográmkem a phpmyadminem a adminerem, mimochodem php používám 5.6.14 a 7.0.0 RC5). Umím udržet v chodu Debian bez gui. Nesnáším tvorbu grafiky, nesnáším když vítězí bordel nad obsahem, nesnáším z hlediska uživatelskéhp upravovat cms (např. wordpress). Neumím js (ale ten bych chtěl umět).
Rád dělám nesmyslné činnosti, kromě trola na zive.cz momentálně si upravuju torrent tracker xbtit (je v php) k obrazu svému, má 10 MB a 2269 souborů, no vlastně upravuju si jej tak moc vehementně, že tam toho z původního kódu asi moc nezbude, momentálně má má verze 300 kB a 80 souborů a zrovna teď překopávám dotazy z mysqli na PDO, pak mám v plánu odstranit to šablonování co tam je (bTemplate) a udělat šablonování přímo v čistém php a též mám v plánu to překopat na OOP.
Takže asi budeš dělat něco smysluplnějšího, nechceš se pochlubit třeba přes PM co?

Uf. To jsem se ale rozepsal.
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 20. 10. 2015 19:21

účet ve skupině Administrators není Admin; systémově chráněný elementy jsou pro takovýho "administrátora" naprosto totožně nepřístupný, jako pro uživatele bez práv...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krakatoa 20. 10. 2015 19:58

kernel_panic [passed]:
Slovo Admin je zkrácenina slova Administrátor.
Microsoft má skupinu Administrators a účty ve skupině Administrators jsou Administratoři, což je i uvedeno u účtu.
O tomto účtu se bavil xsys a já jsem v rámci toho smyslu i reagoval.
Opravdu ani já ani xsys jsme nemysleli to, co myslíš ty. Nejsem tak blebej abych nevěděl, co myslíš. Kdyby byl myšlen ten Administrátor, kterého myslíš, tak bych reagoval na něj, ale já reagoval na tohoto ve smyslu jakém myslím já a xsys, což se jedná též o admin účet.
A pokud ti dělá problém, jako že ti to ten problém dělá, že jseš tak blbej a nepoznáš kdy se lidi bavěj o jednom a kdy o druhém případu, tak jak jsem psal piErcEmu:
"Takže pokud jsi myslel něco jiného, tak to napiš Microsoftu, aby tam dal jiný název aby tě to příště tolik nemátlo :-)"
Krakatoa
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 20. 10. 2015 20:08

to, že jsem blbej, mi opravdu problém nedělá, protože blbej nepozná, že je blbej, dokud mu to někdo chytřejší nevysvětlí, čímž ti chci poděkovat za naprosto kompletně zkaženej den!
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Víťa1 23. 10. 2015 08:22

Dostal jsem typ na tento program místo AVG http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ ... ssentials/ co vy na to? díky
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 10. 2015 11:31

A Windows máš legální? MSE musí stačit.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Víťa1 25. 10. 2015 14:57

Tak když jsem si dneska pustil PC tak mi zmizela ikonka AVG z lišty tak jsem znovu spustil AVG kterou mám na ploše tak se mi objevila zkušební verze na 29 dnů viz příloha ale ikonku v liště nemám tak jsem si nainstaloval MSE a to mi ukázalo hlášku viz příloha tak mám hlavu plnou otázek a obav než v klidu tak co mi radíte? díky
Přílohy
MSE.jpg
AVG.jpg
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 25. 10. 2015 15:01

Tak voe, sorry vím že jsi invalida. Ale né přes hlavu že jo?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod monikash 25. 10. 2015 19:33

A hlavně správně odinstaluj AVG i MSE. Po restartu se ti spustí Defender. Najdeš ho taky, když v okně Prohledat programy a soubory napíšeš Defender a přes ozubené kolo si ho nastavíš. Pokud nelezeš na warez a péčko a nebudeš mít to "štěstí", že narazíš na zavirovanou stránku nějakého joudy, který si ji neumí pořádně zabezpečit, tak by ti Defender s MBAMem mohly stačit ke štěstí. ;-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Víťa1 26. 10. 2015 10:25

Takže zobrazilo se mi okno viz příloha
poznámka pro monikash na moderátorku jsem narazil prvně co mi radí
Přílohy
wdefender.jpg
wdefender.jpg (27.6 ) Zobrazeno 4567 krát
Promiňte mi. takové triviální otázky ale jsem samouk a androidí embryo Mám WIN8.1(prožívám v osobním životě velmi špatné období)
Víťa1
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků