Časté zasekávání PC (WinXP)

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 26. 1. 2016 17:44

Tam musela být jiná chyba. IE a FF nepoužívám, ale Opera i Chrome mi přehrávají naprosto všechno, i když je pravda, že flash mám už rok bez aktualizací (zbytečná aplikace na pozadí navíc) a Operu používám Portable 29, ale myslím si, že i nová poběží normálně. Bezpečnost prohlížečů neřeším, na starém PC jsem měl 7 let starou Operu (ano, tam už byl při zobrazování některých stránek dost problém) a nikdy jsem žádnou bezpečnostní hrozbu nezaznamenal ani neřešil. Otázka je, co je tedy bezpečnější - zavirovaný Windows 8 s plnou podporou a nebo čisté XP bez podpory? :-)
Dejvis-87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubokubo76 26. 1. 2016 20:20

Mončiči: jemu nepomôžeš. On chce XP za každú cenu kým žije (spomínal ešte 15 rokov, ale snáď to s ním až tak zlé nebude). 4íslovka je ročník aj keď uvažovaním (ochotou meniť veci) je skôr akoby vo veku 87. IE 8 nepoužívajú snáď ani babky. Pale moon Atom je pre XP stále, ff asi tiež. Dejvis si linux nevie predstaviť ani keby mal i7 + 32 GB RAM, kde by mohol XP virtualizovať aj so všetkými hrami aké pod XP idú. On chce radu, že na niečo klikne a už záseky nebudú. Reinštalovať to nechce, lebo podľa neho je to na 3 týždne.
Dejvis: toto som si nevšimol. Takú nápovedu musel vymysieť veľmi spešl programátor. Vďaka.
Záleží od programátorov webu či za každú cenu prejdú na novšie technologie, ktoré staršie prehliadače zobrazia zle, v horšom prípade padnú. Ak chceš virtualizovať, 4 jadro je asi min, lebo 1 jadro by malo byť pre hosťovský OS a 2 pre XP, aby to nesekalo a 2-2,5 GB RAM t.j. min je 6 GB. Aspoň, že RAM máš dosť. K ztráte výkonu samoz. dochádza, veď ide o virtualizáciu grafiky a neviem čoho všetkého. Na P4 vmware ani nespustíš. Na Tvojom X2 by to šlo ltt. Chcel by som vidieť aký je ten Tvoj trhač asfaltu oproti nejakej i3-4170 s W10. Súhlasím - PC majú aj totálni blbci (https://www.youtube.com/watch?v=-12qOqHinUQ - rozhovor klienta s helpline) a málokto chápe, že o stroj sa človek musí starať aj keby nemal šajnu o nvme, SSD a pod. veciach. Nič nie je max blbuvzdorné a ani nie som zástancom blbuvzdornosti. Ak nechceme skončiť ako opice, radšej nech sú veci kazivé, aby to ľudí nútilo premýšľať. A plus čo píše o tom Mončiči. Spoliehať sa len na Avast je nerozumné. Snáď nechytíš šifrovací virus. Asi by Ťa porazilo

-- 26 Jan 2016, 20:32 --

Inak nie som si istý, či XP bude mať podporu h265 nativne. Pre avidemux asi plugin nie je. Nechápem otázku o zavirovanom W8 a čistom XP. Každý OS vieš zavirovať, ak by boli virusy na linux, tak do istej miery aj ten (ale tam zase nemá SW root privilegia). W8 môže byť čistý rovnako ako XP. Ak je užívateľ blb, tak mu ani W11 nepomôže. Ale ak sa príde na zrazniteľnosť v OS, na W8.1 (nie na W8) príde aktualizácia. na XP nie. A som zvedavý kedy skončia AV pre XP. Raz to bude ako dnes s W95. Inak ten článok, s ktorým si mi ukazoval ako sa vláda odkaz, tak paradoxne bol proti XP a kritizoval iný článok, kde niekto XP obhajoval, ale neuviedol jediný praktický dôvod. Načo je Ti 6 GB? Máš aspoň ramdisk, alebo už skúšaš pae4gb?
BTW, Ty si niečo okolo i5 nevidel nikdy a preto si myslíš, že výkon nových CPU je cca ako Tvoj?
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 26. 1. 2016 20:57

Mně stačí 4Gb RAM (resp. 3.5 Gb či kolik z toho vlastně XP dokáží reálně využít), takže nic jako ramdisk nepotřebuji ani zkoušet. O reálném výkonu moderních procesorů jsem nic nepsal - je jasné, že rozdíl musí být ohromný, jenže vtip je v tom, že i kdyby tento můj PC měl aktuálně ten nejvýkonnější procesor na trhu (pod XP), většina programů už mi stejně rychleji nepoběží, protože to zkrátka není možné, zatímco ty samé programy na tomto stejném HW pod W7/8/10 by běžely výrazně pomaleji. Samozřejmě bavíme-li se o některých specifických úlohách (rendering, ripování filmů atd.), tak tam by ten rozdíl nejspíš byl opravdu velký, jenže problém je zase v tom, že já nic z toho nedělám a když už se k tomu jednou za půl roku opravdu dostanu, tak si prostě pár hodin počkám... :-)

Celá pointa je tedy v tom, že i na nejvýkonnějším PC pod W8 mi skoro všechno poběží pořád stejně rychle jako na tomto starém HW pod XP a není tedy třeba pořizovat nic víc - až přijde den, kdy mi některý HW či OS nabídne něco navíc (oproti této konfiguraci), tak až pak to teprve zvážím. Stejné to mám i s telefonem - mám starou Nokii 5800 a budu ji mít do doby, než mi některý moderní telefon nabídne něco víc, což zatím žádný nedovede. Ještě nedávno jsem měl Nokii 1600 (jednoduchý tlačítkový mobil pro důchodce), ale pak mne uchvátila možnost GPS záznamu tras z výletů i jednoduchý foťák, plus snadný způsob zálohy dat a zpráv na kartu, tak jsem si řekl, že půjdu o úroveň výš a přechod za to stál. Kdyby mi teď ale někdo nabídl i ten nejnovější iPhone zdarma, tak ho odmítnu - přineslo by mi to totiž jen samé problémy a žádná pozitiva...

Jinak tento způsob vkládání odkazů funguje na většině fór, které používají stejný redakční systém. :-) A k tomu článku, na který jsem odkazoval - ano, já to vím, žádná reálná pozitiva už Windows XP nemá - pro mě je ale přechod i přesto nemyslitelný a jak se zdá, tak nejsem jediný... ;-)
Dejvis-87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolf00 26. 1. 2016 21:25

https://cs.wikipedia.org/wiki/Sasser nemas ho pc ?
C:\WIN.LOG nebo C:\WIN2.LOG pozna se to podle tohoto souboru na disku pc,pisou ze spusobuje nahodne pady pc ...
wolf00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 26. 1. 2016 21:36

To je snad článek z roku, kdy byl největším filmovým hitem ajťáků film "Síť" a asi to nebude můj případ.
Dejvis-87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubokubo76 26. 1. 2016 21:53

Pragram ide tak rýchlo ako ho rýchlo dokáže HDD hodiť do RAM a CPU spracovať. Teda ak sa nebavíme o notepade, kde nárast výkonu nepostrehneš od prvého 2jadra. A ja u seba nevyužívam ani tak výkon u 1 app ako schopnosť spustiť x app súčasne (MBAM, defender, online scanner, chrome, TV karta, mapy...). Aj moje C2Q ide vo W10 nie raz na 40%. Tam si s Tvojím CPU bol na hrane.
Máš 6 GB, ale permanentne využívaš 3GB (vypni swap a pozri sa do správcu úloh a predeľ číslom 1048576)? Nechápem Tvojej logike. Ja som sa s ramdiskom tak dlho babral až som ho prinútil bežať. A vo W10 sa nemusím báť pádu app po zapnení 4 GB (viem sa dostať aj na 5 GB bez hier).
Rovnaké programy by nešli pomalšie, len by W7 sám o sebe bol náročnejší a pre progamy by ostalo menej proc. výkonu. Ak by si vedel prejsť na nový OS, tak samoz. aj nový HW a tam by si mal lepší výkon aj napriek W7 - W10.
Moderný tel a OS Ti ponúkne 222x viac app ako mŕvy Symbian. Máš v ňom VLC? Wifi analyser? Total commander? Internetové rádio? Vieš z neho urobiť AP? Samoz., ak IBA voláš, stačí aj N2110 (prvý manažérsky tel, ktorý vedel SMS aj odosielať-asi 330g). Ale ak chceš aj nejakú app, Symbian je nepoužiteľný. Takže ak používaš na PC len notepad, stačí aj svižný Win ME, ale ak chceš prerábať video do h265, lepšie zabezpečenie u internetbankingu a podporu antiviru aspoň ešte 3-4 roky, je nutný W8.1 - 10.Inak chrome už končí aj na 32bit. linuxe. Skrátka podpora na nepoužívaných OS bude stále horšia. Druhá vec, že W10 pre zmenu odmieta pripojenie na Internet cez USB a bluetooth a N95m čo sa aj dnes dá použiť ako záložné pripojenie.
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 26. 1. 2016 22:18

Na mobilu používám aplikace SportTracker a "svítilna", kdybych měl iPhone (nebo jakýkoliv jiný moderní smartphone), používal bych alternativu pro SportTracker a "svítilnu"... :-D Tedy je jasné, že moderní telefon mi nedokáže nabídnout nic víc než ten můj. Až bude / jestli bude / něco přesnějšího než GPS, tak to zvážím kvůli přesnějšímu záznamu turistických pěších tras. Na motorce je ta GPS docela v pohodě, ale při procházkách a na kole tam jsou velké odchylky.

Jinak nebavíme se o notepadu, ale o běžných prohlížečích, VLC a pár dalších nenáročných programech, namátkou třeba AudaCity. Důležité pro mě ale je, že mi všechno běží pěkně rychle naráz a myslím si, že na výkonném PC by byl rozdíl maximálně několik vteřin, možná ani to ne. Staré pravidlo totiž říká, že starý SW na starém HW jde přibližně stejně rychle, jako ten nový na novém... ;-) A 3 GB RAM mi stačí bohatě, tak proč to řešit? :-)
Dejvis-87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubokubo76 27. 1. 2016 00:13

Takže si aj jedlo kupuješ viac ako spapáš, aby si mal čo vyhadzovať? Ak mám 6 GB, tak sa snažím využiť. Inak 2 GB predaj. Ak nepoužívaš chrome s 33 záložkami, tak beriem, že Ti 3 GB stačia. Ale ja ramdisk využívam napr. aj na virtualbox (zmestí sa tam ISO puppy, react OS alebo win3.vhd). Keď už mám toľko RAM, nech jej kúpa mala zmysel.
Ak máš 2 app, beriem, že nemáš prečo meniť.
Rozmýšľal som nad výhodami jedn. OS:

XP - bez podpory, limit 3 GB, končí chrome, java a zrejme budú aj ďalšie, nemá UAC (nie som expert, ale že vraj pre virusy výhoda), bez podpory pre asi Sandy bridge a vyššie (alebo s problémami)
XP + na starom HW svižný, stačí 1,5 GB RAM aj na net, zaberie do 10 GB
W7 - slušné min. 2 GB RAM, zaberie cca 17 GB
W7 + podpora 16 GB (home prem.) RAM, SW podpora ešte 4 roky, podpora do Haswellu, podpora pre najnovší SW asi aj viac ako 4r, UAC, "božský režim", natívna podpora SSD (Trim)
W10 + 128 GB, podpora asi do konca funkčnosti daného PC, stále sa vyvýja (mení), podpora najnovšieho HW aj SW, UAC, vstavané app (počasie, mapy...), "božský režim"
W10 - min asi 2-2,5 GB, cca 20 GB na HDD, nedoriešené ovl.panely/Nastavenia, aktualizácie nevypnuteľné
Odnes to Mončiči, je expertka, možno zisti kde kliknúť a opraví Ti to
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 27. 1. 2016 09:17

Nejdřív tvrdíš jak přeinstalace systému a přechod na nový by nebylo možné díky tomu jak to máš uspořádané a musíš zapisovat registry ručně a potom že si vystačíš s distrem Linuxu? Řekni mi na rovinu, co to je za materiál? Vážně, snažím se v tobě najít logiku ale absolutně to nejde..
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod lubokubo76 27. 1. 2016 10:37

Hammer: ale veď ide o chorého (bez urážky) človeka. Hľadá dôvody prečo to nejde. Chce opravu systémom "kliknu a už záseky nebudou". Snáď Mončiči také riešenie má. On nie je schopný prijať akúkoľvek zmenu. Čo používa 10r, chce celý život. Ešte že nezačal s exotickými vecami/HW 8" disketami, BeOS (na to neexistuje PC asi 15 rokov), W3.11, popr. OS/2. To by sa musel pripájať cez dial-up do dnes :-D
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 27. 1. 2016 11:33

dustojnikhummer píše:Nejdřív tvrdíš jak přeinstalace systému a přechod na nový by nebylo možné díky tomu jak to máš uspořádané a musíš zapisovat registry ručně a potom že si vystačíš s distrem Linuxu? Řekni mi na rovinu, co to je za materiál? Vážně, snažím se v tobě najít logiku ale absolutně to nejde..

Logika je v tom, že se jednalo o hypotetický přechod na moderní výkonný HW s novým OS a spouštění Windows XP přes něj díky virtualizaci, a v tom případě, pokud už bych měl přecházet na nový neuspořádaný a značně problémový systém, tak pak už snad raději Linux než Windows 10 - na nové hry mám PS4, na staré by stačila virtualizace... Každopádně mezi moderním Windows a Linuxem nevidím / alespoň co do práce s uživatelským rozhraním / žádný velký rozdíl - snad jen v tom, že Linux je intuitivní a když něco hledám, tak si řeknu "to by mělo být tady", třikrát kliknu a ono to tam opravdu je, zatímco ve Windows hledám položku (která je v XP na dvě kliknutí) klidně i čtvrt hodiny... :-)

Jediný uspořádaný, přehledný a funkční systém na domácí použití je pro mě totiž pouze Windows XP, jehož reinstalace teď nepřichází v úvahu. Jak už jsem psal - je to jako zbourat a znovu postavit dům kvůli kapajícímu kohoutku a to navíc jen proto, abych se ujistil, že domem to nebylo, protože kohoutek kape dál... :idea: Já však raději hledám příčinu nějakého problému a až následně přistoupím k řešení...
Dejvis-87
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wolf00 27. 1. 2016 12:02

btw am3+ platforma taky podporu pro winxp.. videl jsem na aukru nabidky na pobobne pc v konfiguraci jakou ma autor ...

co jsem koukal biostar a asrock podporuji u svych desek os winxp
wolf00
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lubokubo76 27. 1. 2016 12:17

XP preinstalujed za 1 den, dom min za rok. Ale Ty sa bojis vsetkeho. Mohol si uz mat XP preinstalovane a ak by to nepomohlo, vratil by si staru zalohu akoby nic. Aj ked viem, ze Tvoj problem sa musi testovat dni. Ale ked si to s PC komplikujes, chapem ze reinstalacia u Teba je na tyzdne. Ak si bez prace, realne do 4 dni musis mat aj tie blbe registre. Ale nechapem kde je problem nainstalovat hru a pri spustani vkladat DVD. Tazke natiahnut ruku?
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 27. 1. 2016 12:59

Ne, tobě se rozpadají základy. Windows 7 se ovládáním téměř vůbec neliší (až na /Documents and settings a /users) , vzhled Luny importujes,ovládací panely mají vyhledávání. A když si nejsi schopný zvyknout na 3 drobnosti chci tě vidět při "sudo apt-get update"
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 1. 2. 2016 14:54

Tak co, chyba v desce? :D
dustojnikhummer
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků