Časté zasekávání PC (WinXP)

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lubokubo76 22. 1. 2016 18:44

Aaaa, pan je zlodej. Tak to chápem, že vtedy sa čosi zapisuje. Ale to je potom Tvoj problém. A zabudol som dodať, že 1 disk môže mať 10 partícii (neviem aké je max). Ja mám boot, OS1, OS2, data a FAT32 partíciu na testovanie dosovských vecí. Takže pri reinštalácii mažem len OS a nestarám sa o dáta (max poštu vytiahnem). Ak máš na disku bordel, Tvoj problém. A ak si si hry kúpil, ale nechcel si sa hrať s CD/DVD, tak si radšej crackol, tak na to nemám slov. Pre Teba je otrava asi aj vstať zo stoličky. Nie si rozmaznaný?
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 22. 1. 2016 19:32

Já jsem to nechtěl psát takhle naplno, ale v tomhle s tebou souhlasím - podle mě to asi zloděj opravdu bude, když mu některé programy fungují i na jiném systému a jenom si "něco" doinstalují na systémový disk - normálně to tak přeci u legálního softwaru nefunguje... ;-) Já osobně mám svědomí čisté, protože těch pár programů, které opravdu používám mám zakoupeno a hry také - ono na PS4 snad ani není možné hry krást a PS3 i X360 mám také čisté... Jinak na PC mám jen velmi málo her a všechny samozřejmě také legální - většinou dokonce z předobjednávky (Mafia, Hidden & Dangerous 2, Silent Hill 3, Zaklínač 1 & 2 a další - ach, to už je let) a nebo třeba z časopisů (Boiling Point atd.) a snad jediná hra, kterou nemám legální, je Mafia 2, jenže tu mám legálně na PS3 a na PC jsem si ji stahoval jen na zkoušku výkonu - nehrál jsem jí ani 5 minut... Nicméně drtivá většina her má nějakou otravnou ochranu, takže k hraní je potřeba mít v mechanice vložený disk, což je dost otrava, takže není nic snazšího než si legální hru po instalaci cracknout, aby už disk nechtěla a na novém systému pak jen případně dopsat do registrů... ;-) Jen málo titulů takové zbytečnosti nemá - třeba tuším zrovna Zaklínač 2 je bez ochrany... :-)

Jinak s tím, že disk se dá rozdělit na víc oddílů je to pro mě opravdu velmi zajímavá a hodnotná informace - já vždy žil v tom, že je to omezeno pouze na počet písmen v abecedě... :-D Každopádně mít 10 oddílů, to určitě dost ulehčí práci na disku, zálohování a také je to fajn, když disk fyzicky odejde a potřebuješ z něho něco dostat... :-)

Edit: Jenom k tomu ještě dodám, že já mám 5 oddílů na dvou fyzických discích, tedy na tomto 2 a na starém 3, z čehož 2 jsou systémové (současná a předchozí instalace ze starého PC, kterou jsem si nechal jako zálohu a také kdybych se na něj chtěl vracet), a musím dodat, že pro moje účely více oddílů snad ani netřeba... :-)

Každopádně nechápu, proč se tu minimálně 10 stránek z 16 bavíme o věcech, které nejsou k tématu a proč na to vůbec odpovídám... :-D
Dejvis-87
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 22. 1. 2016 19:41

Protože nejsi sám ochotný mluvit k tématu,o to celou dobu jde. Vlastně už tě tady všichni považujeme za trolla kterého krmíme.
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 22. 1. 2016 19:45

Já tady ale žádný OT nezačal a mimo to, nikdo nebyl schopen nic kloudného poradit, stejně jako vždy... ;-)
Dejvis-87
Junior

Odeslat příspěvekod lubokubo76 23. 1. 2016 11:18

Nechceš chápať, alebo IQ....????? Ešte raz:
1. to či si si hry kúpil je TVOJA vec, ale ak si ich z akéhokoľvek dôvodu crackol, nepíš o opruze vkladania niečoho do registrov, lebo sám si si tento problém spôsobil. Legálne hry žiadne ručne zásahy do reg. nemôžu chcieť (ktorý BFU by si takú hru kúpil?). Nechceš reinštalovať OS (nenútim, píšem len o princípe), lebo by si musel čosi pridávať do registrov, ale to je Tvoj problém, že ich crackuješ. A detail: ak si lenivý dať do mechaniky DVD, tak by si si mal skúsiť pracovný tábor, aby si sa konečne začal hýbať. Snáď nemyslýš vážne, že vloženie DVD do mechaniky je taaaaak náramne ťažké. Ty musíš byť v živote aký lenivý?
2. ak hra vyžaduje DVD, prečo neurobiť ISO a nepripojiť to ako virtuálnu DVD? Ale v tomto nie som odborník či je možné technologicky tomu zabrániť a ISO nebude rovnako použiteľné ako fyzické médium. V tomto si väčší odborník Ty. Ak máš dosť miesta, nevidím problém mať niekoľko viruálnych buď súčasne, alebo prepínať obrazy diskov. Popr. bod 1 (zmena DVD rukou s natiahnutím sa ak Ti to neublíži)
3. keď je niekto nechápavý, ja za to nemôžem, ale ťažko sa baví s človekom, ktorý píše o 10 (je jedno čoho) aj keď ja som navrhol 3. Nepísal som o tom, aby si mal 10 oddielov, ale 3. Vlastne stačia aj 2 ak nevyuyžívaš boot particiu (cca 100 MB). OS a DATA, nič viac! Ani ja by som viac ako 4 oddiely nechcel (OS1, OS2, data a ja mám FAT32 part. na skúšanie DOSu). 2 sú akurát a pri reinštalácii neprídeš o data. Prečo si toto nepochopil a píšeš o 10 oddieloch? A čo je ťažké mať všetky osobné data na datovom disku??? Mám pocit, akoby si sa chcel škriabať ľavou nohou na pravej ruke a od nás chceš jednoduchú radu, ale nechceš počuť, že je lepšie použiť ľavú ruku, nie ľavú nohu. Skrátka si si isté veci sťažil, nechceš svoje zabehnuté spôsoby meniť, ale zároveň chceš, aby šli ľahko ako moja matka by chcela, aby sa nenarobila, ale o automatickej práčke nechce ani počuť, lebo "veľa papá" aj keď nemá poňatia o spotrebe a aj tak v 1. rade pri nej ode o úsporu 6 hodín (reálne, nie je to od brucha). Nechápem zmysel mať data aj na systemovom disku aj na datovom. Strašne si veci komplikuješ, ale nechceš počuť pravdu, že to ide aj inak. Prečo to nie si schopný pochopiť, že to ide uľahčiť?
4. početr oddielov nie je obmedzený na abecedu, ale to je detail, 25 oddielov nemá snáď nikto
5. načo mať 2 rovnaké OS na 1 HDD? Nestačí záloha? Aj keď toto ako problém nevidím
6. všetko s tým súvisí, lebo stále sa bavíme o Tvojom probléme. Lenže je to ako s pacientom: príde k lekárovi a povie, že má tráviace problémy. A je na lekárovi, či mu dá lieky, ktoré bude brať celý život, alebo mu povie, aby konečne prestal jesť pokazené potraviny (ide o príklad, naschvál extrém, aby si pochopil). Sú takí a sú takí lekári. Nie každý lekár zisťuje príčiny, niektorému je pohodlnejšie predpísať lieky a "ďalší prosím", iný sa snaží zistiť, či si pacient problém neprivoláva (osobný záujem a snaha nie iba zmierniť príznaky, ale ak sa dá odstrániť zdroj problémov). A u Teba je to presne také. Ak by si si urobil zálohu a reinštaloval, mohli sme už vedieť či Ti to pomohlo. Ale Ty to nechceš, lebo používaš postupy, ktoré Ti to sťažujú (cracky, data na systemovom disku a neviem čo ešte), tak sa Ti aspoň ja snažím poradiť ako tie "opruzy" odstrániť a uľahčiť Ti naše rady uplatniť. Ale si fosilia, ktorá nevie otočiť volantom.
Hummer: som si istý, že nejde o trolla, ale o fosiliu, ktorá chce radu, chce vyriešiť problém, ale nedokáže si uvedomiť, že pri riešení niektorých problémov je nutné zmeniť postupy. U 100 r ľudí je to častý problém. Žiaľ dejvis v hlave 100 r má. Neviem či za to môže, ale nie je schopný vidieť veci z iného pohľadu ako svojho rovnako ako moja matka sa nevie ani zamyslieť nad tým, že auto. práčka jej ušetrí 6h práce a energie +- budú tie isté. Má v hlave zafixované, že je auto. práčka papá viac a bodka, ani tank ju nepresvedčí. Veď už sme sa tu bavili o linuxe na úradoch - ak by úrady na linux prešli, drvivá väčšina zamestancov by pohorela, lebo nie sú schopní sa učiť iné veci. Chcú si sadnúť, kliknúť na "úrad[.exe]" na ploche a zapisovať dáta s rozložením ikon 10 r bez zmeny
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 23. 1. 2016 12:44

Už vyměnil tu desku? :)
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 23. 1. 2016 13:16

Ne, ještě jsem jí nevyměnil - zatím to drží už skoro 13 dní, takže pád čekám každou chvíli... :-)

Jinak pro lubokubo76:

1.) Ty hry mám vystavené v krabičce už více než 10 let, každou z nich bych musel sundavat z poličky, otevírat, vyndavat disky, vkládat je do mechaniky a cca. půl hodiny instalovat, plus pak opět sklízet, což je práce na několik hodin. Tím, že ručně doplním do registrů potřebná data jejich funkčních instalací si tedy práci nepřidělávám, ale naopak si tím mnoho času šetřím - minimálně několik hodin. To samé se dá říct i o crackování, protože většina ochran nelze obrazem disku oklamat a i když třeba Mafia přes CloneDVD oklamat šla, stejně je to zbytečná práce, čas a místo na disku navíc, když jsou všechna herní data obsažena v instalaci na disku a stačí tedy jenom crack - jasně, dá se udělat i malý obraz, ze kterého se osekají všechna herní data a nechá se tam jen část potřebná pro ochranu, ale i tak je otrava pořád zapojovat image do virtuálních mechanik. Tvoje rada by mi tedy zabrala místo pár minut doplnění registrů několik hodin a přinesla pouze mnoho nepohodlí... ;-)
2.) Viz první bod, kde jsem to celé shrnul do jednoho...
3.) Já nemám dva stejné OS na jednom disku, ale na dvou discích, resp. primární disk mám rozdělený na dva oddíly, kde jeden je systémový a druhý datový, i když jsem pak na něj zkušebně doinstaloval ještě Windows 7, takže jsou v podstatě systémové oba, přičemž ale W7 nepoužívám a měl jsem ho zapnutý asi tak hodinu... Na sekundárním disku pak mám tři oddíly, z nichž jeden je původní systém ze starého PC (v podstatě ta samá XP, která mi běží i tady) a další dva datové. Důvod, proč mám mnoho dat na systémovém disku je ten, že jsem dlouhodobě zvyklý pracovat s plochou a vyhovuje mi mít všechno při ruce, i když tuším, že plocha se dá nastavit i z jiného disku, ovšem nepřišlo mi to důležité, protože jak už jsem psal - systémy já nepřeinstalovávám téměř nikdy a dělám si i čas od času zálohy, takže je mi v podstatě jedno, kde ta data mám - i když ten systémový disk byl prázdný (pouze programy a nastavení), stejně k reinstalu nepřistoupím, takže je to úplně jedno...
4.) To byl vtip, střelil jsem to od boku, nikdy jsem se o počet oddílů nezajímal, jenom vím, že jich jde udělat o dost víc než kdy mohu potřebovat, takže jsem to více neřešil... :-)
5.) Nemám dva stejné systémy na jednom disku, nýbrž na dvou, viz bod 3.
6.) Ano, to je pravda, nerad totiž dělám věci, které mi nevyhovují.
Dejvis-87
Junior

Odeslat příspěvekod lubokubo76 23. 1. 2016 14:17

1. aké hodiny??? Nainštaluješ hru a pri spustení dáš DVD? Čo ešte chceš robiť?
3. tak sa trap keď chceš mať ako d*** data na ploche/sys. particii
6. tak si fosilia neschopná meniť postupy. Ale takto fungujú 100 roční. Tabletky ten blok nedokážu odstrániť? V práci by si sa musel prispôsobobať možno denne
7. PC sa Ti sekol 22x a Ty čakáš na ďalšie seknutie? Neviem či sa mám smiať, alebo plakať. Prečo Ti nestačí skúsnosť 22x? Nechápem to. Ešte dobre, že nie si lekárom, lebo by si tiež čakal kým pacient dostane ďalší, 23. záchvat. Ale ak by neprežil, zavreli by Ťa aj keby si sa obhajoval, že si "chcel mať istotu"
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 23. 1. 2016 15:04

1.) Nevím proč se o tom tady pořád bavit, ale instaloval jsi někdy hru z tří CD? To není jako vrazit Blue-ray do PS4 a mít to za minutu na disku - trvá to možná i půl hodiny a k čemu, když už mám ty hry nainstalované na starém disku a ty instalace jsou v pořádku? Co je pak snazší? Rozbalovat krabičky, vyndavat CDčka a instalovat to, nebo pak jen opět zapsat hodnoty do registrů? Ani už nemusíš odpovídat - ten rozdíl totiž činí klidně i půl hodiny a dost práce s tím, takže můj postup je samozřejmě snazší, rychlejší a logičtější, což mi musí každý potvrdit... ;-)
3.) Naopak - mě to vůbec netrápí, nýbrž mi to práci s PC velmi usnadňuje... :-D
6.) Ano, s tímto bodem souhlasím, tabletky možná mohou pomoci, ale není důvod to řešit.
7.) Ano, čekám na další zásek, protože je to snazší než PC ručně vypínat - ostatně ani před tím jsem PC nevypínal moc často - před prvním pádem běžel cca. 55 dní v kuse a rekord mám tuším okolo 200 dní bez vypnutí, protože čas od času dochází k výpadku elektřiny...
Dejvis-87
Junior

Odeslat příspěvekod lubokubo76 23. 1. 2016 15:21

1. je snáď jedno na koľ´kých CD/DVD je hra. Nainštaluješ a v mechanike necháš 1 CD/DVD. Skončíš hru, vytiahneš CD/DVD a neskôr znovu vložíš a hráš. Inak by sa to správať nemalo - ak je hra legálna. Ak hru neodinštaluješ, prečo ju inštalovať znova???
3. na 1 strane usnadňuje, na druhej kvôli tomu "nemôžeš" reinštalovať
7. Tebe sa nechce vypnúť PC? Tak toto je hláška roka. Fuj tajbl, Ty musíš byť exot. "je to snazší než PC ručně vypínat". To je už choré keď je pre Teba ťažké vypnúť PC, ktoré trvá asi pol minuty
8. BTW, čo ešte od nás čakáš?
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 23. 1. 2016 15:33

1.) Boha jeho, to je opravdu diskuze za všechny peníze - přeci když mám hru na starém disku se starým systémem, potom ten disk dám do nového PC s novým systémem a tu hru chci spustit, tak to nejde, protože v novém systému není korektně nainstalovaná a přeje si tedy reinstal, přestože jsem ji neodinstalovával... :-D Ta hra tam ale fyzicky pořád je a navíc je její instalace v pořádku, takže místo zdlouhavého reinstalu stačí jen doplnit chybějící údaje do registrů, aby si hra opět "myslela", že byla správně nainstalovaná - vysvětlil jsem to už konečně dost jasně? Myslím si ale, že všichni ostatní to chápou už dávno... ;-)
3.) Rozhodně to není pouze kvůli tomu - jde o celkové nastavení, nainstalovaný software a tak dále...
7.) Ano, přesně tak to je...
8.) Od vás už asi nic moc nečekám, jen snad pak ještě napíšu, jak to dopadlo. I když kdo ví, možná se zde ještě objeví někdo zkušený, kdo dovede odborně poradit a řekne mi třeba konečně něco, co sám nevím - ostatně tím by se ušetřilo předchozích cirka 15 stránek... :-D
Dejvis-87
Junior

Odeslat příspěvekod lubokubo76 23. 1. 2016 17:17

1. Ty máš 1 hru na HDD a hádžeš ju raz do 1 raz do 2. PC? Toto by som nerobil ani keby som musel. Ja mám 1 disk a 1 PC. Ak niečo chcem na starom, kde niečo testujem, tak disky s SW neprehadzujem. Komplikuješ si to
3. tak seď a čakaj zvlášť ak to novou doskou nebude. Si lenivý
7. to je aká choroba? Nepočul som ešte o takej
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 23. 1. 2016 17:43

1.) Ne, já mám jeden PC a v něm dva disky - když jsem si tento počítač totiž pořizoval, už v něm jeden disk byl, ale abych měl všechna data u sebe, tak jsem si tam ještě přidal starý disk z předchozího PC, z kterého jsem přecházel... Ty by sis to možná chytře zjednodušil tím, že bys všechna stará data i s diskem nechal ve starém PC a kdybys něco z toho potřeboval, přehodil bys celý PC, hodil bys to třeba na flashku (nebo vypálil, nebo udělal obraz disku, případně to nahrál někam na server) a pak si to přehodil do nového - já si to ale rád komplikuju, takže mám oba disky v jednom PC a ke starým datům se tak dostanu za pár vteřin, i když uznávám, že takhle se to nemá dělat a hrozně jsem si tím zkomplikoval život... :-D

No a světe div se - mimo různých dat jsou na tom starém disku i nainstalované hry, které v novém systému nešly spustit? Co bys udělal ty? Já vím, jednoduše bys je přeinstaloval na nový disk a ty původní bys možná smazal, a pak bys chytře vytvořil obrazy disku a nebo bys čas od času vložil do mechaniky CD a hrál bys, jenže já mám rád komplikace, takže jsem ty hry cracknul a zapsal do registrů ručně, což trvalo (u všech her) asi půl hodiny a od té doby když mám chuť si cokoliv zahrát, tak nemusím hledat CDčko, ale prostě jen kliknu na "hrajhydendenžrs2.exe" a víc neřeším - opět z tvého pohledu komplikace, z pohledu selského rozumu však velké usnadnění... ;-)

Já si připadám jak někde na infolince, kde se musí každému vysvětlovat, že PC musí být v zásuvce, aby šel zapnout a tak dále... Mi to připomíná jednu mojí známou, která si koupila nový noťas a psala mi, že jí přestala jít tiskárna. Tak fajn, říkám si, asi stačí doinstalovat ovladače, otázka pár minut, ale ona že ne, že se prý ta tiskárna ani nezapne. Tak říkám dobře, dones mi to, já se na ní podívám a vyzkouším ji. No tiskárna fungovala normálně a nakonec z toho vylezlo, že to neměla zapojené do USB, protože kabel asi vyhodila... :-D Takové případy máme všichni rádi, já to chápu, protože pak si každý amatér připadá jako odborník, ale sakra, když už jdu na nějakou PC poradnu, tak je jasné, že všechny triviální možnosti už jsem předem vyzkoušel...
Dejvis-87
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 23. 1. 2016 20:16

Wow,Wow! Ty jsi dobrý troll.. a my tě vážně dobrovolně krmíme.. A pokud chceš,napíši ti pár příkazů do cmd a problém se vyřeší.
diskpart
select disk 0
format fs=ntfs quick
Hodně štěstí ;-)
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 23. 1. 2016 20:23

Já mám zase pocit, že troll je lubokubo76, protože tady pořád rozebírá věci, které s tématem vůbec nesouvisí a dělá, že nechápe tak prostou věc, jako je přenesení programu z jedné instalace systému do jiné... :-D Jinak jde vůbec formátovat systémový oddíl z běžícího systému? Nikdy jsem to nezkoušel, ale myslím, že by to jít nemělo... Nicméně pokud tohle téma objeví někdo méně zkušený a ve snaze opravit svůj systém vyzkouší příkazy výše, asi pak nebude mít moc velkou radost. :-D
Dejvis-87
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka