Časté zasekávání PC (WinXP)

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lubokubo76 7. 11. 2015 15:03

Felícia nie je zlá, ale obiehať ňom kamion by som neskúšal ak by nešlo o diaľnicu. Samoz. nemusím mať X5, ale sú aj rozumnejšie voľby ako Š120, alebo Feclicia (nepochopíš, že starý krám sa už bude len kaziť). Ak chceš, maj aj Š100 a vrážaj do toho čas aj peniaze aj keď po čase Ťa to bude stáť ako Fabia. A pri obiehaní budeš nadávať, že kým obehneš, si v cieli. A plus staré je staré... A ešte detail: nový HW je lacnejší ako starý. Bazos predáva bez záruky DDR2 za toľko, čo stoja nové DDR3 so zárukou. V obchode za 2-násobok. A blázni sú schopní pýtať 35€ za nepoužiteľnú na hry HD 3650 (aj na staršie hry v HD+) aj keď novšie začínajú na 83€ a slušné nové na 115€.
mamut: píše sa SW, nie SF
Ja nepíšem ani tak o OS ako o starom HW, ktorý odchádza. Som zvedavý na výmenu zdroja. Ak to bude doskou, kúpiš min. použiteľnú dosku a máš 2 zdroje, 2 dosky, slabý CPU a možno problémy s licenciou. Priplatiť a máš niečo nové so zárukou. Ale aspoň, že nejde o Nortwood. Aj do toho PC by som dal slušnú GK, čo by pomohla videu a prehliadaču (pred rokom som dokázal kúpiť HD 3850 za 15€)
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 7. 11. 2015 17:49

Tak já se novému HW nebráním, ale musí mi na něm jet XPčka a ideálně bez reinstalace systému, což při přechodu na jinou desku nemusí být zrovna uskutečnitelné... Stejně si ale myslím, že nemá smysl mít čtyřjádro s 16 GB RAM, když XPčka využijí jen 3.5 GB paměti...
Dejvis-87
Junior

Odeslat příspěvekod lubokubo76 7. 11. 2015 18:38

už skúšaš nový zdroj? XP sú aj 64 bit a ani ja nie som za 16 GB RAM a 6700K @ 4,8 GHz, ale už pod Q6xxx a 6 GB by som nešiel. Akurát som skúšal W8 vo virtualke a mne XP papajú nad 1,5 GB, s prehliadačom aj cez 2 GB, takže v ňom sa do 3,2 GB s virtualnym W8 nezmestím (dávam mu 1,25 - 1,5 GB). Mal som spustené MBAM, online scanner, defender, prehliadač, defrag a video. Už to šlo na 99%, takže mám akurát HW aj na väčšiu záťaž. Ale ak na svojom spúšťaš Flock s 1 záložkou, tak CPU Ti na 90% nepôjde ani s YT, ja sa zvyknem rozšupnuť, alebo prerábať videa s max nastavením, kde aj C2Q má čo 4h robiť
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 7. 11. 2015 19:17

tohle nema smysl. kdyz se nekdo chce trapit tak ho nechte. proste nepochopi, ze na jeho trabose uz nevyrabi nahradni dily ani pneumatiky
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lubokubo76 7. 11. 2015 19:32

presne
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod mamutm4 7. 11. 2015 19:55

Tak já to zrekapituluji.
Koupil jsi 2x2GB RAM,(předtím tam bylo 3x 512 MB + 1x 1GB) k tomu ještě klávesnici,myš,a ne zrovna dobrý zdroj - zatím nevyzkoušený.
Aktualizoval jsi FF,Chrome, Avast a Flash máš ve verzi 16 bez zapnutých aktualizací i když už je 19, takže ti stávající nemůže fungovat aniž by tě na to upozorňoval.
Dále píšeš :
Jediná změna před tím, než se PC začal zasekávat, byla v Avastu - začal trochu blbnout, zablokoval mi půlku stránek na internetu (mimo jiné i Google.cz) a nešlo otevřít jeho uživatelské rozhraní. Udělal jsem aktualizaci a od té doby funguje normálně. Zkoušel jsem ho ale i vypnout (pouze štíty) a PC se zasekl i tak. Stejně tak se PC zasekává ať už v Opeře, FF nebo v Chromu. Jednou se mi sekl i při prohlížení souborů na flash disku.
Zajímavý poznatek je ale to, že když u PC nejsem, tak se ještě nikdy nezasekl - např. přes noc běží, přijdu, sednu, začnu něco dělat a za pár hodin náhodně zásek.

Zkusil bych odinstalovat Avast a vše co tě trápilo a na vše odinstalované použil Total uninstal, aby vyčistil i registry od bordelu.
Doporučované výkonnostní testy jsi asi neprovedl.
Bios jsi přenastavil co se dalo, ale nevíme, zda to byl default.

Kondenzátory - nevíme :
A pokud to budou kondenzátory, tak co pak? To je už nejspíš na výměnu celé desky, nebo ne?
Jinak už pár dní (3 a půl) to drží, tak to zatím nezkoumám.

Na další stránce zase píšeš:
Kondenzátory, to už by bylo na pováženou, protože je to celkem "mladý" HW

Takže zase nevíme, přestože i tohle je možná ta příčina. Můžu tě ujistit, že zrovna MSI dříve nedávala moc kvalitní kondíky, mě umřela jejich deska po dvou - třech letech na vyfouklý kondíky, teď je to lepší.

Ostatní příspěvky nesvědčí o nějakém problému.

Proč to píšu:
Máš totiž několik možností:

Buď budeš řešit problémy, které ti navrhli diskutující, nebo koupíš nový HW od AMD dokud se vyrábí ještě s ovladači na XP, protože i tady ti může ujet vlak.
Stejně píšeš:
klidně do toho PC nacpu deset tisíc, jen když mi to půjde tak jako skoro celý předchozí rok...

Bádání si můžeš nechat kdykoliv na potom, stejně by ti v každým případě prospěla čistá instalace systému, abys vyloučil SW chybu (ano Lubokubo - já vím, že se píše SW a ne SF, jen mi to ujelo, protože to tam furt slyším - softvér)
Zazálohuj současný systém buď pomocí Acronis True Image nebo Norton Ghostem, udělej čistý XP, dokud fungují aktualizace (i to je důvod k nákupu nového HW - co budeš dělat, když budeš čekat s nákupem nového pc a zjistíš že XP jsou totálně mrtvá?) nebo si dolaď ty Sedmičky a chvíli jeď v nich, zda to spadne.

Já obvykle po čisté instalaci každou změnu na systému zálohuji a vždy se můžu vrátit zpět k jakomukoliv bodu. Má to výhodu i v případě virů, havárie disku, přenesení systému na jiný disk, instalace a zkoušení 30 denních blbinek, warézu atd. mohu provést obnovu vyladěného systému.

add XP 64bit, týden je mám na disku - nejsou ovladače zvuku, což by až tak nevadilo, ale není žádný výběr znakové sady klávesnice, možná je špatná instalačka, není SP2, nejdou aktualizace - shrnuto - více problémů než instalace W 7/8.
Jediný plus je Outlook Exprees - kdyby ten tak šel přenést do 7/8 bylo by to super, nehce se mi přecházet na jiný SW.
mamutm4
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 7. 11. 2015 20:08

[OT]
mamutm4 píše:XP 64bit

Ve své době úžasně sporý profi OS, bez zbytečných omalovánek
=> pro začátečníky a myšoklikače ovšem nepoužitelný.
Každý ajťák zaplesá, že tenhle OS v praxi ještě žije. ;-)
mamutm4 píše:žádný výběr znakové sady klávesnice

=> 2 možnosti:
A/ neumíš to;
B/ nepoužil jsi originální MS médium k instalaci OS.
[/OT]
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mamutm4 7. 11. 2015 20:18

B. bude správně - vždyť to píšu, na to abych to kupoval na vyzkoušení nemám peníze.
Klábosnice tam prostě není. :D
P.S. ani AIDA64 ji nevidí.
mamutm4
Junior

Odeslat příspěvekod lubokubo76 7. 11. 2015 20:46

akurát XP 64 bit inštalujem, tak sa pozriem či to nainštaluje SK qwerty kláv., ale pri inštalácii to nastavilo správne
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod mamutm4 7. 11. 2015 20:55

Dej vědět jak jsi dopadl,já stahuju novou instalačku.
mamutm4
Junior

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 7. 11. 2015 21:37

mamutm4: Aktualizuje se mi už jen Opera, Chrome a Avast, všechno ostatní vypnuto, Flash mám komplet vypnuté upozornění a vyhledávání aktualizací, takže od instalace se mi ani jednou neozval a funguje normálně. Žádný další SW na pozadí nemám. Na kondenzátory se podívám důkladně až při výměně zdroje, ale nezdály se mi ve špatném stavu. Jinak zdroj jsem pořád ještě nevyměnil, protože počítač teď už běží víc než 5 dní v kuse - až se sekne, tak tam dám grafickou kartu a vyměním zdroj.

Je to ale divné - někdy se zasekával pomalu každých pár hodin, po výměně RAM to 14 dní jelo, pak se opět zasekával pár dní v kuse a po vyjmutí grafické karty to běželo asi 5 dní, pak zásek, a teď dalších 5 dní, takže kdo ví. Kéž by to byl ten zdroj.
Dejvis-87
Junior

Odeslat příspěvekod lubokubo76 7. 11. 2015 22:00

mamut: XP 64 SP2 s IE8 bežia ako z praku. Neviem čo si mal s klávesnicou. Ale ber v úvahu, že ide o virtualbox.
Dejvis: neviem ako to mamut myslel, ale aktualizácie na XP oficialne už nemáš (ak nepustíš akt. pre PR2009. Nechápem prečo s výmenou zdroja čakáš. Veď ak sekne, čo Ti daná chyba povie o NOVOM zdroji? Nebuď ako naši spoluobčania, ktorí auto testujú trúbením. Práve po výmene zdroja by sa max po 30 dňoch ukázala pravda o tom, či to bolo ním. Detail: neviem či si to už písal čo znamená zaseknutie PC?
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 7. 11. 2015 23:39

Zaseknutí jsem popisoval do detailu - obraz zůstane tam kde je, ale systém zamrzne, takže nereaguje ani myš, ani LEDky na klávesnici, disky přestanou pracovat, prostě konečná a pomůže jen tvrdý restart... Zajímavé je, že obraz nezčerná, ale pořád je tam vidět vše, co člověk zrovna dělal - s grafikou na desce i s externí...

Jinak já s tím zdrojem zase nespěchám - až se to sekne, tak ho vyměním a budu dělat dál až dokud se to opět nesekne - pokud k tomu nedojde, bylo to tím, pokud ano, budu to řešit dál...
Dejvis-87
Junior

Odeslat příspěvekod lubokubo76 8. 11. 2015 10:06

ak sa to už nerozbnehne, podľa mňa veľká pravdepodobnosť, že je chyba v zdroji. Klesne napätie, alebo zvlnenie a ostatné kompomenty nevedia reagovať. Obraz nemá prečo zčernať, lebo grafika funguje (má parametre na to, aby obraz šiel). Si ozaj atypický. Niekedy Ti v aute nezafungujú brdzy, kúpiš nové, ale čakáš kedy staré o5 nezafungujú. Nemám 15r, ale takéto chápanie je choré aj keď asi máš o dosť viac ako ja. Si skonstnatelý. Nedokážeš urobiť ani jednoduché rozhodnutie. Ak si ženatý, v bežnom živote robí rozhodnutia len manželka a bez nej sa ani nenaješ? Môžeš urobiť test aj s linuxom, či to sekne aj v ňom - hneď by si vylúčil chybu OS (stačí, že by bežal z DVD a ten má dokonca PAE)
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod Dejvis-87 8. 11. 2015 10:54

V Linuxu by se to ale nemuselo projevit vůbec, protože některé závady HW, při kterých Windows padá, Linux ignoruje. Stalo se mi to už dřív na jednom noťasu, kde mi Windows vyhazoval BSOD a nebylo možné už nic víc vyměnit - dal jsem tam Mandrivu a noťas běžel úplně bez potíží ještě léta - želbohu jen jako čistě multimediální systém, protože za některý (i free) SW prostě není otevřená náhrada.

Brzdy na autě, to není nejlepší přirovnání, protože tam se dá celkem snadno zjistit kde je příčina a tu rychle opravit a máš klid a hlavně jistotu, že to bylo opravdu tím - tady jsem zkusil co se dalo a teď je na řadě zdroj. Pokud to tím nebude, pak možná přijde na řadu deska, ale ani problém v SW se nedá jistojistě vyloučit, i když tomu nevěřím, protože v SW nedělám žádné změny a všechny programy, které používám, už mám nainstalovány od začátku - jediná chyba může být v aktualizacích...
Dejvis-87
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka