Slevoví kupon na alza

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod klarka606 21. 5. 2016 15:08

Ahojky ajťáci,

Porouchali se mě sluchátka a blízko mě má obchod alza mám vyhlídnuté pěkné sluchátka ale chybí mi stovečka :'(
Nenašel by někdo nějaký slevoví kupón na 100kč nebo klidně i víc ?

Můj email: klara.mikesova.06@email.cz

PS: Fotky neposílám :P
klarka606
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krysta 21. 5. 2016 15:43

Kašli na sluchátka, kup pracovní sešit do Čj pro 5. třídu na procvičování. Slevový dle vzoru mladý a taky názvy se píšou s velkým písmenem, porouchaly, protože sluchátka. Časem se dostaneš i k interpunkci, ale že se na konci vět píše tečka Ti prozradím už teď. Nejsem žádný grammar nazi a interpunkce mi taky dělá trochu problémy, ale tohle se fakt nedalo.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod Pavel Černík 21. 5. 2016 15:45

Ty neposilas fotky, ja neukazuju kody (a zbyva uz jen par dnu):
Obrázek
Pavel Černík
Junior

Odeslat příspěvekod Yarda 21. 5. 2016 17:06

Porouchala se mně sluchátka a blízko mě má obchod Alza, mám vyhlídnutá pěkná sluchátka, ale chybí mi stovečka :'(
Nenašel by někdo nějaký slevový kupón na 100Kč nebo klidně i víc ?
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vilik 21. 5. 2016 17:28

krysta píše:Kašli na sluchátka, kup pracovní sešit do Čj pro 5. třídu na procvičování. Slevový dle vzoru mladý a taky názvy se píšou s velkým písmenem, porouchaly, protože sluchátka. Časem se dostaneš i k interpunkci, ale že se na konci vět píše tečka Ti prozradím už teď. Nejsem žádný grammar nazi a interpunkce mi taky dělá trochu problémy, ale tohle se fakt nedalo.


Já bych tipoval, že tu knížku má ve školní brašně. Hlavně ať si ji v pondělí nezapomene doma. :D
vilik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krysta 21. 5. 2016 18:07

Yardo o hodně lepší a normálně bych ignoroval, ale chybí Ti tečka za slovem stovečka a minimálně za zvážení by stála i čárka před nebo, mimo to jsi ponechal stylisticky špatně mezeru před otazníkem a zcela správně (dnes se od toho již upouští) by měla být v oslovení za slovem ahojky čárka.
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod Yarda 21. 5. 2016 18:29

Už je to hezká řádka let co jsem dostal poslední známku z češtiny a nějaké ty jemné nuance padly za oběť mé skleróze.
Co se týká ukončení věty za slovem "stovečka", v češtině jsme neprobírali ukončení věty smajlíkem. Tak to řeším, že když dávám za větu smajlíka, vynechávám interpunkci. Napadá mne, že kdybych dal na konec věty tečku a smajlíka, tak by nějaký editor mohl tu tečku přidat ke smajlíkovi a zobrazit úplně jiného smajlíka než jakého jsem zamýšlel. Ale v tomto případu se nechám poučit.
Co se týká čárky před "nebo", z chatrné paměti se mi vybavuje, že před spojky „a", „i", „nebo" se čárka obvykle nedává (pokud tam není nějaká vložená věta nebo tak něco). Ale mohu se mýlit.
Za mezeru před otazníkem se omlouvám, nepraštilo mne to do očí.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický
Yarda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krysta 21. 5. 2016 19:49

Se smajlíkem fakt nevím, ale s těma spojkama to funguje trochu složitěj a nechce se mi rozepisovat na mobilu, já to obvykle neřeším, ale vidím to všude a naše češtinářka (gympl) je fakt docela brutální, tak to mám jako takovou "profesní" deformaci.

Edit: Tvoje verze byla úplně OK (pro neformální konverzaci na fóru), jen že ses v tom rýpal, tak mi to nedalo.
Naposledy upravil krysta dne 21. 5. 2016 20:02, celkově upraveno 1
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod monikash 21. 5. 2016 19:58

Mylá Klárko kupóni sou až ot určité víše nákupu. 100 je pro nakup nad 1000kaček. A nezčytaji se. ;-)
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krysta 21. 5. 2016 20:03

Pozor katšek! :-)
Edit: a taky víže, navíc jsem přehlédl nezčytajy
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod harrym 21. 5. 2016 20:23

Před otazníkem nebo vykřičníkem se mezera nepíše. Z tohohle vždycky rostu, když to vidím...
No a když už o tom mluvíme - novější verze pravopisu sice povolují oba tvary 3. pádu "mi" a "mně", ale správnější a korektnější je pro 3. pád použít "mi". "Mně" je vyhrazeno spíše pro 6. pád!

A ještě "100Kč" a "100 Kč"...
Tam je taky rozdíl:
Máš 100Kč kupón? (zde je 100Kč ve formě přídavného jména "stokorunový")
Půjčíš mi 100 Kč? (ve formě předmětu)

Zabedněnci, naučte se pořádně česky!!!


Porouchala se mi sluchátka a blízko mě má obchod Alza, mám vyhlédnutá pěkná sluchátka, ale chybí mi stovečka :'(
Nenašel by někdo nějaký slevový kupón na 100 Kč nebo klidně i víc?
Naposledy upravil harrym dne 21. 5. 2016 20:33, celkově upraveno 2
Core i3-10100F 4.3Ghz/1020mV (undervolting - CPU Lite Load mode1 + offset -20mV); MSI B460M Pro; ADATA XPG Gammix D10 2x8GB; Zotac GTX 1050 Ti Mini; Kingston A2000 1TB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=30W, OCCT burn=151W
harrym
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krysta 21. 5. 2016 20:28

Což mi připomnělo vtip:
Víte, jak naštvete typografa ?

-- 21. 5. 2016 21:51 --

Gratuluji k větě večera, cituji: "Zabedněnci, naučte se pořádně česky!!!".

-- 21. 5. 2016 21:53 --

BTW. Můžu se zeptat tvé češtinářské vznešenosti, jak je to tedy s tečkou a smajlíkem?
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod monikash 22. 5. 2016 06:32

Tak jsme si užili hodiny češtiny a teď zase o OP (osobní počítač)...
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 5. 2016 06:48

Není to spíš Oči P..o !?

P..o = vulva, ne volvo !
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 5. 2016 06:48

krysta: Co se týče tečkou za smajlíkem, viděl bych to asi takhle: "správně" by se nejspíš mělo psát stylem tečka + za ní smajlík. Z jednoduchého důvodu - smajlík / emoticona nejsou zakončení věty. Nicméně takové řešení pro mnohé "nevypadá cool", takže se mnohdy smajlík považuje jako zakončení věty a tudíž se tečka prostě nepíše.

A nakonec šalamounské řešení: dokud dodržuješ ostatní pravidla pravopisu, tak si to dělej podle sebe :)
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků