Jak zabezpečit PC v nájemním bytě přes vánoční absenci?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nody.nody 17. 12. 2016 15:04

Momentálně mám pronajatý byt, přes vánoce pojedu domů na cca týden. V bytě mám své desktop PC které tam přes mojí absenci týdenní zůstane. Momentálně tam nemám nastaveno ani základní windows heslo :-)...

Chci se zeptat jak zabezpečit své PC (jde mi především o přístup do systému, neočekávám že by mi někdo pc fyzicky rozebíral...)

Nastavit windows heslo (mám windows 7)? A nastavit heslo v biosu asi že?

Jinak to PC je 7 let staré, heslo nikdy v biosu nastavované nebylo, chci se zeptat jestli s tím nebude nějaký problém? Např. že potom nepujde zrušit? NEbo si to PC ani nebude pamatovat protože baterka na desce je 7 let stará a neudrží už změny biosu atd. Je možný že by s tím byl nějaký problém?

Jinak majitel bytu působí slušně, nečekám že by mi sem potají lezl, ale pro jistotu...
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 12. 2016 16:07

Vem si s sebou kabel od zdroje a pro jistotu vypoj 4pin k CPU, pochybuji že se s tím bude chtít někdo otravovat....

-- 17. 12. 2016 17:07 --

Vem si s sebou kabel od zdroje a pro jistotu vypoj 4pin k CPU, pochybuji že se s tím bude chtít někdo otravovat....
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 12. 2016 16:13

Spise pokud mas duverna data na HDD, vezmi s sebou ten. Neni tezke jej vyndat, neni tezke jej vratit, neni velky, takze neni tezke jej sebou prevezt a pokud s nim, resp. se zavazadlem v nemz jej povezes, nebudes vyslovene mlatit, mel by to zvladnout bez uhony.

A o (duverna) data se nemusis bat - mas je s sebou i s diskem. Jasne, pokud bys tech disku mel v PC treba 8ks, muze byt provedeni slozitejsi. Potom by se hodilo data radeji spolehlive zasifrovat, coz si ovsem vyzada relativne velky pridel casu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod polda 17. 12. 2016 16:39

To už je 1.dubna?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod nody.nody 18. 12. 2016 22:32

Díky za rady :-).

Ale to jste větší paranoici než já :-)... Hodně lidí podle mě žije v pronájmu kdy majitel bytu má i klíče a i tito lidé jezdí na dovolené nebo prostě týden pryč z bytu a pochybuji že si takto zabezpečují pc :-).

Asi jen nastavím heslo na bios, heslo do windows, schovám kabely a zamknu pokoj ve kterém mám pc (pochybuji že majitel má klíče i od jednotlivých pokojů :-) ).

To by mělo stačit snad :-).
Ale vytahovat disk by mě nenapadlo, to je dobrý nápad, pokud bych fakt měl strach o pc.

BTW tím 4pinem k cpu jste myslel napájení vetráčku ne... to pak hrozí ale že se CPu přehreje ne? Nebo to deska ohlídá a vždy vypne pc?
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod polda 19. 12. 2016 02:38

Bych tipl 4kolík(nekde 8 ) napájení v desce
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 12. 2016 13:12

Píšu 4pin k napájení CPU. To napájení mě vypadlo.

Tohle mi přijde snadné a nebo prostě vyndej HDD a pak je to hotovo. Ještě lepší zabezpečení.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!