Notebook se zasekne *OT*

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 22. 7. 2020 09:08

Python.p píše:Víš co si občas říkám ? Proč máš kurnik status VIP uživatele, ten červenej má taky nick.

Chápu, že dneska se pravda nenosí a měl jsem k Borisovi přijet, rovnou mu ten notebook opravit, udělat u toho kafe a upéct bábovku a navíc, nic za to nechtít a udělat to pro jeho modré oči.

Oukej, možná je někdo dneska semletej tou duhovou a genderově vyváženou a hyperkorektní společností.

Ale pokud se někomu nelíbí pravda, ať už je, jaká je, tak bohužel.

Meleš opět blbosti na základě jednotek kusů věcí co ti prošlo rukama. Mě rukou projde desítky těch věcí, Kinovi možná stovky. Proto máme zkušenosti jaké máme.

Mám doma hromady notebooku starší 15 let a ty co jsou zbytečně kvalitní, konkrétně hnusné černé krabice od bot - jo thinkpady - fungují a to některé dokonce ještě s původní baterií. Na druhou stranu tam mám hromadu novějších krámů typu pavián extansa a tak dále, který umřeli hned po záruce. Kolik že má ten bez problémový Pavíán tazatele? Záruka a dva měsíce? Hm super *****ítko, jen tak dál... Pokud na něco výrobce nabídne 60 měsíců záruku, tak asi ví co a proč dělá.

Teď bych na místě Borise, šel za těma opravářama a omlávil jim ten bezproblémvoý notebook o hlavu. Nebo to už se dneska taky nemůže? A nenosí?

PS: Jsme v tématu Poruchy a problémy, přijde Vám logické tady vybírat notebook? Mě teda moc ne, ale nejsem LGBT positiv, protože dětí mají rodit ženy a chlapi mají pindíka.

PS2: Pokud se něco od začátku přehřívá a je to hlučné tak je to zalito duhou a v pohodě a krám to není? Promiň, ale jsi docela dost mimo...


Klidně si ho speciálně pro tebe upravím, třeba na fialovo se jménem Milovník Nutelly. Hele, já nezpochybňuju tvoji odbornost, ale to, jakým stylem se bavíš s lidma. A ještě tomu říkáš pravda. Podle mě seš obyčejnej hulvát, kdyby to byl jen můj pocit, ten můžeš směle ignorovat. Ale těch lidí nějak přibývá. Takže to není jen můj pocit. Jdu napsat Markovi, jak se mu bude pozdávat kvalita tvých odpovědí.

Kine, buď chlap, včera bylo ve třetím příspěvku krám, tak to needituj. Původně jsem chtěl napsal milsimrovi, ale myslím, že to nemá cenu, nebude objektivní, takže se zeptáme Marka, co si o atmosféře, kterou tady vytváříš, myslí. Za mě povyšování, arogance, cynismus.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 7. 2020 09:24

Heřmánkoví čaj útočí... :D

Možná budu radši podle tebe "hulvát" jak udavač. ;) mír všem s heřmánkem!

PS: Která pasáž je hulvátství? Jen ať vím co se v dnešní duhové době bere jako přes přílišná arogance a cynismus.

PS2: Nic proti, ale posledních pár měsíců to tady umírá. Jak myslíš, že to dopadne až se na to vysereme i my poslední přeživší ? No. Jak myslíš.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 22. 7. 2020 09:49

Čaji je fórum u zadku, ale když uživateli, co se přijde zeptat, vadí chování a má pocit hulvátství, tak to asi není pocit jenom toho čaje, na kterýho už seš několik let vysazený. Je zjevný, že tě iritujou lidi, často je rád shazuješ, zesměšuješ a tak. Na tom, že tě iritujou lidi, není nic špatnýho, každý není lidumil, ale pak by sis měl dát od fóra pauzu.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 7. 2020 10:04

Ještě jednou a pomaličku...

Kde je to hulvátství? Kde je to shazování? Tady v tomhle konkrétním vláknu. Docela mě to zajímá.

Mě iritujou jen liní, hloupí a heřmáknoví lidé. A co kdyby sis dal od fóra pauzy ty? Když tak strašně vadím jen tobě.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 22. 7. 2020 11:00

Hulvátství je v tom, jak působíš na lidi. To není matematická rovnice ve stylu "tady seš hulvát". Píšu o tom, jak jsi působil na Borise. Je jasný, že nikdo dobrovolně sám sebe za hulváta neoznačí. A když jsem tě občas prosil, jestli by to šlo méně zpatra, říkal jsi mi, že jsem moc slušný, zženštelý z Emimina a podobný řeči. Na jednom se shodneme - umírá to tady a je otázka, jestli to zčásti nesouvisí s tím, jak se tady přistupuje k lidem. Ne všude, vždycky, ale ze sousedních fór se občas dozvím, že někteří mají strach se k nám přijít zeptat, aby nedostali přes tlamu.

A já to mám obráceně - radši budu práskač než podporovat (ok, nebudu říkal hulvátství, budu říkat pravdy bez obalu, nekorektně, až tak že to některý fakt začne srát. A znova, asi nejsem jedinej. Za 13 let jsem ani jednou nepoužil bonzovací tlačítko, jen jsem Markovi napsal, co si myslí o některých tvých příspěvcích z posledních dvou let, ty, který mi přišly problematický, a pak jsem mu poslal odkaz přímo na tohle téma.

Takže buď jsi divný ty, nebo já a lišíme se v přístupu, jak jednat s lidma. Naivně jsem čekal, že se třeba vyjádří Kin, nemyslím jenom tohle téma, myslím celkově, jestli stoprocentně souhlasí s tím JAK předáváš informace. A Milsimr coby admin mlčí. To to vážně všichni tři považujete za v pohodě? Proto mě zajímal názor Marka, názor někoho, kdo je zvenčí.

A to, že pouštíš babičky sednout v MHD sednout, je sice hezký a šlechtí tě to, ale já bych radši slušnost a méně arogance tady na fóru.

A jsem proti migraci, nejsem sluníčkář a podobný manipulativní kecy. Nikdo po tobě nechce, aby ty lidi vodil za ručičku, krmil je, staral se o ně. Nechceš se s nima bavit, nepiš. Snadný.

Mě by právě strašně zajímalo, kde se to v tobě bere to sebevědomí, že zrovna ty jednáš správně. A všichni, kdo mají trochu jiný styl, máš za blbce a sluníčkáře. Ale pokud se ti tak dýchá a žije líp, ok. Já jen, že lidi jako ty to budou mít v životě hodně těžký. A začínám litovat toho, že když tady byl bvl roce 2013 ten puč, stál jsem na tvojí a Kinově straně. Dneska vidím, že to byla chyba.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 7. 2020 11:24

Člověk se rozepíše, popíše věci jak jsou a je hulvát, dneska už jsem viděl asi vše...

Jak se dá dostat přes tlamu po internetu? To jsou ty jiný fóra, kde se ke každému dotazu i když je debilní, seběhne tuna teoretiků a teoretizují o nekonečnu vesmíru a kdy když dáš jasný data - né fakt, ale data tak ti dají BAN? Pecka, víc takových.

Takže najednou už to není hulváství, ale pravda bez obalu. A nekorektně? Co je korektní? Už aplikujeme čaj?

Nevím co pracuješ a jak často jsi ve styku s lidmi, ale český národ hloupne a lenivý, to je dané a tím, že s tím nebudeme nic dělat necháme lidi psát bláboly a domněnky... tím tomu fakt nepomůžeme.

Jsem slušný pořád, ale jen ty to vidíš jinak.

Já neříkám, že jednám správně, jen píšu tak jak se věci mají. "Trpěl" jsem díky upřímnosti na ZŠ, na SŠ, na VŠ to nikoho nezajímalo, protože když člověk dělá věci dobře a fungují, tak ty věci okolo jsou ukradené.

Mě se žije fajn, děkuji. A jak se pozná, že to mám těžký? Jakej puč? Vidíš to, člověk se pořád učí a věci a lidi se mění.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BorisCerny 22. 7. 2020 11:50

Já jsem vám tady nechtěl způsobit takové rozbroje. Nicméně, když už jsem to způsobil, tak bych vám tedy řekl, co mi přijde jako hulvátství. Jde mi především o to, že jsem přišel požádat o radu na profesionální fórum od profesionálů, kteří to sice dělají ze své dobré vůle, nicméně dělají to dobrovolně a nikdo je nenutí na to odpovídat. A když přijdu na takové fórum, tak se snažím chovat slušně, zdvořile a mluvit jen k věci a od profesionálů zkrátka očekávám to stejné. Bavíte se s lidmi, s kterými se neznáte a mluvíte s nimi jak s kamarády v hospodě. Já nejsem svatoušek a jsem úplně normální člověk, co si zajde s kamarády na pivo, občas mluví jak dlaždič atd. Když se ale bavím s lidmi, které neznám, snažím se být slušný. Ano, říkáte pravdu, to já cením, také nesnáším mazání medu kolem huby a přetvářku. Nicméně tahle pravda se podle mě dá říct úplně jinak, slušně, v klidu to člověku vysvětlit. A ne, že se začnete úplně nesmyslně ohánět politickými, nějakými genderovými a sexuálně orientovanými narážkami, které absolutně s tématem nesouvisí a uráží mě, protože o mně nevíte vůbec nic. Takové věci se hodí probírat s lidmi, které znáte, někde v hospodě u piva, ale ne na profesionálním fóru, kde člověk očekává profesionalitu a slušné jednání. Toť můj názor.
Já si cením vašich znalostí a jsem vděčný, že jste si našel čas mi odpovědět na moje dotazy a poradit mi. Když se se mnou bavíte normálně, tak já s vámi taky, a nemám s vámi sebemenší problém.
Jak vy k my, tak my k vy. :-)
BorisCerny
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 7. 2020 11:53

Já nereagoval ale na tebe, ale tady na místního čajíčka. Co píše jen když mi má co vytknout, ani si nevzpomenu kdy někomu někde pomohl.

PS myslím, že popis věcí jsem tady dal dost jasný a bez toho medu kolem huby. No a se zlou jsem se potázal.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 22. 7. 2020 12:46

Tohle není placený support. Lidé, kteří tady reagují, nejsou zaměstnanci ani spolupracovníci provozovatele tohoto fóra. Jsou na stejné úrovni jako tazatelé, za svoji odpověď nic nedostanou, dělají to ze své vůle, ve svém volném čase. To je potřeba mít stále na paměti.

Hodně odborníků ale už nemá chuť nebo sílu podrobně reagovat znovu a znovu na stejné věci. Takže to řeší stylem jako Python nebo jiní. Vidím to všude, v každé podobné komunitě, která funguje delší dobu. Osobně mi to vadí, protože by stačila jen drobná úprava textu a příspěvek vyzní úplně jinak.

Jenže na druhou stranu stručná, i když třeba arogantní odpověď je skoro vždycky lepší než žádná odpověď. Takže to nějak toleruji, ale radost z toho nemám.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 7. 2020 13:05

Tak se Vás pane Lutonský zeptám, která z pasáží mých odpovědí je arogantní? Fakt mě to zajímá.

Děkuji
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 7. 2020 14:42

dockalacek píše:.... Původně jsem chtěl napsal milsimrovi, ale myslím, že to nemá cenu, nebude objektivní, ....


A proč bych nebyl objektivní? Já uznávám, že tady problém v tomto směru je; ty reakce zde (a teď myšleno celkově na fóru, ne v tomto vlákně) prostě nejsou leckdy úplně OK a někdo vztahovačnější si to může vzít špatně; sám čas od času nejsem bez viny (proto raději moc nepíšu). Jenže, jaké jsou možnosti řešení? Ano, můžu Michalovi i Jirkovi napsat slohy do SZ / na interně o tom, že by bylo vhodné to a ono a takhle by to zase pro změnu nešlo ... a za pár měsíců to bude zase při starém.

Co dál? Vyhodit je z pozic moderátorů? OK, taky možnost. Ale pak to tady asi budu moderovat sám, protože nové posily do mod týmu nehrozí, plus by to nejspíš znamenalo odliv několika schopných lidí, kteří na tomto fóru ještě působí. To asi nikdo nechce.

Já jsem otevřen konstruktivní kritice. Ale pokud mi paměť slouží, nikdo mi nic konstruktivního doposud nenapsal; pokud se mýlím, dejte příklad.

Kolem a kolem - Marek Lutonský to vystihl, zastávám obdobný postoj. Ale vidím to i z té druhé strany a mám pro to pochopení... a nějaký úžasný middle-ground jsem bohužel i při vší své tvořivosti nenalezl.

Kolegům bych vzkázal ... narážky na čajíčky apod. - myslím si, že výměna názorů jde i bez zbytečných posměšků. Tak se toho prosím držte.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 7. 2020 16:21

Panove a nezda se Vam, ze se to s tou politickou / genderovou / libovolnou_jinou "über_korektnosti" uz na tom svete trosicku prehani?

Jeste chvili to takhle pujde a za vetu "to je ale chlapak" budou dva roky natvrdo? Za vetu "to je ale kost" uz tomu tak je de facto dnes. A toto se mi, "c.h.c.á / n.e.c.h.c.h.á," libi jeste daleko mene, nez sem-tam strucne-vystizna odpoved.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 7. 2020 17:39

Já fanda jakékoliv "über_korektnosti" určitě nejsem a doufám, že ani časem nebudu. Až na pár případů jsem to snad ani nikdy neřešil; dokud se diskuze vede ve slušné rovině, pak nechť gravitace urychluje vesele dál - toť asi jediné, co požaduji a na čemž si myslím, že se asi i obecně shodneme.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 22. 7. 2020 22:05

Obrázek
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků