Notebook se zasekne *OT*

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 21. 7. 2020 15:02

BorisCerny píše:Jak nechápu.. mně nikdo neřekl, že je na odpis. Kdyby mi to ti chlapi, u kterých to bylo řekli, tak sem ani nepíšu a neřeším to. Mně jde o to, že dva servisy nezávisle na sobě mi řekli, že s notebookem nic není a nechápou, proč to dělá, protože podle nich je v pořádku. Tak nechápu, proč jste na mě tak agresivní. Jen nevím, co s tím dál dělat, tak se obracím o radu na internet, když místní opraváři neví. A jestli si myslíte, že je notebook v *****, tak to jde napsat i normálním způsobem. A ne ze mě dělat debila, jen protože sem si koupil HP. Může se vám ***** Mercedes i Dacia, a když to dovezete do servisu, tak se vám nikdo nevysměje, že jezdíte s autem na *****. Každý má jiný požadavky, a já nepotřebuji notebook za 50 tisíc. Tenhle je zcela dostačující a dost mě sere, že nevydržel ani dva roky, tak se to snažím řešit než abych hned vyhodil 25 tisíc za nový....


Rada je jednoduchá - servis. Pokud by oprava stála 2 až 3 tisíce, nechal bych to opravit. Arogantní chování se tu občas vyskytuje, zvykejte si. Paviliony určitě nepatří mezi nejspolehlivější notebooky, ale rozbít se může jakýkoliv. Může se podělat i Thinkpad, Probook, takže shazovat takhle nečí výběr, to od Kina a Červenýho fakt nebylo hezký.

Dotaz jsem ani nečetl, ale třetí odpověď je jak rána mezi oči. Na druhou stranu, jestli je to hardwerová chyba, tak fórum asi nepomůže. A zásada - nikdy nehanět druhým, co si koupili. Osobně si můžu myslet cokoliv, ale určitě, že sis koupil krám, když nemám jistotu, že by se totéž nestalo třeba i s jinou značkou a modelem, takhle by se spolu lidi bavit neměli. Takže víc pokory by neškodilo.

Zkuste zablokovat aktualizace:

https://www.zive.cz/poradna/bsod-dpc-wa ... tanswers=1
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BorisCerny 21. 7. 2020 15:47

Zdravím, děkuji, za zastání. Já nejsem člověk, co by se hádal a už vůbec neměl pokoru, zvlášť když se ptám odborníka na něco, čemu nerozumím. Když mi ale někdo nabídne pomoc a vzápětí se mi v podstatě vysměje do obličeje, tak to si líbit nenechám.
Aktualizace ke stavu: Notebook už je po smrti úplně, ani se nezapne, prostě nic nedělá. Jak mi radíte, tak na nějakou opravu už kašlu a musím si tedy vybrat nějaký nový.
Ok, pochopil sem, Pavillion nebrat. Nicméně, mohli byste mi teda prosím poradit, jak se tak nějak orientovat? Protože nikde vám nikdo nenapíše, že pavillion je krám spatlanej na koleni, že Aspire jsou krámy atd. Já jako člověk, co se v tom vyzná jako asi 90% lidí, vidí parametry, co by chtěl (např. 1660ti, i7 a 16 giga ram). A jak mám tedy poznat, že jeden je dobrej, a druhej špatnej, když na stránce např. alzy vidím jen stejné parametry a odlišnou cenovku. A co si budeme povídat, jsem student VŠ, takže u mě ta cena prostě hraje roli a víc jak 30 tisíc si opravdu nemůžu dovolit.
Tak jestli byste byli ochotní mi tedy poradit, abych neudělal stejnou chybu znovu nebo mě aspoň nějak nasměrovat, které notebooky vůbec nebrat.
BorisCerny
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 21. 7. 2020 15:57

Tyhle řeči o tom, že je něco krám, musíte ignorovat. Brácha měl HP Probook 4520s, vydržel lehce přes dva roky, pravda, měl dedikovanou grafiku, pravda. Naproti tomu, máme doma Lenovo Z580, kupovaný v létě 2012, naprostý low-end za 12 tisíc, a šlape pořád.

Spolehlivost notebooků se nedá predikovat, u herních záleží na chlazení. Pak je důležitá kvalita zpracování, aby se Vám po půl roce něco neulomilo. A do zbytku nevidíte. Ono to je i o štěstí. i7 bych netlačil, mrkněte na Legiony od Lenova, pokud na hry, pokud na kancl, tak Swifty, Travelmaty.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BorisCerny 21. 7. 2020 16:06

Já s tímhle naprosto souhlasím. Dobře, asi to zpracování je daleko horší, jak říkají pánové, ale já si stojím za tím, že se to může stát každému a se vším.
A jak doporučujete Elitebook, či TravelMate, to jsou hezké notebooky, praktické, elegantní. Nicméně já potřebuji notebook, na kterém se bude dát pracovat alespoň tak nějak s Lumionem, SketchUpem, Cadem, photoshopem, atd. A to prostě integrovaná grafika 620 v Elitebooku neutáhne. Herní to být nemusí, nicméně ta grafika a procesor na tohle ten výkon mít musí, a tyhle vysoké řady v téhle výbavě prostě stojí 50 tisíc a to pro mě nepřipadá v úvahu. Proto jsem nucen vybírat v těch horších řadách. Ono těch kompromisů moc není.
BorisCerny
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 7. 2020 16:33

Víš co si občas říkám ? Proč máš kurnik status VIP uživatele, ten červenej má taky nick.

Chápu, že dneska se pravda nenosí a měl jsem k Borisovi přijet, rovnou mu ten notebook opravit, udělat u toho kafe a upéct bábovku a navíc, nic za to nechtít a udělat to pro jeho modré oči.

Oukej, možná je někdo dneska semletej tou duhovou a genderově vyváženou a hyperkorektní společností.

Ale pokud se někomu nelíbí pravda, ať už je, jaká je, tak bohužel.

Meleš opět blbosti na základě jednotek kusů věcí co ti prošlo rukama. Mě rukou projde desítky těch věcí, Kinovi možná stovky. Proto máme zkušenosti jaké máme.

Mám doma hromady notebooku starší 15 let a ty co jsou zbytečně kvalitní, konkrétně hnusné černé krabice od bot - jo thinkpady - fungují a to některé dokonce ještě s původní baterií. Na druhou stranu tam mám hromadu novějších krámů typu pavián extansa a tak dále, který umřeli hned po záruce. Kolik že má ten bez problémový Pavíán tazatele? Záruka a dva měsíce? Hm super *****ítko, jen tak dál... Pokud na něco výrobce nabídne 60 měsíců záruku, tak asi ví co a proč dělá.

Teď bych na místě Borise, šel za těma opravářama a omlávil jim ten bezproblémvoý notebook o hlavu. Nebo to už se dneska taky nemůže? A nenosí?

PS: Jsme v tématu Poruchy a problémy, přijde Vám logické tady vybírat notebook? Mě teda moc ne, ale nejsem LGBT positiv, protože dětí mají rodit ženy a chlapi mají pindíka.

PS2: Pokud se něco od začátku přehřívá a je to hlučné tak je to zalito duhou a v pohodě a krám to není? Promiň, ale jsi docela dost mimo...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BorisCerny 21. 7. 2020 17:04

Promiňte, ale vy ve svém příspěvku mluvíte o nějaké pokoře, kterou požadujete a sám tady odpovídáte jak hulvát, co má jen svoji pravdu. Já mám taky snad právo na to, požadovat trochu pokory a příjemného chování. Nebo snad mám ze sebe nechat dělat vola, jen protože vy rozumíte elektronice a já ne?? Jste snad kvůli tomu něco víc? Každý rozumí a umí něco jiného. Já nejsem žádný blbec, co sotva vychodil základní školu, mám vysokoškolské vzdělání a jisté vychování a slušnosti, a můj dotaz, či příspěvek nebyl ničím agresivní nebo urážlivý. První výstřel přišel z vašich řad, já se jen bráním.
Kdyby vy jste za mnou přišel s problémem, kterému vy nerozumíte a já ano, a požadoval po mně radu, líbilo by se vám, kdybych z vás okamžitě udělal blbce, choval se povýšeně a díval se na vás skrz prsty jen proto, že vy tomu nerozumíte a já ano? Zamyslete se..
BorisCerny
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 7. 2020 17:07

Neexistuje moje pravda. Pravda je jen jedna.

Hulvát? Proč hulvát, protože jsem upřímný a říkám věci na rovinu? Kde jsem z Vás udělal blbce? To by mě fakt zajímalo.

Jojo zmínit na diskuzním fóru, že mám vysokoškolský titul, to je potřeba, to je jasný, protože dneska asi platí titul = inteligent. S čímž bohužel nesouhlasím.

Vychování a slušnost mám taky, to se nemuste bát. Staršího pustím sednout a dámám držím dveře.

KineCZek píše:Co pomůže? Autorizovaný servis výrobce.

Co na téhle radě nebylo jasné a slušné?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 7. 2020 17:30

Kdyz uz mimochodem jsme tak hyperkorektni, mohu se take pridat a poprosit, co tak strasneh jsem napsal? Slangovy vyraz (Pavilion / Pavian)? Nebo to "odnasim" za obecne rceni, ze poruchovou levnou vec se opravovat nevyplati, a tedy pomuze ji jedine zahodit?

Explicitne se hovori o treti odpovedi.
KineCZek píše:Hmmm. Pavián ... tomu pomůže už jen gravitace.



Zde jsem se udajne dopustil:

1. urazky tazatele za vyber notebooku
2. vysmivani se tazateli, ze nerozumi pocitacum
3. arogance
4. posmesku
5. agresivity
6. rany mezi oci


Z tazatele nasledne v jednom jedinem prispevku vylezou slova jako pr.del, de.bil, po.sr.at, ho.vno, se.re ... to vse v jednom jedinem prispevku - mohu jej v pripade potreby cely citovat a ta slova, pouzita presne v danem poradi, i citovat.

A chvilku na to prijde hermankovy cajik a zacne soudit, kdo z nas dvou se dopustil ceho.

-

Kdyz si tak tu svou "treti reakci" ctu ... vazne v tech vseho vsudy sesti slovech a jednom povzdechu ty vsechny veci vidite? Tomu se rika to moderni umeni?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BorisCerny 21. 7. 2020 17:42

Nemá cenu se tady dohadovat. Mně se prostě jen nelíbí to, že mě hned třetím příspěvkem v podstatě hodí do koše jen za výběr notebooku. Kdybych měl stejný problém a měl Elitebook, tak byste mi odpověděl jinak? Člověk se slušně zeptá, a dostane facku hned třetím příspěvkem a vy pak po mně požadujete nějakou pokoru?
Já vás neznám, nevím jak svoji odpověď myslíte, na mě prostě v tu chvíli zapůsobila jako výsměch, a že protože to je Pavillion, tak se se mnou ani nebudete bavit a zabývat se tím. Ale teda věta, "tomu pomůže jenom gravitace" pro mě opravdu neznamená "levná věc se nevyplácí opravovat". Kdybyste to napsal takhle, tak neřeknu půl slova.
BorisCerny
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 21. 7. 2020 17:46

Ale ... ze by to najednou nemelo cenu ... ? No nepofidej.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BorisCerny 21. 7. 2020 17:50

Tak mi prosím odpovězte upřímně. Kdybych napsal mám HP elitebook a dělá tohle bla bla.. tak byste mi taky napsal jen. Hmmmm HP, tomu pomůže jen gravitace? Nebo byste to začal řešit jinak? To mě opravdu zajímá.
A dobře, vy možná vyděláváte spoustu peněz, a je pro vás notebook za 25 tisíc levnej krám, co můžu po dvou letech vyhodit, ale pro mě třeba ne. A je snad jedno jestli to je Pavillion za 25 tisíc nebo elitebook za 25 tisíc, ne?
BorisCerny
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 7. 2020 17:55

Ano jinak, protože k HP EliteBook je spousta dokumentace, je tam spousta self-diagnostik. A hlavně pravděpodobnost, že se upekl je malá.

A hlavně je něco jiného snažit se notebook za 50 - tam to může mít cenu, viz můj příklad. A za 20 s nadupaný HW, zabalenej do trsátek.

Ve finále ne. Vemte si jakej Elitebook koupíš za 25 a co bude v tom Paviánu. Každému svépravnému vysokoškolákovy musí být jasný, že když Elitebook bude mít jen i5 a IGP oproti paviánu kterej bude mít i7 + nějakou 1660s (třeba) musí být jasný, v čem je ten rozdíl peněz, protože HP za CPU a GPU a ostatní věci platí furt stejně.

Kuk: https://www.alza.cz/porovnani.htm?c=HPB ... 1015y2s20;

Proč to tak asi je ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BorisCerny 21. 7. 2020 18:07

No dobře, tohle beru. V tomhle proti vám nemůžu nic říct, protože tomu rozumíte mnohonásobně víc než já. Když mi to vysvětlíte takhle normálně, tak já se nemám důvod hádat a jsem poučen. A věřte, že kdybyste mi to takhle napsal hned s alespoň nějakým vysvětlením, tak proti vám neřeknu ani půl slova.
BorisCerny
Junior

Odeslat příspěvekod soban 21. 7. 2020 18:08

Podívej když si koupíš krám a ostatní ti řeknou že je to krám tak se urážíš?

Pro nic za nic se neříká: "Nejsem tak bohatej abych kupoval levné věci."

A samozřejmě zkušeností se člověk učí.....

Já jsem taky poprvní naletěl a koupil HP s AMD který se po záruce upekl.

Na to konto jsem se poradil zde a koupil HP ProBook 450 G0 (H6R34ES#BCM) těsně před koncem záruky odešla kamera, a později čtečka otisků, a teď před pár měsíci šel do světa, po mechanické stránce už se začal rozpadat (popraskané plasty) a po SW už nevyhovoval rychlostně.

Teď jsem si koupil zase HP ProBook 455 G7 (12X19EA) tak jsem zvědav jak tento mi odborníci pochválí........ :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BorisCerny 21. 7. 2020 18:37

Dobře, chápu, uznávám, že máte pravdu.
Nicméně já jsem momentálně v pasti, protože tyhle notebooky jako HP Probook, či Elitebook nejspíš tedy jsou někde jinde kvalitou, ale za 30 tisíc určitě neseženu takový, s kterým by se dalo rozumně pracovat v Lumionu, photoshopu atd.
Herní notebooky jsou taky jen dvouleté krámy? Nebo to tam alespoň nějak zachraňuje lepší chlazení?
BorisCerny
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků