Zvláštní a divný problém s Windows/PC...?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nody.nody 16. 8. 2020 16:18

Při naběhnutí windowsu vše strašně dlouho trvá než se plně načte, nejdou spustit programy '(některé jako total commander ano, jiné ne), nebo to trvá DLOUHO se finálně spustí. Ikony (většina) na ploše jsou jen bílé. Programy co jsou jinak vpravo dole vedle hodin se vubec nespustí. Nefunguje CTRL+ALT+DEL (ani CTRL+SHIFT+ESC) (nic se neděje, žádné okno to neotevře, případně ho to otevře až s velkým časovým odstupem).

Celkově to vypadá že se systém (jakmile už je ve windows) se strašně pomalu načítá a všechno trvá. Dlouho to i vyhledává internetové připojení po najetí windows (jakože kolečko vpravo dole u sítových připojení vedle hodin a trying to connect nebo něco tak). Systém v této fázi nereaguje nebo reaguje strašně pomalu (s velkým zpožděním) na pokus o spuštění nějakých (většiny?) programů.

Řeším to zatím tak že počítač restartuji (fyzickým tlačítkem na case, ne přes nabídku start (tam se zdá že po kliku na restart se nic neděje... Možná by se to ale zrestartovalo ale musel bych čekat buh ví jak dlouho.) Udělám tedy HARD restart tlačítkem na skříni a před naběhnutím windows zvolím z té nabídky "Spustit v nouzovém režimu". To se spustí normálně. Z tohoto nouzového režimu to normálně přes nabídku Start - "Restartovat" znovu (podruhé) zrestartuju (z nouzového režimu) a následně windows už nabootuje normálně a windows a chová normálně... Absolutně nevím kde je problém...


Už asi taky pár měsíců (!) Mám i jiný problém který jsem neřešil (protože jsem byl líný)... Nevím jestli s tímto novým problémem nějak souvisí ale skoro bych řekl že i jo (?). Každopádně tento starý, "samostatný" problém -Blblo mi vypínání počítače... (Start - vypnout)- Skoro to vypadalo, že pokud PC vypnu standardně přes start nabídku "vypnout" někdy do 1:00 nebo spíše do 2:00 v noci, tak je vše ok a vypnutí trvá +- normální dobu. Pokud se ale PC pokusím vypnout takto po 2:00 v noci (a podle mě to někdy dělalo i v dřívější čas, ale ne moc často), tak obrazovka zčerná a skoro to už-už vypadá že se každou vteřinu PC normálně vypne... Ale namísto toho PC takto setrvává v nějaké podivné "fázi". Indikátor internetového připojení vzadu PC bliká (což mi osobně přijde divné, v této fázi by se už žádná internetová aktivita dít neměla ne...? (Pro jistotu tak často ten internetový kabel fyzicky vytahuju (mám paranoidní představu, že jde o nějaký virus a využívá tohoto času pro odesílání mých dat ven :-) )). Přední kontrolka PC svítí a počítač se pořád ne a ne vypnout... Tento "stav" kdy se nic neděje a obrazovka je černá trvá klidně 10 minut (někdy možná až déle) a potom se PC sám zrestartuje (!) a najede znovu do windows. Vypnout se nevypne sám vůbec. Takže musím vstát z postele a jít se ho pokusit vypnout z windows znovu... Tentokrát na druhý pokus už prakticky vždy vše klapne a PC se normálně vypne...


Nevím jestli spolu oba problémy nějak souvisejí...(?)

Mám Windows 7 64bit na nějakém Samsung SSD 500 GB, cca 3 roky starý (jako celé PC). Ryzen 1700, 12 GB Ram, GTX 1070 8 GB, 3 různé HDD (1tb, 3tb, 3tb), zdroj ted nevím (mohl by být nějaký problém ve zdroji?). Jako antivir mám Kasperky Internet Security.

Opravdu mě tyto naprosto ujeté a "paranormální" problémy s PC už nebaví... Neví někdo čím by to mohlo být? Vir, malware...? Špatný zdroj? Něco s Mainboard? Něco s SSD...? "Jen" nějak pomrvený aktuální stav OS (za ty 3 roky od čistého instalu) který jde nějak "opravit" (strašně nerad bych PC/window reinstaloval (!) :-( ).


Díky moc
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 16. 8. 2020 16:35

A to tě třeba vůbec nenapadlo, že tebou používaný OS není výrobcem HW podporován z nějakého konkrétního důvodu? Nainstaluj oficiálně podporovaný OS (W10 / Linux) a případné problémy řeš teprvé poté. Takhle ti řeknu pouze to, že provoz nepodporovaného systému máš jen a pouze na vlastní triko, VČETNĚ případných ne zcela standartních problémů, na které narážíš. Nemluvě o tom, že OS samotný už podporu nemá taktéž.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nody.nody 16. 8. 2020 20:39

No doted to jelo OK na windows 7 3 roky... takže tím to asi nebude předpokládám...
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod polda 16. 8. 2020 20:52

Podpora w7 ukončena letos v lednu.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 17. 8. 2020 04:51

"..Indikátor internetového připojení vzadu PC bliká (což mi osobně přijde divné, v této fázi by se už žádná internetová aktivita dít neměla ne...?.."
:-) bude blikat vždy, dokud bude PC pod proudem...
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nody.nody 17. 8. 2020 11:05

Abox: Fakt? To jsem nevěděl... myslel jsem že to bliká fakt jen když je PC online a aktivní.

Jinak můžete do mě prosím (ostatní) přestat šít že používám Win7 a pokusit se mi pomoct :-)?

Možná by to šlo zachránit pouhým přeinstalováním windows případně nějakou "opravou" windows ne...? Snad nebude nutné celý systémový disk zformátovat a nainstalovat Windows znovu na čistý disk + nainstalovvat všechny programy znovu :-(.... (to bych fakt nechtěl, s tím je vždycky práce a času)
nody.nody
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 8. 2020 11:36

Nesdělil jsi žádné relevatní info.
Co s tím?
A/ Standardní postup:
1) boot ze záchranného média;
2) připojení média se zálohou OS;
3) obnova OS ze zálohy.
B/ Zásadní postup:
PC -> servis -> diagnostika závady.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků