Jak casto a jak cistite pc?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sheriff.wiggum 15. 4. 2005 17:46

nedavno jsem musel po delsi dobe otevrit case a pripojit dalsi disk, jenze toho prachu co tam bylo. cistite poctive (pravidelne) ? jak atd ... :oops:
sheriff.wiggum
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Howard 15. 4. 2005 18:09

Taq jednou za pul roku, vyprasit, utrit skoro suchym hadrem (samozrejme desku ne), poradne vysat vysavacem, sundam i vetraky, vyprasim.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ewing 15. 4. 2005 19:38

ako si to vyzaduje situacia...ja vymienam alebo doplnam veci do bedne dost casto. No a ak si to vyzaduje situacia, tak hned aj vycistim. Prach je svina....
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Junior

Odeslat příspěvekod JM 15. 4. 2005 20:44

Howard píše:Taq jednou za pul roku, vyprasit, utrit skoro suchym hadrem (samozrejme desku ne), poradne vysat vysavacem, sundam i vetraky, vyprasim.

Já to raději vyfoukávám, než vysávám, kolegovi se jednou hubice přisála a zdeformovala něco na desce, a měl po legraci.
JM
Junior

Odeslat příspěvekod RunZ 16. 4. 2005 16:56

taky je dobrý se s ním občas projít na čerstvém vzduchu, nebo ho vzít na hory :idea:
I still believin God, but God believe not to Me
RunZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bigdoc 16. 4. 2005 17:58

Podle toho kde pecko je. Když je na zemi v místnosti, kde se práší, tak jednou za půl roku a je prachu plná miska.
bigdoc
Junior

Odeslat příspěvekod X123 16. 4. 2005 19:40

Sakra... Už jsem na to myslel, ale že až takhle... No rok a půl mi stojí na koberci v hodně prašným prostředí... Tak to se do něj asi mrknu... Díky za popud... :-)
X123
Junior

Odeslat příspěvekod adams 16. 4. 2005 19:58

JM píše:
Já to raději vyfoukávám, než vysávám, kolegovi se jednou hubice přisála a zdeformovala něco na desce, a měl po legraci.p/quote]

Jednoduchá pomoc, potřebujete:

1 PETku s vrškem
1 hadičku (mototechna, průhledná, průměr kolem 1cm, metr za patnáct)
1 Núžky
Lepidlo (silikon, sekundák, epoxid, chemopren, prostě cokoliv kromě DRAGOa) (optional - jenom pro pocit, jde to i bez lepení)

Vršek z PETky poměrně přesně sedí do u nás standardizované hubice ETA, pro jistotu (aby nevletěl dovnitř) uříznout i kus hrdla z lahve. Potom vyvrtat díru do vršku (velkou tak, aby hadice držela) , prostrčit kus hadičky skrz vršek, ev. zakápnout lepidlem narvat do hubice a může se vysávat.

Je to poměrně přesná a snadná práce, riziko poškození čehokoliv minimální (max můžete vysát volný jumper :D). Akorát pamatujte, že se vysavač chladí proudícím vzduchem, takže ho při větším úklidu v průběhu nechte chvilku dáchnout.
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Luks 17. 4. 2005 02:43

Dost často....min 1 za měsíc.
Luks
Junior

Odeslat příspěvekod JM 17. 4. 2005 04:42

adams>
To mě už také napadlo, hadička atd, jenže to bych pak musel vysávat centimetr po centimetru a na to jsem líný. Nejde mi o to, aby byl vnitřek jak zrcadlo, ale prostě jen aby tam nebyly chuchvalce prachu. Ono se to stejně zas zapráší.
Jeden známý, šílený kuřák, čas od času čistí lihem všechny ventilátory, a to byste měli vidět ten hadřík.
JM
Junior

Odeslat příspěvekod yarik 17. 4. 2005 08:10

Jedině vyfoukat né vysát jednou za měsíc na kompresor už to dělám
asi tři roky a bez problému.
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior

Odeslat příspěvekod hopajda 17. 4. 2005 12:26

Za poslední dva roky ani jednou.
hopajda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adams 17. 4. 2005 17:14

JM píše:... hadička atd, jenže to bych pak musel vysávat centimetr po centimetru a na to jsem líný. n/quote]

Ne, je to naprosto napohodu, chuchvalce jdou ven jak po másle, dostaneš se s tím i do míst, která jinak zůstanou nedotčena, hezky se s tím čistí ventilátory a s tím centimetrovým průměrem v case to najednou stáhne pruh kolem 3 cm - má to podstatně větší tah. Je to lepší, než to šmudlat hadříkem, nebo si to foukat do xichtu (BTW, prach z PC je docela sviňstvo, je plný nějakých sajrajtů)
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JM 17. 4. 2005 17:23

adams:
Nu což, zkusím to příště s hadičkou a uvidím.
JM
Junior

Odeslat příspěvekod KoKoT 17. 4. 2005 20:28

V podstatě až se mi při pohledu do case chce zvracet. Jinak prachové filtry zachytávající největší prachové balvany čistím přibližně jednou mesíčně. Pokud přijde na očistu vnitřku skříně, preferuju tlakový vzduch, tj. v domácích podmínkách na opačnou stranu vysavače napojenou hadici. Kde je špína zažraná, asistuju si štětečkem, čímž komponenty z nedbalosti vystavuju elektrostatickému náboji.
10:CLEAR:CLS:WAIT 0
20:PRINT "Stiskni cokoliv pro ukonceni"
30:PRINT "Ano, jsem KoKoT..."
40:IF INKEY$<>"" THEN PRINT "Spatna klavesa":GOTO 20
50:GOTO 30
KoKoT
Junior

Další stránka