Jsem v bryndě??

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Koby 21. 4. 2005 16:06

Ahoj, je mi 17 a už dlouho pracuju u Mc Donald´s na částečný úvazek. Vzhledem k tomu, že sem přišel na to, že z Mc Donaldu ze mě milionář asi nebude :D , tak jsem si našel práci č. 2. také na částečný úvazek. Při podepisování smlouvy jsem musel podepsat, že nepobírám jiné zdanitelné příjmy nebo tak něco a ještě nákej fialovej dotazník také ohledně daní, že navštěvuju tu a tu školu v roce tom a tom a že sem v měsíci duben nepobíral žádně příjmy, což ale neni pravda, pobírám je u Mc Donald´s. Chtěl jsem se zeptat, co mi ted hrozí za trest? Nějaká pokuta nebo podobně? Pokud jo, tak co mám dělat? Omlouvám se za tento pro vás asi stupidní dotaz, ale tomuhle vůbec nerozumim, takže díky za všechny odpovědi :?
Koby
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod X__ 21. 4. 2005 18:06

Minimálně budeš ve výhodě (krátit daně) tím, že ty oba zaměstnavatelé budou odečítat nezdanitelnou částku od základu daně. FÚ ty ale na to přijde, protože v dnešním propojeném počítačovém světě ... nejspíš tě nezavřou, ale dají nějakou pokutu, být Tebou, tak bych to nechal opravit a na něco se vymluvil, že ses spletl ...
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod apus 21. 4. 2005 19:12

Uplatnit nedanitelnou částku můžes pouze na jeden příjem. Až se na to přijde, tak peníze budeš muset vrátit a ješte k tomu dostaneš penále. Nevím, jaká je promlčecí doba a jestli se vůbec na tyto věci vztahuje.
apus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod L-Core 21. 4. 2005 20:18

X píše:Minimálně budeš ve výhodě (krátit daně) tím, že ty oba zaměstnavatelé budou odečítat nezdanitelnou částku od základu daně. FÚ ty ale na to přijde, protože v dnešním propojeném počítačovém světě ... nejspíš tě nezavřou, ale dají nějakou pokutu, být Tebou, tak bych to nechal opravit a na něco se vymluvil, že ses spletl ... /quote]
Pokud máš dva souběžné pracovní poměry, jsi povinen podat daňové přiznání. Zároveň, když v práci podepisuješ Prohlášení, neměl bys u obou souběžných zaměstnavatelů uplatnit nezdanitelnou částku (ročně 38040Kč).

Pokud nebudeš dělat nic a nepodávat žádné přiznání, pravděpodobně na to nikdo (FÚ) nikdy nepříjde - kontroly ze strany FÚ se týkají z 99% daně z příjmu podnikatelů a podniků (FO a PO) a DPH. Na více nemají čas :wink: S hloubkovou kontrolou "daní ze mzdy" (vyjma odevzávání ročních nicneříkajících Přehledů za zaměstnance án_blok) jsem se u cca 15 firem za 15 let nesetkal. Stejně ale raději podej přiznání k dani z příjmu - stát se šidit nemá a budeš mít klid.
... do 255 znaků se nic pořádného nevleze, takže raději nic ...
L-Core
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků