Radek Hulán - copa ta vlna nevole?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Swifty 12. 5. 2005 13:08

Tantal píše:Uvědomte si, že pokud, jak jste psal čte Živě.cz 90% pubeťáků,
Swifty
Junior

Odeslat příspěvekod MadCap 12. 5. 2005 13:20

heh to je ale srandy ;) zjavne som zacal lezat panovi Hulanovi v zaludku ked musi dokolecka dokola opakovat aky som hnusny teenager uhrovity co nic nevie a len keca zcesty ... ja som svoj post zacal miernou ironiou, nadsazkou a a niekomu to zjavne zabrnkalo na struny ....
neviem ako by ste chceli dokazovat ze ja ziadny teenager uz nejaku dobu nie som a tiez neviem jak by som mal este dokladovat ze uz som nejaky ten hw otestoval aby som vedel o com hovorim, mate snad pocit ze klamem?
inak ked uz tu furt rozmazavate "30%" tak rozdiel cisto medzi 1T a 2T pri 2225 je cca 5% +- v priemere, obligatne som to prestrelil pretoze mi lezalo v hlave cislo medzi 3448 2t a 2225 1t, mam vam to tu v Testlabe Computeru omerat a doniest na zlatom taniery?
Sefredaktor www.extranotebook.cz
MadCap
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 12. 5. 2005 13:34

Swifty píše:Přesně! Hlavně mě překvapilo, že tohle není schopen pochopit ani ML, který by drtivou převahu negativních komentářů na adresu článku nebo jeho autora měl brát jako signál, že je něco špatně, a ne přijít s dětinským "Napište si vlastní článek, když jste tak chytří".l/quote]


Jenže negativní komentáře se týkaly hlavně toho, že článek psal „ten Hulán“ a soukromí autora, nikoli tématu. Tohle opravdu odmítám pochopit a moje výzva "Zkuste si sami, když jste tak chytří“ stále platí.

Když napíšu třeba recenzi mobilu, v diskusi je hned plno osobních reakcí, že jsem pitomec, hlupák, že značka XXX je přece lepší atd. Když však úplně stejný článek vydáme v anglickém překladu na zahraničním serveru, diskuse se vždy týká tématu, nikdo neútočí na osobu autora. A o to mi tady jde.

(Nijak nehájím Radka Hulána v dnešní diskusi, kde to přehnal.)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod masu 12. 5. 2005 13:53

co jsi jeste pamatuju, tak on osobne trpel bedaky i v 25 letech. Stejne jako ja.
masu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tantal 12. 5. 2005 13:54

S vulgaritami se v anonymních diskuzích zřejmě budete setkávat stále, je to smutné, ale anonymita těchto diskuzí to podporuje.
Co je ale neomluvitelné, když se mezi takové gaunery zařadí i Váš redaktor ! :-/
Tantal
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Swifty 12. 5. 2005 16:55

Marek L. píše:Jenže negativní komentáře se týkaly hlavně toho, že článek psal „ten Hulán“ a soukromí autora, nikoli tématu. Tohle opravdu odmítám pochopit a moje výzva "Zkuste si sami, když jste tak chytří“ stále platí.
h/quote]
No já si myslím, že to začalo na negativních komentářích k článku (ten program na výpočet prvočísel, "výstava" autorových 3DMark výsledků...), kde osobní poznámky na adresu RH byly spíš jen podpůrné argumenty.
nquote="Marek L."]
Když napíšu třeba recenzi mobilu, v diskusi je hned plno osobních reakcí, že jsem pitomec, hlupák, že značka XXX je přece lepší atd. Když však úplně stejný článek vydáme v anglickém překladu na zahraničním serveru, diskuse se vždy týká tématu, nikdo neútočí na osobu autora. A o to mi tady jde.s/quote]

No a napadlo Vás, že tak to tady prostě je a že to nezměníte?
Swifty
Junior

Odeslat příspěvekod Zorg 12. 5. 2005 17:37

"Zkuste si sami, když jste tak chytří“ je opravdu dětinské. Uvědomte si konečně, že na to, abyste posoudil kvalitu něčeho nemusíte zrovna být tvůrce něčeho podobného. Nebo už Vám prodavačka na "Podle mě jsou ty boty nekvalitní protože..." řekla "Ušijte si vlastní, když jste tak chytrý"?
Většina jich řekne "Ne, ale tak to není, bla bla bla" a snaží se s Vámi DISKUTOVAT!
Když jsem četl tohle fórum, tak to bylo v době, kdy mělo asi 60 přípaspěvků. Teď jich má 110 a pořád papouškujete dvě věci:
- diskuzní fóra na zahraničních serverech jsou úplně úžasná
- "Zkuste si sami, když jste tak chytří“

Diskuzní fóra - až budete šéfredaktorem webu, zaměřeného na úzkou část profesionálů, tak se můžete rozplývat nad kultivovanými diskuzemi, které budou někdy lepší než článek samotný (například http://www.theserverside.com/).
Do té doby myslím není dobré dávat najevo diskutujícím, že jsou vlastně póvl, jedodušší je příspěvek smazat a být nad věcí ne? (přestože některé disku jsou opravdu děsné)
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 12. 5. 2005 17:39

A budu to papouškovat dál, protože jste stále nepochopil, o co mi jde.

Nemám vůbec nic proti tomu, když se v diskusi upozorní na chybu, když se s autorem diskutuje o tématu. Nesnáším ale, když se odborný problém obrací v osobní nenávist a místo argumentů se vytahují soukromé věci a nadávky.

Asi bych vedle sebe nestavil boty a článek. Na odborných webech jsou si v podstatě všichni rovni, v diskusích jsou často větší odborníci než autor (nebo se tak tváří). Připadá mi neefektivní napsat do diskuse tisíce znaků protiargumentů, když lze totéž, jen trochu jinou formou, připravit do článku jako oponenturu. Jenže když to dotyčným soukromě nabídnete, až na výjimky do toho nikdy nepůjdou.

Vážně bych čtenářům přál, aby si zkusil i druhou stranu: postavit se proti zuřícímu davu.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JiK_001 12. 5. 2005 17:50

mozna je hulan v necem odbornik, (zatim jsem nic takoveho nenasel) ale je taky lhar a podvodnik, ktery si pro posileni ega nevaha uvest pred jmeno titul na ktery nema narok. Nemam rad lidi co mi drze lzou.
JiK
JiK_001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zorg 12. 5. 2005 17:56

Pochopil, já také nesnáším osobní napadání, ale určitě jste si všimnul, že rozumných příspěvků bylo dost.

A co se týče článek vs. příspěvek do diskuze... Přečtete si článek, nesouhlasíte s jedním bodem? Nikdo nenapíše člének, ve kterém tupě zopakuje stejná fakta a jenom tučně zvýrazní "a v tomhle se lišíme".
Mimo jiné, to že to dotyčným nabídnete je často podpásovka - spousta lidí psát neumí, nechce apod. Diskuze jim vyhovují, mohou se vyjadřovat neformálně, soustředit se na fakta. Spousta lidí, kteří jsou v určitém oboru esa nenapíše pořádný článek ani kdyby jim to mělo zachránit život, protože to neumí.
To ale nikomu nebere právo kritizovat fakta z článku, který se jim nelíbí, pokud to dokážou doplnit rozumnými argumenty.
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod JiK_001 12. 5. 2005 23:42

Zda se, ze hulanek=ulhanek, hraje si na superpodnikatele a milionare a kdyz si zkusite na http://www.justice.cz zadat do Obchodniho Rejstriku jmeno Radek Hulan (pozor na diakritiku) zjistite ze je opravdu zkrachovala zakomplexovana nula. Proc nam vsem lze? Je nemocny?
JiK_001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radek.Hulan 12. 5. 2005 23:52

JiK_001 píše:zkusite na http://www.justice.cz zadat do Obchodniho Rejstriku jmeno Radek Hulan (pozor na diakritiku) zjistite ze je opravdu zkrachovala zakomplexovana nula.


Lidé, co mě dobře znají, říkají, že jsem GENIÁLNÍ ŠÍLENEC :-)

Jinak, udělám ti mini-ekonomickou přednášku jak číst v justice.cz. Musíš se podívat na ÚPLNÝ výpis. Sutton Data Services skutečně v 5/2002 skončila v konkurzu, ale již to nebyla moje firma, protože jsem ji v 3/2002 prodal americké firmě Sutton Online, Inc., který se stal 100% majitelem. Toto je jasně vidět z http://www.justice.cz. Přeber si to jak chceš :-)

Nicméně, podíl v a.s., či například jiné prodané společnosti, tímto hledáním neuvidíš a já je rozhodně a nikdy nehodlám zde rozebírat :-)

Anebo třeba takové Total Solutions, s.r.o. jsem založil v roce 1996, a prodal v 11/2001. Opět, přebrat si z toho můžeš co chceš :) A Total Solutions stále funguje. :-)
--

Ale k věci - Živě.cz mnoho lidí považuje za jednu velkou Žumpu, protože množství teenagerů, co tu pořvávají, je naprosto nechutné. Osobně jsem tento web asi 3 roky již zcela ignoroval, nerad se hrabu ve sra.kách.

U běžného článku je 95% komentářů jen blábol a výkřiky, nic jinéhom napadání jednoho druhým. Toto dělají jen teenageři, frustrovaní panicové, co mají jako hlavní milenku přetaktovaný počítač ;)

Pohrdám těmito lidmi..

Naštěstí, je to tak 5% čtenářů Živě.cz, a proto sem má stále smysl psát. A redakce by měla dělat něco pro to, aby tato mini-skupinka nebyla tak moc slyšet.

Osobně jsem zastáncem teorie "oko za oko", pokud prostě jde po ulici teenager, a vrazí mi facku, urazím mu hlavu. :) Nechat teenagera bez povšimutí jen znamená, že si to příště dovolí znovu a znovu.. Některé čtenáře tohoto webu je prostě potřeba mírně vychovávat.. Redakce Živě.cz na to má nicméně jiný názor (tedy oko za ignoraci), a dohodl jsem se s ní, na ignorování teenagerů v diskusích ke článkům ;)
Naposledy upravil Radek.Hulan dne 13. 5. 2005 00:08, celkově upraveno 1
Radek.Hulan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod droopy 13. 5. 2005 00:05

Radek.Hulan píše:U běžného článku je 95% komentářů jen blábol a výkřiky, nic jinéhom napadání jednoho druhým. Toto dělají jen teenageři, frustrovaní panicové, co mají jako hlavní milenku přetaktovaný počítač ;)

Pohrdám těmito lidmi..-/quote]

Pohŕdaš teda sám sebou. To je smutné.
droopy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zorg 13. 5. 2005 01:48

U běžného článku je 95% komentářů jen blábol a výkřiky, nic jinéhom napadání jednoho druhým. Toto dělají jen teenageři, frustrovaní panicové, co mají jako hlavní milenku přetaktovaný počítač ;)
i/quote]


Potom to ještě taky dělá Radek Hulán. Nevím jestli si těmito (svými) bláboly dodávate pocit nadřazenosti, ale spíš se shazujete na jejich úroveň.

Teorive "oko za oko" je dobrá, na ulici bych to pochopil, ale v diskuzi? Oblíbený Murphyho zákon říká "Nikdy se nehádej s blbcem, nezasvěcený by nemusel poznat, že je mezi vámi rozdíl." Z mého pohledu jste se zachoval jako úplně stejný blbec jako ti, co Vám nadávali.

Btw. teenager neni nadávka. Možná pro Vás byl každý den mezi 13. a 20. narozeninami utrpením, protože jste byl "teenager". Ale opět - není to zábavný, není to "drsný", jenom se ztrapňujete.

Čtenáři se možná vychovát dají, ale určitě ne Vaší cestou. Vzpomínám, si, že když jsem si začal všímat prvních článků p. Schöna, tak se do něj taky semtam někdo trefoval, ale nikdy se tím nenechal rozhodit.
Zatímco s Vámi si tu našla spousta lidí skvělou zábavu a vůbec se jim nedivím. Osobně si nemyslím, že jste se s redakcí na něčem dohodl, ale spíš že Vám musela redakce vysvětlit jak se má autor chovat, aby nebyl všem čtenářům pro srandu.
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod .ParadoX. 13. 5. 2005 06:30

Hulán? Podle jistého serveru, zabývajícího se černým humorem a parodiemi drsnějšího rázu (zdravím kompost! :-), jste asi ten největší sprosťák a nejnamyšlenější člověk na českém internetu.. a dokud jsem nečetl Váš blog, tak jsem tomu nemohl uvěřit, ale teď už VÍM :-)

Ach jo.. opravdový miláček, že? :roll:
<? echo "hello world"; ?>
.ParadoX.
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků