Radek Hulán - copa ta vlna nevole?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 6. 5. 2005 10:50

to admin: :-B hulán je prostě kontroverzní postava a neříkejte, že jste nepočítali s podobnými reakcemi. neříkám že neumí psát, ale je to člověk který se nedokáže vymanit z vlastního ega a je naprosto sebestředný a při každé příležitosti se projevuje jako člověk: "hele jakej jsem machr, ty jsi blbá nula, tvůj názor je názor idiota...(diskuze na mobilmanii je přímo ukázkový příklad)" je rozdíl dělat "novinařinu" a novinařinu... novinář (publicista či jak chcete) musí být shopen svůj názor v diskuzi hájit důstojně a nesnižovat se k vysmívání a ponižování + urážení oponentů. na svoji kritiku (svých článků a testů...), nota bene cenzurovat oponenty jak tomu bylo na jeho blogu (možná ještě je, už nesleduji) může odpovídat stylem "já to vidím takhle, protože..." hulán je určitě schopný tvůrce, to nepopírá skoro nikdo.

dále vaše "co jste vytvořili vy???" to je strašně laciné. můžete namítnout, že kritika jeho práce je laciná (a ona opravdu je), jenže kritika je vždy laciná. to je jako kritizovat schumachera že udělal chybu tady a támhle. je snad jasné, že schumacher neřekne svému kritikovi, vem si formuli a udělej to líp. viděl jste snad někdy třeba filmového kritika jak řekne, ten film je brak, jde a natočí vlastní??? je to celé spíš o jeho charakteru (či necharakteru) než o jeho vlastní tvorbě. každý někdy v článcích sklouzne k subjektivnímu postoji a ten bohužel sdělí čtenáři. čtenář si má přečíst fakta a udělat vlastní názor, v minulosti byla média tohoto "ušetřena" a všichni víme jak to vypadalo. nechci ale diskutovat o etice či slušnosti, každý si může udělat názor sám :-/

s pozdravem
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 6. 5. 2005 11:11

Kritika není vždy laciná. Kdokoli může místo štěkání v diskusi sednout a napsat oponenturu, která se zaměří na fakta a rozebere je. Podle toho, co čtu v diskusi, by to přece neměl být takový problém. Je zde plno odborníků - anebo se jenom tak tváří?

Kromě toho reakce Radka Hulána ve zmiňovaném článku mi přišly jako velmi věcné. Snad jsem nic nepřehlédl, ale na rozdíl od ostatních tam diskutuje k problému a reaguje na výtky.

(Jinak kritizovat Schumachera a jeho styl jízdy je z pohledu laika opravdu nesmyslné.)
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 6. 5. 2005 11:14

ad admin: musím se připojit ke kritice :) nejenže článek kterým se tu prezentoval je značně nepřesný :) dá se říci že pokud seho někdo bude držet říkal by si o veliké trable :) ... když ale pana Hulana člověk na chybu upozorní okamžotě jakmiule mu po pár příspěvcích došli argumenty zautočil na mě jako malej fakan cože si to dovoluji a že mam malý score v 3D marku :D prostě opravdu jako malej fakan.... pokud tohoto člověka ještě navíc bráníte pak nejste o moc lepší :) myslím si že existují kavlitnější lidé než pan hulan nejde ani tak o ty články jako o jeho chování a vyjadřování ...to je opravdu strašné...ŽIVĚ se snad s jeho chováním ztotžňuje?! .... ale opravdu si zkuste přečíst pár jeho článků...to jsou opravdu někde věci zavádějící až skoro lživé :( občas z nich má člověk pocit že pan Hulan vymyslel PC a mi ostatní jsme chudáci co tomu nerozumíme ....

abych se držel článku na živě :) opravdu si myslíte (naprosto logicky) že v otestování stability a výkonu pc po nataktování je správný postup :) nataktovat :) pustit win (bez memtestu) nainstalovat si a hrát si s nějakym nepodstatnym speedfanem a pak pouštět prime ?! .... dokonce pochybuji že by se k tomu uživatel dostal :) pro mnoho hardware by už mohlo být pozdě.... ...

prostě pan Hulan se předvedl jako naprostá LAMA-šťoural nechapu že si těch pár odborníků na ŽIVĚ nevšimlo těchto nedostatků v článku a pustilo to do eteru :);) .... a opravdu si přečtšte pár článků a hlavně reakci mr Hulana ...doufám že přehodonotíte svou obhajobu tohoto ukazu...
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cache 6. 5. 2005 11:24

Marek L. píše:Jste na úplně stejné lodi jako pan Hulán. Kdokoli může věnovat několik hodin svého času, aby napsal svůj vlastní článek. Když nám ho nabídne a když bude dobrý, vydáme ho a ještě dostane zaplaceno.t/quote]

Nechapem preco sa ho zastavate. Ze sme na rovnakej lodi? Ano, lenze je medzi tu diskutujucimi a panom Hulanom velky rozdiel: tu pritomny by sa za taky clanok, ako pan Hulan napisal, HANBILI a nie ho este zverejnovali a chvastali sa nim, ako pan Hulan.
Nevsimli ste si snad na jeho blogu clanky typu "Ranni erekce" a podobne? Take nieco moze byt vyplod bud uchylaka, alebo pubertaka. Kedze sa pan Hulan vystatuje (neexistujucim) titulom Mgr. tak prepokladam skor prvu moznost.
Btw. pana Hulana som az do vcera nespoznal, ale po precitani par jeho prispevkov a clankov sa s radostou pripajam nazorovo k tu diskutujucim.
P.S.: Imho radsej ako pisat clanky na posilnovanie vlastneho (uz aj tak prehnane velkeho) ega sa zapojim prave do takejto diskusie a rad pomozem ludom, ktory tu pomoc potrebuju. Alebo si snad myslite, ze to nieje zasluzna cinnost? A robime ju zdarma..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zorg 6. 5. 2005 11:25

Podle mě by byl dobrý politik.

Btw. štěkání v diskuzi je oponování, většina připomínek, které měly hlavu a patu byla korektních a opravdu zaměřená na fakta (že goldenmemory/memtest paměť testuje, zatímco Prime95 jenom tupě počítá prvočísla ví snad každý).

Článek nebyl špatný, ale autor je moc namistrovanej na to, aby se pouštěl do diskuzí.
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod one_half(smazano) 6. 5. 2005 11:42

Marek L. píše:Tato diskuse je úžasná. Nějak mi zde ale chybí odkazy na vaše vlastní skvělé články, které jste vydali.j

Jinými slovy pokud si založím vlastní blog a budu s odkazy na něj spamovat diskuzní fórum, bude to tak správně ?

OK píšu si...
press any key to continue
one_half(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 6. 5. 2005 11:54

Tak co, sebere někdo odvahu a napíše článek s protiargumenty? Slibuji, že pokud bude mít hlavu a patu, Živě ho vydá.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod KptBobr 6. 5. 2005 12:04

Úplně s hrůzou jsem si přečetl tu hromadu sraček, a hon na čarodějnice, kterou jste sem Vy všichni, až na vyjímky nacpali. Jen administrátor se Vám snažil vzepřít, a tak jste svůj dětinský vztek (a cítil jsem i skrytou závist) přenesli vzápětí na něj ... Jak příznačné ...

R.Hulána osobně neznám, nijak ho speciálně neobdivuji, ale musím mu přiznat určitou originalitu, co se týče jeho blogu. Proč jeho blog tak strašně kritizujete ? Nečtete ho náhodou (!) ? A proč ho tedy čtete ???
Celé mě to totiž připadá, že se ozvalo celé hejno, nebo ne hejno, ale celá "slepičárna" potrefených husí !!! Jeho blog si myslím, že mimochodem "střílí" právě do takových omezenců, jací se zde, a v diskuzi pod článkem projevili. Jeho blog je velmi kontroverzní, ale přiznejte si sami, koho z Vás by napadlo takto a takové věci napsat ? O své ranní erekci ? O svém ditěti a exmanželce ? O tom jak balit babu ? Asi málokoho. Halda z Vás to nedokáže, ani po takovém polopatickém návodu, a jen se asi umí skrývat za kompem, svým aka, a něco, nebo někoho démonizovat !
S tím neustálým vypichování jeho superega si myslím, že jste totálně vedle, a že jste skutečně královsky "sedli na lep", přesně jako takoví, které to mělo nadzdvihnout. Já si jen myslím, že se R.H. teď královsky baví, a jen přemýšlí, do které psychostudie Vaše nenávistné projevy zařadit.
Opravdu jste se zde skutečně projevili jako hromada závistivých pubescentních idiotů, kteří když na to sami nemají, tak jen házejí sračky. Jen bych chtěl vidět, kolik z Vás "virtuálních siláků", či spíše šašků by mu dokázalo říct jen část těch sraček z očí do očí...

Jen závěrem, ten článek sice odborně nebyl na nějaké super úrovni, ale nikdy jsem nezaregistroval, že by si "Živě" kdy hrálo na nějaký super odborný server. Vždy dělalo popularizátorskou práci mezi lamami (i s e všemi neduhy), myslím, že ten článek byl jednoznačně popularizátorský.
Howgh !
KptBobr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rudidlo 6. 5. 2005 12:06

slavomir píše:Ego Radka Hulana je take obrovkse, ze niekedy je to az smiesne a trapne a niekedy velmi smutne. V poslednej dobe som sa najviac nasmial na tomto clanku:
http://hulan.cz/blog/item/ranni-erekce-a-jine-prozitky

No já se nasmál pěkně cenzurované diskusi :)
Jsou dva druhy uživatelů počítačů. Ti první o svá data už přišli.
rudidlo
Junior

Odeslat příspěvekod rudidlo 6. 5. 2005 12:08

DigitalDooM píše:...prostě autor je demagog, pusobí spíše jako malej spratek...k/quote]

Dá se to i zaměnit.
rudidlo
Junior

Odeslat příspěvekod rudidlo 6. 5. 2005 12:18

Marek L. píše:Jenže vy si na to netroufnete. Raději budete trávit čas na fóru či diskusích a anonymně nadávat a vysmívat se jiným lidem, kteří to zvládnou. A pokud možno místo argumentů k článku vyzdvihovat osobní antipatii. Jasně, je to jednodušší, než něco vytvořit, a člověk se potom aspoň trochu cítí jako king. Tak v tom klidně pokračujte, ale nečekejte, že vás někdo bude brát vážně.
j

Zkuste si prosím ještě jednou přečíst diskusi pod článkem pana Hulána, v níž je většina věcných a podložených argumentů, se kterými autor článku nesouhlasí pouze proto že nejsou z jeho hlavy a pak zjistíte, proč tento thread vznikl.
Marek L. píše:Těmito diskusemi skutečně opovrhuji.j

Předpokládám že si stěžujete.
Tak je nečtěte. Je to snadnější než vypnout televizi. V opačném případě vám jsem schopen doporučit schopného psychologa.
oquote] Bohužel se asi už nedožiji toho, že to u nás na internetu bude vypadat jako v civilizovaných zemích.[/quote][/quote][/quote][/quote]
U vás kde? U vás na živě? Nebo u vás doma? Myslím, že i na živě.cz je dostatek článků, které zdůrazňují, že internet není ani u nás, ani u vás - internet nemá hranice. Neexistuje internet v česku, internet ve Francii, a podobně. Existuje jen internet.
rudidlo
Junior

Odeslat příspěvekod rudidlo 6. 5. 2005 12:22

Marek L. píše:Ptám se jinak: co srovnatelného jste vytvořili vy?v/quote]

Podotýkám, že nekritizuji jeho umění psát články, nýbrž schopnost diskutovat a za podpory podložených argumentů přistoupit i na něco takového, jako je kompromis. Tudíž vaše otázka je zcela mimo téma tohoto threadu.
rudidlo
Junior

Odeslat příspěvekod rudidlo 6. 5. 2005 12:27

KptBobr píše:Úplně s hrůzou jsem si přečetl tu hromadu sraček, a hon na čarodějnice, kterou jste sem Vy všichni, až na vyjímky nacpali.k/b] Jen administrátor se Vám snažil vzepřít, a tak jste svůj dětinský vztek (a cítil jsem i skrytou závist) přenesli vzápětí na něj ... Jak příznačné ...

R.Hulána osobně neznám, nijak ho speciálně neobdivuji, ale musím mu přiznat určitou originalitu, co se týče jeho blogu. Proč jeho blog tak strašně kritizujete ? Nečtete ho náhodou (!) ? A proč ho tedy čtete ???
Celé mě to totiž připadá, že se ozvalo celé hejno, nebo ne hejno, ale celá "slepičárna" potrefených husí !!! Jeho blog si myslím, že mimochodem "střílí" právě do takových omezenců, jací se zde, a v diskuzi pod článkem projevili. Jeho blog je velmi kontroverzní, ale přiznejte si sami, koho z Vás by napadlo takto a takové věci napsat ? O své ranní erekci ? O svém ditěti a exmanželce ? O tom jak balit babu ? Asi málokoho. Halda z Vás to nedokáže, ani po takovém polopatickém návodu, a jen se asi umí skrývat za kompem, svým aka, a něco, nebo někoho démonizovat !
S tím neustálým vypichování jeho superega si myslím, že jste totálně vedle, a že jste skutečně královsky "sedli na lep", přesně jako takoví, které to mělo nadzdvihnout. Já si jen myslím, že se R.H. teď královsky baví, a jen přemýšlí, do které psychostudie Vaše nenávistné projevy zařadit.
Opravdu jste se zde skutečně projevili jako hromada závistivých pubescentních idiotů, kteří když na to sami nemají, tak jen házejí sračky. Jen bych chtěl vidět, kolik z Vás "virtuálních siláků", či spíše šašků by mu dokázalo říct jen část těch sraček z očí do očí...

Jen závěrem, ten článek sice odborně nebyl na nějaké super úrovni, ale nikdy jsem nezaregistroval, že by si "Živě" kdy hrálo na nějaký super odborný server. Vždy dělalo popularizátorskou práci mezi lamami (i s e všemi neduhy), myslím, že ten článek byl jednoznačně popularizátorský.
hb]Howgh !

Přečtěte si prosím ještě jednou první větu a předposlední odstavec svého příspěvku. Chováte se úplně stejně, jako Ti, které kritizujete.
rudidlo
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 6. 5. 2005 12:30

rudidlo píše:U vás kde? U vás na živě? Nebo u vás doma? Myslím, že i na živě.cz je dostatek článků, které zdůrazňují, že internet není ani u nás, ani u vás - internet nemá hranice. Neexistuje internet v česku, internet ve Francii, a podobně. Existuje jen internet. /quote]

Podívejte se, jak vypadají diskuse u počítačových serverů v Německu, USA, Velké Británii. Pokud se zde diskutuje, tak nad články, a nesouhlas s argumenty se nevyjadřuje nadávkami autorovi. Přečtěte si potom diskuse na českých a slovenských serverech.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod cache 6. 5. 2005 12:31

KptBobr píše:[color=darkblue]Úplně s hrůzou jsem si přečetl tu hromadu sraček, a hon na čarodějnice, kterou jste sem Vy všichni, až na vyjímky nacpali.k/b] Jen administrátor se Vám snažil vzepřít, a tak jste svůj dětinský vztek (a cítil jsem i skrytou závist) přenesli vzápětí na něj ... Jak příznačné ...
...
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka