Radek Hulán - copa ta vlna nevole?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod one_half(smazano) 6. 5. 2005 12:33

výborně, kapitán Bobr je tady :-B Vítejte!

PS. ten modrý font v diskuzích, na to jste přišel sám?
press any key to continue
one_half(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 6. 5. 2005 12:43

Mimochodem, psychiatr Cyril Höschl se kdysi v Reflexu zabýval internetovými diskusemi a snažil se definovat, proč vypadají tak, jak vypadají. Řekl bych, že to jsou docela přiléhavé věty:

Mají v sobě naštosovanou bezmeznou žlučovitou závist vůči vzdělanějším, chytrejším, úspěšnějším a bohatším. Mají vztek na ty, kdož jsou spokojeni. Nejraději by je roztrhali na kusy. A protože jinak nedokážou, vyřizují si to s nimi v otevřených, neřízených anonymních diskusích...
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod rudidlo 6. 5. 2005 12:43

Marek L. píše:
rudidlo píše:U vás kde? U vás na živě? Nebo u vás doma? Myslím, že i na živě.cz je dostatek článků, které zdůrazňují, že internet není ani u nás, ani u vás - internet nemá hranice. Neexistuje internet v česku, internet ve Francii, a podobně. Existuje jen internet. /quote]

Podívejte se, jak vypadají diskuse u počítačových serverů v Německu, USA, Velké Británii. Pokud se zde diskutuje, tak nad články, a nesouhlas s argumenty se nevyjadřuje nadávkami autorovi. Přečtěte si potom diskuse na českých a slovenských serverech.v/quote]

Asi jsem se špatně díval, ale nadávku na autora jsem v tomto fóru nezaznamenal. Pod článkem možná ano.
Jsou dva druhy uživatelů počítačů. Ti první o svá data už přišli.
rudidlo
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 6. 5. 2005 12:45

Díval jste se špatně.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod rudidlo 6. 5. 2005 12:45

Marek L. píše:Mimochodem, psychiatr Cyril Höschl se kdysi v Reflexu zabýval internetovými diskusemi a snažil se definovat, proč vypadají tak, jak vypadají. Řekl bych, že to jsou docela přiléhavé věty:

ai]Mají v sobě naštosovanou bezmeznou žlučovitou závist vůči vzdělanějším, chytrejším, úspěšnějším a bohatším. Mají vztek na ty, kdož jsou spokojeni. Nejraději by je roztrhali na kusy. A protože jinak nedokážou, vyřizují si to s nimi v otevřených, neřízených anonymních diskusích...
rudidlo
Junior

Odeslat příspěvekod cache 6. 5. 2005 12:48

Marek L. píše:[i]Mají v sobě naštosovanou bezmeznou žlučovitou závist vůči vzdělanějším, chytrejším, úspěšnějším a bohatším. Mají vztek na ty, kdož jsou spokojeni. Nejraději by je roztrhali na kusy. A protože jinak nedokážou, vyřizují si to s nimi v otevřených, neřízených anonymních diskusích...
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 6. 5. 2005 12:51

Nevím, spíš mi to přijde jako vtípek, ale každý může mít jiný názor.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod rudidlo 6. 5. 2005 12:54

Marek L. píše:Díval jste se špatně.
rudidlo
Junior

Odeslat příspěvekod tvrdoch 6. 5. 2005 13:01

vtipek :) takze autor je jeste ke vsemu vtipny buhehehe.
vy se take snazite
tvrdoch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod edward.beny 6. 5. 2005 13:07

Marek L. píše:Nevím, spíš mi to přijde jako vtípek, ale každý může mít jiný názor.i/quote]

Nedá mi to, musim reagovat :)
Prosim, muze to byt i vtip, i kdyz spatnej, ale myslite si ze by odborny autor na Zive mel takhle hloupe vtipkovat v diskuzi pod clankem? Myslite si ze by takhle reagoval napr. pan Hlavenka? A vazne jste si neprosel zadnou z tech flame diskuzi pod jeho clanky, abyste videl, ze to mysli vazne?
edward.beny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adams 6. 5. 2005 13:12

KptBobr> Obávám se, že nemáte pravdu. O p. Hulánovi jsem v životě neslyšel, ale při čtení článku mě opravdu zarazilo, jak se z obecné roviny stěhuje do blogového formátu a pojal jsem pocit, že je na tom něco shnilého. Najednou na mě vyštěknou výsledky z 3D marku, které jakoby řvaly "podívejte se, jak jsem dobrej a umím přetaktovávat a jaký mám železo a zkuste mi to nandat" (což mimochodem potvrdil on sám v diskuzi pod článkem (tedy, pokud odpovídal opravdu on)).

Normální člověk by asi buď napsal článek ve stylu podívejte se, jak to jelo původně, pak se to dá takntout, otestovat stabilitu, a podívejte se, jaký je rozdíl po, a rozhodně by článek "Jak jsem taktoval a testoval svého našlapaného miláška" nenazval "Jak otestovat stabilitu počítače"
On prostě nic, žádné srovnání, jenom napíše vjeho "Konkrétní výsledek testu PCMark04", "Konkrétní výsledek testu 3DMark03" a "Konkrétní výsledek testu 3DMark05". Nevidím jediný důvod, proč by něco takového jako je výsledek z tohoto testu v tom článku mělo být, a dokonce ve trojím provedení - jejich informační hodnota v souvislosti se článkem je prakticky nulová.

Marek L.> Opravdu proti p. Hulánovi necítím zášť, nepotřebuju se někomu vysmívat, jenom mi přišlo rozumnější takové věci řešit tady jak pod článkem na zive, kde to nemá co dělat. Pevně věřím, že pokud se budou jeho články na zive vyskytovat nadále, bude tahle diskuze ku prospěchu věci a že mu redakce promluví do duše. Jeho reakce mi ať chcete nebo ne Aničku Dajdou prostě připomínají. Jako redaktor by prostě některé narážky měl překousnout, a jako redaktor by občas mohl přiznat svou chybu, či připustit, že nemá absolutní pravdu, zejména v případě, kdy tomu tak je. A noticka na konci článku Autor má své stránky na adrese http://hulan.cz je taky jako píchnutí do vosího hnízda..
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kubakod 6. 5. 2005 13:42

Tak, puvodne sem nechtel zasahovat, ale par postrehu mam.
Podobne, jako Zltasek (sorry nejak si nemuzu zvyknout :-)), sem do vcerejska nevedel, kdo RH vubec je. Pak sem si precetl nejake clanky a reakce a je to takove nejednoznacne.
Ja se amatersky trochu zabyvam psychologii (zejmena mezilidkse vztahy a dusevni choroby, ne ze bych se chtel vydat cestou flakacu (nemam rad neproduktivni zamestnani), ale ve svem zivote sem musel resit nejake neprijemnosti a studium tohoto oboru me castecne pomohlo) a reknu vam, ze jste hodne vedle, co se tyce ega RH.
Indicie, jako:
jedine MUJ nazor je spravny
kdo se MI postavi, zaslouzi potrestat a je smesny
nemam titul, ale VYPADA TO LIP, kdyz reknu, ze mam...
nesvedci o vysokem mineni o sobe samem. Je to naopak. Takto se chova clovek, ktery se neumi vyrovnat s realitou. Clovek, ktery trpi komplexem menecennosti. Jeho osobnost je nevyvazena a mysl zatemnena. Je presvedcen o tom, ze MUSI byt lepsi nez ostatni, ze musi dokazat, ze je NEKDO. Nesmi zklamat. Neni mozne, aby selhal. Vse, co vykona, je spravne.
Ve svem konani je nekriticky a nema zadnou sebereflexi.
Pro tyto osoby je priznacna povrchnost. Neni dulezity obsah, dulezita je forma. Priklad: jsem-li pekne oblecen a upraven, smim vystupovat jakkoli hulvatsky a je to v poradku.
Komplexy menecennosti clovek ziska prevazne vychovou. Neni to dedicna zalezitost (fyzicky, v praxi to casto dopada, ze tito lide vychovaji sve deti opet v "chudaky") Tito lide (jak je zrejme uz z puvodu choroby) se mohou snadno lecit. At uz terapiemi nebo antidepresivy.

Pak je tu ovsem ta druha moznost. Predpokladam, ze nepravdepodobna, ale co se da vyloucit?
RH neexistuje. Pod pseudonymem RH vystupuje osoba (skupina osob?), ktera se bavi na ukor ostatnich. Samozrejme, je to podivna zabava, ale lide jsou ruzni. V tomto pripade bych vsak ocekaval zanechavani sigalu, ze to vsechno neni mysleno uplne vazne, coz vsak v nasem pripade chybi.

At je to tak nebo tak, reakce nekterych z nas (treba i ta moje) jsou prehnane. Proc se zabyvat nekym (necim :-D) takovym? Nemame dost vlastnich problemu? Opravdu nam tak moc zalezi na tom, aby si nekdo nepokazil kvuli RH pocitac? Nebo je to jenom potreba taky ukazat - jsem tady, pocitejte se mnou...
Je to tim, ze lidska prirozenost je byt primitivni. Proto nejvetsi sledovanost ma TV Nova a BLESK se prodava, jak se prodava. Lide vyhledavaji senzace, adrenalin. Nekdo si sjede reku, nekdo skoci bungee. Jiny napise rozhorceny nebo kontroverzni prispevek do diskuze a s napetim a prijemnym mrazenim pak rozklikava odpovedi.
Muj navrh je vykaslat se na RH, oprostit se pri cteni jeho budoucich (?) prispevku a vybrat si z nich fakta. Predlozit dukazy o nepravdivosti jeho tvrzeni. Diskutovat na urovni a nadavat si pro sebe.
Vim, ze tohle ***** pokrytectvim, protoze sem tam mi taky uklouzne sprostarna, ale zatim sem se vzdy pak aspon omluvil.
Ad ML: Jsem nemile prekvapen vasi reakci. Jedna vec je zdrava argumentace, druha vec demagogie (tak napiste neco lepsiho!)
Zdravim vas.
Kuba
kubakod
Junior

Odeslat příspěvekod MarBen 6. 5. 2005 13:45

Vystupování pana Hulána v diskuzích je stejně ubohé, jako vystupování mnoha jeho kritiků. Diskuzní fóra jsou ale taková, jací jsou jeho návštěvníci. Na serverech s odbornějším a užším záběrem to bývá zpravidla mnohem lepší. Zde je nutno se s tím smířit.

A k osobě pana Hulána? Nehodlám posuzovat jeho odborné kvality ve všech možných i nemožných oblastech, to ať udělají dotyční odborníci. Já jsem pouze jednou reagoval na jeho blogu na nesmysl, který uvedl ve spojení s používáním firewallu a světe, div se ... příspěvek se, i když byl napsán bez urážek a slušně, prostě neobjevil. Proč? Protože se dotyčnému autorovi nehodil - byl totiž kritický a byl v něm uveden argument, který nemohl vyvrátit.

Pak jsem měl ještě několikrát čest na Netu na plody jeho klávesnice narazit a nyní už vím, že číst něco od něj, je pro mne zbytečná ztráta času. Možná je pouze zakomplexovaný a takto si to vynahrazuje, možná je geniální ... je mi to jedno ... vystupuje však jako primitiv a tak se dobrovolně jeho výplodů vzdávám.

A pan Lutonský mne opravdu překvapil. Chvilku jsem si říkal, zda mu někdo neodcizil zdejší identitu, protože takhle slepě a bohužel i částečně demagogicky někoho hájit, to mi moc k šéfredaktorovi nepasuje. No, ale co. Hlavně, že se to čte, a o to přeci jde. Nebo ne?
MarBen
Junior

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 6. 5. 2005 13:57

kubakod píše:Ad ML: Jsem nemile prekvapen vasi reakci. Jedna vec je zdrava argumentace, druha vec demagogie (tak napiste neco lepsiho!)

Kde jsem psal něco proti zdravé argumentaci? Pokud je diskuse vedena ve věcné rovině, kdy se reaguje na témata daná v článku, je samozřejmě vše v pořádku. Jenže se pod ten článek podívejte. V diskusi zpoloviny nejde o uvedená fakta, ale o to, že článek psal Hulán.

Reakce typu "Autor je pitomec, protože každý ví, že je to jinak" také neberu. V takovém případě považuji za vhodné dotyčného vyzvat, aby své tvrzení dokázal. V diskusi je to ztráta času, efektivnější je připravit článek.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 6. 5. 2005 14:04

Marek L. píše:Mimochodem, psychiatr Cyril Höschl se kdysi v Reflexu zabýval internetovými diskusemi a snažil se definovat, proč vypadají tak, jak vypadají. Řekl bych, že to jsou docela přiléhavé věty:

ai]Mají v sobě naštosovanou bezmeznou žlučovitou závist vůči vzdělanějším, chytrejším, úspěšnějším a bohatším. Mají vztek na ty, kdož jsou spokojeni. Nejraději by je roztrhali na kusy. A protože jinak nedokážou, vyřizují si to s nimi v otevřených, neřízených anonymních diskusích...
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka