Jak očistit prach na základní desce?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Koca(smazano) 1. 6. 2005 19:13

Jak vlastně desku od prachu šetrně očistit? Hledal jsem chvilku na netu a našel strašně rozdílné informace typu: vysvačem bez problému a jinde zase proboha jenom ne vysavačem, poškodíte si počítač.... Jsem rád za každý názor.
Koca(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cache 1. 6. 2005 19:27

Vysavac urcite nie, ten ma na sebe tolko statiky, ze by si si odpalil dosku. Imho len ofukat z vlastnych ust, ale velmi opatrne, aby si nenaslintal na dosku :)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod adams 1. 6. 2005 19:28

http://forum.zive.sk/viewtopic.php?t=32 ... =vysava%E8

A sakra, na smetiště s tím, a lock (už se to řešilo a nic nového zcela určitě není).. nevim, co to má společného s procesorama a mobo.
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Horst_ 1. 6. 2005 19:34

Oprášit desku jemným štětcem a zvířený prach z větší vzdálenosti odsát vysavačem :shock: 7 roků bez problémů
Horst_
Junior

Odeslat příspěvekod MirekS 1. 6. 2005 19:38

Já ve firmě využívám vysokotlakých rozvodů vzduchu, voda je odloučena, vzduch je tudíž suchý a ještě jsem si tím nic nepoškodil. Vyfoukám tím celý comp, ventilátory i desky jsou jako nové. Myslím, že se tím uleví hlavně zdroji, ten bývá prachem přecpaný.
MirekS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adams 1. 6. 2005 19:52

doprčic, voni si nedaj pokoj, čuňata..

Co vám brání realizovat se ve starém dredu? Kolikrát se to tu bude rozebírat?
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cache 1. 6. 2005 19:54

adams: no napriklad ja som o starom nevedel, a tak som poradil, a ostatny asi necitaju a rovno radia :-P
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod OndraZX 1. 6. 2005 19:54

V praci to taky foukam vzduchem z rozvodu - je to asi ta nejlepsi volba na znecistene desky - vysavacem prachu odstranite velmi malo - prodavaji se i spreje se stlacenym vzduchem pouzivam je napr. u serveru, ktere nemuzu prenaset
Skoda Favorit, 1.3 135 LPG, 1989
Renault Clio, 1.4 16V, 2003
Renaul Megane, 1.6 16V, 2003
OndraZX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 1. 6. 2005 20:03

Foukat vzduch není nejlepší volba: Prach se zafouká i tam, kde nebyl (a kde nejvíc vadí). Všeobecná rada zní uvolňovat prach štětcem a odsávat (myslím, že vysavač ve vzdálenosti od 5cm dále moc statiky nenadělá).
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MirekS 1. 6. 2005 20:07

u vysokého tlaku nehrozí, že by se prach někam zafoukal, všechno na to tata vyletí ven a za půl minuty je po práci ;)
MirekS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adams 1. 6. 2005 20:23

no vy už si snad všichi děláte *****.. Co se vám nelíbí na tom prvním dredu? Moc dlouhej na čtení? Uděláme si novej? Čistší? lepší?
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 1. 6. 2005 20:24

lock & smetak... uz to tady jednou je...
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel