Stahujete nelegální MP3? Nemáte pocit, že je to taky warez?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Droopy299 9. 7. 2005 10:47

Nestahuju nelegální Mp3. :-B
Zdroj Fortron 500W, P4 3,0Ghz (Takt 3,55GHz) 800MHz FSB, 2x 512Mb RAM Kingston CL 2.5, MB MSI 865PE NEO2, Leadtek WinFast A7600GT 256MB GDDR3,zvuková karta Creative X-Fi Xtreme Gamer, Seagate 240Gb Sata 7200ot., Win. XP Prof. SP2
Droopy299
Junior

Odeslat příspěvekod EAN-CODE 13. 4. 2006 17:15

Nevím, jestli na to už někdo odpověděl, ale ta klička v zákoně opravdu je.
Můžeš mít na svým komplu třeba terabajty staženejch MP3, ke kterým nemáš originály, a nikoho nemusí zajímat, kdes je sebral. Posloucháním neporušuješ žádný zákon. Nesmíš je pouze šířit dál
[root@server ~]# [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /
EAN-CODE
Junior

Odeslat příspěvekod Skodik 13. 4. 2006 17:58

Jezismarja to neni zadna klicka, je to pokud vim v EU a na svete nemluve normalni, no popravde nevim jak to maji v USA-to bude asi nejaka specialita :D . Ale treba takove Rusko a verim, ze i plno dalsich jiho vychodnich zemi, ma povoleno i hudbu a filmy prodavat, i kdyz nemaji na to licenci ;) Sak to tu myslim bylo, ze tam jsou obchody kde alba prodavaji za 1dollar apod.
-- vsechno dulezite najdete na moji osobni strance - vice profil
Skodik
Junior

Odeslat příspěvekod Konik 13. 4. 2006 18:05

v CR a SR neexistuje nieco ako stahovanie nelegalnych mp3
existuje len nelegalne sirenie mp3

vsetky mp3 co mam doma su teda legalne stiahnute

je to kazdeho volba ako sa stavat k zakonom - v pripade ich porusovania neznalost neospravedlnuje

a nakoniec v pripade napriklad strajku, ktory nie je zakonom (sudom) povoleny, odvazili by ste sa nazvat strajkujucich za dobru vec porusovatelmi zakona - kriminalnikmi? nemyslim..

kazdy zakon sa raz moze zmenit a myslim ze to caka aj oblast sirenia audiovizualnych nahravok

podla mna je toto nevhodne zalozeny thread - lepsie by bolo spytat sa ci suhlasime so sirenim audiovizualnych (upravenych) nahravok alebo ako vidime buducnost v tejto oblasti..
wikipedia - volna internetova encyklopedia
Konik
Junior

Odeslat příspěvekod cinan 13. 4. 2006 18:59

buducnost... teraz sa vsetko da obist, aj o par rokov. O tych par rokov sice budu urcite nejake vecicky na zistovanie nelegalneho softu, myslim ich stahovanie atd., ale ludia si s tym hravo poradia pretoze aj oni budu mat "vecicky" aby im to nezistili
Open-source fan!
blog-zapisky: http://cinan.wordpress.com/
cinan
Junior

Odeslat příspěvekod radim_jiny 13. 4. 2006 20:00

K čemu ilegálně stahovat mp3-i když to vlastně ilegální není,ale strejně,když mp3 mohu mít s autorskými právy na t-music.cz a nebo si poslechnout on-line rádio-to ted činím.
Já jsem lamer,kdo je víc.
radim_jiny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xroot 17. 4. 2006 15:52

Kopirovani jiste neni moc spravna vec. Ale na druhou stranu kdyz jsem nucen platit vypalne za kazde DVD-R, tiskarnu, vypalovacku, co si koupim, tak mam podle me prinejmensim moralni pravo si zkopirovat co se mi libi (bohuzel je to dnes takovy *****, ze jsem si minimalne posledni dva roky nic nevypalil)
xroot
Junior

Odeslat příspěvekod lu.kas 18. 4. 2006 19:56

jsem pro tohle reseni. jednou za cas si koupit original za 500 a zbytek stahovat tak, aby prumerna cena za stazene i koupene cd vysla dejmetomu na 100 kc. to je zhruba vyrobni cena alba, kterou by si podle me mely uctovat studia za alba. to by potom piratstvi pokleslo. mluvim o audio/Dvd filmy.
na strankach jedny kapely je napsano, kolik maj z jednoho alba. 15 kc! komupak de asi zbytek (350kc). 250 studia, 50 distributor, 50 prodejce. z neceho zit musi, chapu, ale tohle je premrsteny.
tuhle naky novy cd stalo 99kc. to je uz rozumna koupe.
lu.kas
Junior

Odeslat příspěvekod Player. 18. 4. 2006 20:31

uz som to na nejakom fore hovoril, ze toto je cele problem "Zacarovaneho kruhu"
Ceny CD by mohli ist aj dole, ale to by sa najprv museli viacej predavat, ale kedze su ceny vysoke, tak si ich ludia radsej nelegalne stiahnu, a kedze si ich stiahnu tak sa ich malo predava a ceny nemozu ist dole a....
Player.
Junior

Odeslat příspěvekod Honny 19. 4. 2006 18:27

ano, stahuju hudbu.
x_X
Honny
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kalfa 19. 4. 2006 22:18

heh... v mém počítači se válí 9Gb Mp3... jedno album je koupeny a to ještě otcem... takže asi tak :-) :P
Včera jsem umřel, dnes zase sedím v práci,
vždycky jsem tušil, že to tak bude,
že umřu a howno se stane....
05/01/09 pro mě skončil život :'(
Kalfa
Junior

Odeslat příspěvekod andels 22. 4. 2006 20:38

stahuju hudbu...pokud nekomu vadi, ze jeho treky posloucham bez toho abych zaplatil, tak je silne na palu...ja sem toho nazoru, ze clovek hudbu dela pro radost druhym lidem, anebo jen tak pro sebe...
andels
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 22. 4. 2006 21:21

AndrewJ píše:a co mít v počítači mp3 ke kterým nemáš originál? co je to? jestli je nějaká klička v zákoně, tak to beru, ale nevím o ní...n/quote]

http://radekhulan.cz/item/stahovat-si-h ... je-legalni

stahnout si muzes co chces. nesmis to sdilet a produkovat na verejnosti...
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod creator22 24. 4. 2006 03:26

ako tu uz bolo spomenute, nieje to trestne

Autorsky zakon, §30: http://zakony-online.cz/?s4&q4=30
Oddíl 2: Volná užití
§ 30
(1) Za užití díla podle tohoto zákona se nepovažuje užití pro osobní potřebu; to neplatí pro zhotovení rozmnoženiny počítačového programu či elektronické databáze nebo rozmnoženiny či napodobeniny díla architektonického stavbou.
(2) Do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo

a) pro svou osobní potřebu zhotoví záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla; rozmnoženina nebo napodobenina díla výtvarného musí být jako taková zřetelně označena,
b) při prodeji originálu nebo rozmnoženin děl, přístrojů pro jejich rozmnožování nebo pro jejich sdělování veřejnosti, rozhlasových nebo televizních přijímačů a počítačů, šíří nebo dočasně zhotoví rozmnoženinu díla v rozsahu nezbytném pro předvedení zboží zákazníkovi.

(3) Do práva autorského nezasahuje ani ten, kdo zhotoví na objednávku pro osobní potřebu objednatele tiskovou rozmnoženinu díla na papír nebo podobný podklad fotografickou technikou nebo jiným postupem s podobnými účinky za předpokladu, že nejde o vydanou partituru díla hudebního a že řádně a včas platí odměnu podle § 25.
(4) Rozmnoženina zhotovená pro osobní potřebu nesmí být použita k jinému účelu.
(5) Ustanoveními odstavců 1 a 3 nejsou dotčena ustanovení § 43 až 45.n/quote]

CDR.CZ - Vyšetřovatel odpovídá:
creator22
Junior

Odeslat příspěvekod Trashman 24. 4. 2006 04:06

Andrew píše:stahujete nelegální mp3? nemáte pocit, že je to taky warez? Já chápu důvody, proč to děláte, ale nechápu, proč by to mělo být víc tolerované, než kalsický warez
Trashman
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka