Stahujete nelegální MP3? Nemáte pocit, že je to taky warez?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Puchino 24. 4. 2006 15:52

:) Jasne
Preco sa vzdy do tychto diskusii pripajaju len provokateri a citatelia kniziek "Pravo za 4 dni doma za pecou" a pod? :)
Nejdem sa vyjadrovat ku vsetkym....K niektorym je to vlastne zbytocne a strata casu :)
Ale napriklad to meango alebo lepsie mena go...najprv mysli potom chod :) Asi vela nechodis.
Jednak je to z archivu googlu ale tu je cast textu:
Citujem Brestenskeho zo SOZA:
Napaľovať je však treba z legálnych zdrojov. Nemôžete si teda legálne stiahnuť pesničky z nelegálnych zdrojov, ako sú rôzne pirátske internetové servery. Ak tak aj urobíte, zákon stále neporušujete, iba nakladáte s kradnutým tovarom, respektíve dielom, a teda môžete oň prísť.

Z coho jasne vypliva ze pan riaditel SOZA ma v hlave zmatok lebo ak nie je obchodovanie z kradnutym tovarom trestnym cinom tak chvilku pockajte lebo idem ukradnut susedovy auto a predam...ved len obchodujem s kradnutym tovarom a to nie je trestny cin....Ty zrejme nesledujes dianie okolo seba ze.... Uz si pocul nieco o dobornosti Brestenskeho? Evidentne nie :)

Tato hore uvedena cast pre najprv mysliaceho potom iduceho je venovana aj AD. Riaditel SOZA (Slovenského ochranného zväzu autorského) povedal citujem: "Ak tak aj urobíte, zákon stále neporušujete, iba nakladáte s kradnutým tovarom, respektíve dielom, a teda môžete oň prísť" Neviem ci chcel byt vtipny ale zatial sa tato bananova republika plna samozvanych vykladacov zakona nedostala na take dno aby obchodovanie s kradnutym tovarom (vid slova Brestenskeho zo SOZA tykajuce sa priamo napalovanej hudby) je vzdy trestnym cinom.

A ako tak pozeram tak som sa vyjadril asi k vsetkemu co som chcel :)
Vy obydvaja by ste mali byt odsudeny na skladanie hudby ktora by sa zasadne sirila iba zadarmo na P2P a dostali by ste za to velke kulove....Potom by tu mali pre vas urobit forum kde by ste vyrevovali ake je to super :)
Bart wrote: I will use Google befor asking dumb questions.
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 24. 4. 2006 16:06

Hudba je dielo ako kniha, soft, hra atd. Takisto by mala byt logicky chranena zakonom (podla mna je) a jej bohapustemu sireniu by sa malo branit. Hovorite ze sirenie mp3 je tresnte... A ku vam sa na disk dostali ako? Hovori vam nico pripad ked sa pri predaji nehnuti urobili dve zmluvy jedna oficialna z malou ciastkou a druha s vyskou aby sa nemusela platit dan z prevodu nehnutelnosti (od 1.1.2005 uz neexistuje) Nejde tak ano o dana a nehnutelnosti ale plati ze vynny su obaja teda kupujuci aj predavajuci cize ak mas na disku mp3 ktore si napriklad zskal (stiahol) z p2p znamena to ze si v tomto pripade ako "kupujuci danovy podvodnik" trocha nesikovne vysvetlenie :) Snad sa nadd tym zamyslia aj tuhy odporcovia ze maengo a AD a budu sa snazit zabudnut na desiatky GB mp3 na svojich diskoch ktore vlastnia zarucene legalne. Ak im ani toto nepostacuje co keby sme si dohodli niake stretko vy si zobrete niaky ten disk plny mp3 a pojdem spolu na policiu....Teda o nasej policii sa da hodne polemizovat a najskor by si sluzbukonajuci iba zivol a poslal ma niekam ze nech neotravujem ale co takto stiahnut z p2p niake slovenske mp3 a ist s nimi do vydavatelstva ktore ich vydava a zaraba na nich. Tak kto za vas dvoch to berie a pojdeme?
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 24. 4. 2006 16:08

Neviem preco tu vobec na niake "podnety" reagujem :) Skoda casu :)
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod Puchino 24. 4. 2006 16:20

To maengo: Inak citam ten clanok co si poslal a neviem ako si si z neho vyskladal ze akakolvek mp3 je legalna ked ten clanopk hovori uplny opak. Na zaciatku je spomenute ze ak si urobis kopiu alebo mp3 z ORIGINALNEHO cd neporusujes zakon. Ale je tam jasne napisane ze nesmies mat mp3 z nelegalnych zdrojov ako p2p. To ze Brestensky neovlada trestny zakon - 140/61 Z.z. v zneni neskorsich predpisov a nepovazuje obchodovanie s kradnutym tovarom ako to on sam povedal za trestny cin je zial uz iba na nas ako si to vylozime. Mozno je v trestnom zakone niaka vynimka a ma pravdu.... Kto vie...
Puchino
Junior

Odeslat příspěvekod Peptalkin 24. 4. 2006 17:20

Andrew, na Tvoje komplexy a neznalost legislativy tu nie je nikto zvedavy. A navyse Tvoj lobbing za BSA je dost okaty. Chod si po svojom a nezasieraj forum balastom.
Peptalkin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod creator22 24. 4. 2006 17:24

Puchino: vidiet, ze s niektorymi ludmi sa bavit nema vobec vyznam, preties si pojmy a dojmy, miesas jablka s hruskami, mp3 a pocitacovy program su podla zakona 2rozdielne veci, neporovnavaj mp3 s ukdradnutim susedovho auta, vloz mi tu prosim ta niekde tu citaciu, ze na zhotovenie kopie potrebujem vlastnit ORIGINAL
creator22
Junior

Odeslat příspěvekod AD 24. 4. 2006 17:46

2Puchino- u softweru sa mozme bavit o nelegalnosti, ale u mp3 NIE
pokial nemas na software licenciu - original,tak si v haji
u audiovizualnych diel to neplati - ty nemozes vediet,ze ta mp3/film stiahnuta z ineternetu potrebuje licenciu
p2p siete su dost zly priklad, lebo pri nich automaticky siris to dielo aj ty a teda porusujes v tom pripade zakon a...
skoda reci

proste.... downloadovat audio video(teda nie soft) MOZES, ale nemozes to uploadovat(teda p2p), predavat, poziciavat atd
ci si to aj vypalit mozes, to neviem, ale stiahnut si to mozes a je to na 100% legalne. ci si kupis orginalny disk, zalezi len na teba, ale nie je to od teba zakonom vyzadovane, tak to laskavo nevyzaduj aj ty od inych a nemiesaj tu tu omacku, ze kdo pocuva radio alebo stahuje hudbu priamo z netu je zlodej, lebo si nekupil striebornu placku

ps- moj disk ma 20gb a predstav si, ze sa nemam za co na nom hanbit, pretoze uz som si par dvd aj v kamenaku kupil. proste len by som nerad nehal vypuknut diskusiu, ktora by neskor, ked by som si nahodol nejaku tu mp3 stiahol, sposobila to, ze by na mna vsetci ukazovali ako na zlodeja, pricom mi to moje obcianske prava vobec nezakazuju a ja sa tak vobec necitim
AD
Junior

Odeslat příspěvekod S-Tony 24. 4. 2006 19:02

Jak nemůžeš vědět jestli je písnička volně ke stažení nebo ne?
Tady platí že nevědomost neomlouvá. Pokud nevím tak nestahuju. Pokud vím že je skladba zadara tak si ji stáhnu. Takhle by to mělo být podle zákona.
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior

Odeslat příspěvekod Peptalkin 24. 4. 2006 19:11

S-Tonu, mozno tak by to malo byt podla zakona ,ale nie je...
Peptalkin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AD 24. 4. 2006 19:57

2Peptalkin-tak, tak...
2S-tony, Puchino,... - a to s tym, ze neviem ci je free ta pesnicka, bol priklad, preco taky zakon ani byt nemoze, aby sa delili pesnicky na free a nofree, preto vseobecne... upload a jej poskytovanie je nelegalne. bodka. stiahnut si mozes ale hocijake audio video dielo a JE to legalne. bodka
to, ze ty nestahujes je len a len tvoj problem. nehovorim, ze musis - ale nenut tvoju filozofiu, ked zakony povoluju aj sposob stahovania miesto kupovania - o uslych ziskoch mi hovorit nemusis a ako je to amoralne tiez - to je o inej teme, ALE podstatne je, ze stahovanie audio video (ach, sa opakujem) JE legalne. bodka. kludne si hodte vsetci maslu, ale legalne to JE
AD
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 24. 4. 2006 22:49

Puchino: 1) Je vidět, že jsi nějaký superprávník, co je chytřejší než obyčejný právníci, co nám sami tvrdili, že:

Autorsky zakon:
§ 30
(1) Za užití díla podle tohoto zákona se nepovažuje užití pro osobní potřebu; to neplatí pro zhotovení rozmnoženiny počítačového programu či elektronické databáze nebo rozmnoženiny či napodobeniny díla architektonického stavbou.

(2) Do práva autorského tak nezasahuje ten, kdo

a) pro svou osobní potřebu zhotoví záznam, rozmnoženinu nebo napodobeninu díla; rozmnoženina nebo napodobenina díla výtvarného musí být jako taková zřetelně označena

Anebo jsi zloděj z OSA, IFPI, MS, ČPÚ. U nás podobný zloděj z ČTc exředitel Berdár byl zajímavě umravněn, potřebovals bys taky :lol:

2) Je tu také zajímavé tlačítko editovat, umělče! Nespamuj!
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod zero0x 26. 4. 2006 13:32

lol mno jasne ze je to warez, a?
zero0x
Junior

Předchozí stránka