Nabíječka aku Hama uni 2/4 nabíjí nebo nabito?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Xman 20. 8. 2005 11:50

Mám nabíječku na baterky HAMA uni 2/4 http://www.ibofox.de/Foto_und_Camcorder ... mAh_(47139).html

koupil jsem to v supermarketu eva a teď nevím, co ty led diody vůbec indikují v anglickým manuálu píšou, že jestli jsou dobře zapojený a v českým zase, že sou nabitý a před prvním použitím se maj nabít, ale po nabití ihned vyndat tak nevim, jestli už byly nabitý nebo ne nemá tuto nabíječku někdo doma a neporadil by mi?
Xman
Junior

Odeslat příspěvekod homomorfismus 20. 8. 2005 12:02

jakým proudem to nabíjí? mám silné tušení, že tahle nabíječka nedisponuje jakýmkoli mechanismem pro ukončení nabíjení (byť jen v podobě časovače), takže bych to tipoval spíš na to správný zapojení.
mimochodem - zkuste používat tečky na konci vět, vypadá to pak líp ;)

tak jsem pohledal a vynašel - nabíjí to proudem 160mA AA a 70mA AAA. jestli ti jde o nabíjení přiložených AA s kapacitou (a tady mě opravte, jestli se pletu) 2000mAh, které podle návodu nejsou nabité, tak je tam normálně strčte, nechte je nabíjet a vyndejte je za (2000/160)*1,4 = 17,5 hodin. když je tam necháte dýl, nic se jim díky tomu malýmu nabíjecímu proudu nestane.
Naposledy upravil homomorfismus dne 20. 8. 2005 22:09, celkově upraveno 5
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod Xman 20. 8. 2005 20:01

ok ale stejně jsem se na to naštval doporučte mi prosím nějakou nabíječku aby fungovala na ty baterky co jsou přiloženy k této nabíječce z obchodu http://www.eva.cz moc díky

http://www.eva.cz/s.php?itemid=21288
co říkáte na toto má tohle aspoň indikátor?

asi vožralej moderátor nebo co to smazal?
Naposledy upravil Xman dne 21. 8. 2005 11:08, celkově upraveno 1
Xman
Junior

Odeslat příspěvekod homomorfismus 20. 8. 2005 20:29

příjde na to, k čemu by ty akumulátory měly sloužit, resp. zda budou v přístroji po jednom nebo po dvou (či v jakémkoli jiném počtu) a kolik chceme investovat.
co říkáte na toto má tohle aspoň indikátor?
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod Xman 20. 8. 2005 21:00

no bude to do digitálního foťáku po dvou baterkách a 17hodin nabíjení je opravdu na mě moc a eva na mělníku je jediná, která má větší výběr těch nabíječek a do prahy se mi moc jezdit nechce a poslat přes net obchody na to není čas, protože v pátek se odebírám do Londýna
Xman
Junior

Odeslat příspěvekod homomorfismus 20. 8. 2005 21:52

no - je sobota, takže jestli jste to nezaspal, tak jedete až příští týden. pro seriózní shop není problém sdělit, kdy jsou schopný to nebo ono zboží dodat a tuto lhůtu dodržet. třeba já si kupoval nabíječku přes net v jednom nejmenovaném elektru, potřeboval jsem formu dodání speciálně upravit na své potřeby a byl jsem vstřícností a profesionalitou jejich jednání až zaskočen.
ale k tý nabíječce - maj tam (u evy) pár nabíječek od Hamy. krom toho, že se mi zdaj předražený (nevím, jestli to je problém Hamy nebo evy), maj u nich bohužel jako specifikace uvedený jen to, že nabíjej akumulátory. zaujala mě tahle: http://www.eva.cz/s.php?itemid=14780 , ale na netu jsem o ní vůbec nic nenašel. jde o tohle - aby nabíjení bylo rychlý, musí se nabíjet velkým proudem. jakmile se nabíjí velkým proudem, je potřeba včas přestat, protože když se do už nabitýho akumulátoru pere velkej proud, akumulátor to spolehlivě likviduje. jediná (nejen) podle mě rozumná metoda, jak ukončit nabíjení, je neustálá kontrola napětí akumulátoru nabíječkou (konkrétních metod je víc, nejčastěji detekce -dU). takovou nabíječku potřebujete. digitální foťáci si docela vychvalujou MW 4798 - tohle si zkuste prolítnout, jsou tam i další tipy. maj jí za 530,- na http://www.ges.cz (to je ona výše zmíněná firma), ve slevě asi za 390,- je tady a taky tuhle. já bych rozhodně vyzkoušel kontaktovat ty obchody (zvláště pak ty poslední dva, 400,- je parádní cena) a nechat se informovat, kdy jsou schopný zboží dodat. v případě, že se nevyjádří jasně, že to stihnou, je tu v záloze vždycky eva, takže odjezd bez nabíječky by neměl hrozit. nicméně odjezd s kvalitní a plně vyhovující nabíječkou je stále žádoucím optimálním řešením.
uf, je to moc dlouhý, ani nevim, co jsem už napsal a co ne, tak se kdyžtak na cokoli zeptejte.
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod Xman 20. 8. 2005 23:47

moc díky
Xman
Junior

Odeslat příspěvekod Xman 21. 8. 2005 15:42

tak jsem se stejně v evě stavil a měli tam shovanou jednu nabíječku http://www.vkfoto.cz/engine/zbozi.html?id=MW8168 co nemaj v e-shou co na ní říkáte já už jí mám doma a právě mi vybíjí baterky :D
Naposledy upravil Xman dne 21. 8. 2005 16:39, celkově upraveno 1
Xman
Junior

Odeslat příspěvekod Patrix 21. 8. 2005 16:03

ta nabijecka ti nerekne jestli je to nabite nebo ne. je to indikace spravneho zastrceni polu
Patrix
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod homomorfismus 21. 8. 2005 16:10

jo, myslím, že to byla dobrá volba, potřebné parametry splňuje. jestli Vám bude i uživatelsky vyhovovat, pak se situace vyřešila s ohledem na podmínky docela elegantním způsobem :)
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod Xman 21. 8. 2005 16:35

No do nabíječky jsem dal 4 baterky AA, Jeden pár nepoužitých a druhý vybité - jsou to ty baterky od tý první nabíječky (nenabíjel jsem je jak je uvedeno na manuálu a ten první pár svítil ve svítilně asi 1,5 hodiny). No a dal jsem je (pomíchaně-asi) do téhle nabíječky a při zapnutí do sítě jsem přepnul na vybíjení, a ta nabíječka je vybila asi za 15 minut je to možné??? teď už je nabíjí tak uvidíme...
Xman
Junior

Odeslat příspěvekod homomorfismus 21. 8. 2005 16:51

no, já nevim, funkci vybíjení jsem nezkoumal. ale vzhledem k tomu, že za 1,5 hodiny se ty baterky skoro vůbec nenabily, příjde mi to v pohodě.
s tím pomícháním - asi je to napsaný i v manuálu, ale dejte pozor, aby do jednoho nabíjecího okruhu šly jen stejně vybité baterie. jinak ty akumulátory za chvilku odděláte. uživatelé digitálních fotoaparátů si často jednotlivé páry označují, protože je nanejvýš vhodné akumulátory, které tvoří pár ve fotoaparátu stejně jako pár i nabíjet.
homomorfismus
Junior

Odeslat příspěvekod Xman 21. 8. 2005 17:04

moc vám děkuji hodně ste mi poradil s tím označováním to hned taky udělám (teda až se nabijou)
Xman
Junior

Odeslat příspěvekod Bitterfeel 21. 8. 2005 21:10

Ty voe on tu tečku asi nemá na klávesnici. :roll:
Bitterfeel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Xman 21. 8. 2005 22:22

ji mam rozbitou ne :P
Xman
Junior