Novinám klesá náklad, EU zvažuje regulaci internetu!

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod N3RF 20. 9. 2005 18:04

http://zpravy.idnes.cz/zahranicni.asp?r ... anicni_miz
Pro mne se potvrdilo to co vim uz davno a to ze je to instituce na h***o akorat nas stoji hafo penez a uzitek neodpovida vynalozenemu usili. Jsem zvedav jak to bude pokracovat.
Doporucuji precist tento clanek ma velmi uzkou vazbu na predchudce one instituce. http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2005082301

// Howard - upraven nazev
N3RF
Junior

Odeslat příspěvekod a 20. 9. 2005 18:06

wtf?
a
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lemur 20. 9. 2005 18:19

Coze? Regulaci Internetu? Regulace zpravodajskych serveru? Jak to chteji udelat? Vzdyt se to nepovedlo zatim nikomu, snad mimo Ciny. A co nas ceka potom? TCPA aka Velky bratr do kazdeho PC? Tfujtajxl!

A to, ze noviny kvuli Internetu ztraceji zisky - to je jejich problem. Udrzovat neco umele nad vodou jen pro to, aby lide neztratily praci je cesta do pekel (ta je take dlazdena dobrymy umysly). Podobne jako zemedelstvi - pokud zemedelci nejsou schopni produkovat potraviny bez dotaci, tak at to proste nedelaji, zrusi pole a osadi tam zpatky les.

Proste - pokud nejaky obor ma zaniknout, tak at zanikne - stat (a EU) by se mel spis starat o to, aby vytvoril nova mista pro propustene nez pumpovat penize do prodelavajicih firem (jako jsme to delali my v CR) nebo zakaovat/omezovat/regulovat konkurenci (jako to dela EU).
Lemur
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod JIV 20. 9. 2005 18:53

to bude zase flame :mrgreen:
All living things must eat.
As I have said, all living things must eat.
Podpora X
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Andrew-DC 20. 9. 2005 18:56

hehe :lol:
Andrew-DC
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AndrewJ 20. 9. 2005 19:51

Noviny jsou přežitek.. kolik energie a surovin stojí výroba, každodenní rozvoz oi do těch nejzapadlejších trafik...
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod p0etrik 20. 9. 2005 19:59

jj, uz z ekologickeho hlediska jsou noviny v podstate pekna prasarna
p0etrik
Junior

Odeslat příspěvekod kosch 20. 9. 2005 20:08

z čistě filozoficko ekologického pohledu máte sice pravdu, ale pro mně osobně je 100x příjemnější přečíst si skutečné noviny, než internetové zpravodajství...

jinak zajímalo by mně co bude chtít EU regulovat příště, co třeba délku **** (doplnte něco neslušného podle vlastního uvážení :-D ) at mají všichni rovné šance... :?
The universe never did make sense; I suspect it was built on government contract.
Robert A. Heinlein
kosch
Junior

Odeslat příspěvekod Howard 20. 9. 2005 21:55

Já si myslím, že to, co začíná zastaralé býti, musí pomalu ze světa odejíti.
Čekal jsem úbytek přízně papírovým novinám už dávno, podle mě k tomuto docházi už nějakou dobu, jednou to muselo nekomu začít vadit trochu hlasitěji.
Co se dá dělat, tak to prostě je. Něco novějšího nahrazuje starší a překonané - a to se netýká pouze novin.
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod AndrewJ 20. 9. 2005 23:04

Já mám taky raději papírová média, ale u novin je to myslím zbytečné....
Věřím, že knížky a kvalitní časopisy se udrží, ale noviny nestíhají ani v aktuálnosti
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mobil-man 21. 9. 2005 14:42

AndrewJ píše:Věřím, že knížky a kvalitní časopisy se udrží, ale noviny nestíhají ani v aktuálnosti /quote]
To jo, ale nekdy je pekny precist si noviny pekne na lehatku pri polednim slunci.
Ale jak pisete knizky a magaziny se jiste udrzi. Nedovedu si predstavit, ze bych mel 3letou sbirku National Geographic na pevnym disku...hrozny pocit, je lepsi to mit v knihovne :-B
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JendaLinda 21. 9. 2005 19:02

Nedávno jsem v TV viděl v nějakém pořadu, že vymysleli noviny s využitím elektronického inkoustu (nebo jak se tomu říká), vypadá to skoro jako normální noviny, ale každý den se na nich aktualizují data - to je řešení :-)
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý