Cesta do USA

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Eda 25. 9. 2005 20:35

Chtěl bych se zeptat jestli tu je někdo kdo byl ve Spojených státech?? Chystáme se tam s kámošem na léto a potřeboval bych zjisti různé maličkosti!!!

Kolik stojí půjčení auta??
Od kolika let si může člověk auto půjčit?
Kolik stojí autobusy a vlaky??
Kolik stojí různé věci v obchodech jako třeba 2l minerálky a tak??
Za kolik se tak najím v restauraci??
Kolik stojí motel?

Já vím že se ptám jen na peníze :-) ale potřebujeme si naplánovat kolik si máme vzít peněz!! Řekněte kolik by si měli vzít dva 19ti letí lidi na 2 měsíce do USA??

Jo a dá se tam nějak sehnat práce?? Nějaká malá brigáda na výkend nebo tak??

Za nějaký další rady moc děkuju opravdu mi pomůžete!! Díky moc!!
Eda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Eross 25. 9. 2005 21:46

Chupacabras tam chce ist na Jar (on by mohol mat prehlad)
-a hlada spolucestujucich :-)
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=7827&highlight=usa
-bohuzial na tvoje otazky odpoved nepoznam :(
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Pokročilý

Odeslat příspěvekod boss-ivoss 25. 9. 2005 22:26

Takze jen rychle¨- nikdy jsem tam nebyl, ale dost jsem o tom uvazoval, tak jsem se na tomhle taky ptal kamose, kterej uz tam parkrat byl.
V NY je obecne o dost draz nez jinde. Kamos jezdi do Miami. letenka z Frankfurtu asi 300 EUR (=pohoda). Ubytovani v hotelu v pokoji (neomezenej pocet lidi, ale staveno asi na 4 lidi) - v takovym tom bozim na plazi nějak trapně málo, asi 40$ / pokoj (= 250 na jednoho na noc), půjčení auta snad 100$ na den, nějaký normální, Skovej Mercedes za 2 kila. Pozor, ceny se často zvyšují, pokud nemáš řidičák X let nebo ti není více než XX let...

VLaky a Busy jsou dražší než u nás a levnější než v západní Evropě. Taxi nesmyslně drahý.

Jídlo v obchodech často levnější než u nás. U McDonalda (teda v těhlech řetězcích - Wendys, BurgerKing,...) se najíš za pár babek - opět levnější než u nás.
V restauracích je tedy zase o dost dráž.

No, abych to shrnul. Ten kámoš, co mi o tom vyprávěl, to řekl asi tak, že byli 2 (30 a 24 let), měli 2 dny půjčený auto, bydleli 3 tejdny v Miami, letěli v bussinessu z Frankfurtu, a každýho to stálo 700 EUR (na ty 3 týdny včetně cesty a všeho).

Zařizovali si to sami, objednali letenky i pokoj přes net...
boss-ivoss
Junior

Odeslat příspěvekod 2Pix 26. 9. 2005 10:45

jestli dostanes vizum ;-) .. ja sem ho nedostal... ze prej nemam duvod proc se vracet - sem sam bez rodiny, umim velice dobre dva svetovy jazyky, pracuju v jedny firme min jak rok a nebydlim s rodicema

jinak - oni ti nemusi rict proc si ho nedostal, mne to rekla jedna sympaticka cernoska na ambasade po tom co sme pul hodiny krafaly o tom ze mela jako prvni auto v USA Audi 4000 (aneb Audi 80 B2 u nas - se kterou sem prijel pred velvyslanestvi) a jak ji to auto chybi :-)))
Ďžojn dhe ármy of kočičkas a čičintas.. džojn dhe bradrhůd.. ól jů nýd is tu konvert jour avatar tu a kočička ór čičinta.. Kočičkas and Čičintas strajks bek.. Kočičkas and Čičintas růls dhe vórd .. end ví vil strajk on dhe ívl činčilás end kil dhem ól !
2Pix
Junior

Odeslat příspěvekod M@C 26. 9. 2005 11:22

Chtěl bych se zeptat jestli tu je někdo kdo byl ve Spojených státech?? Chystáme se tam s kámošem na léto a potřeboval bych zjisti různé maličkosti!!!

Kolik stojí půjčení auta?? - viz. dalsi odpoved.
Od kolika let si může člověk auto půjčit? - ve vetsine pripadu od 21, jinak pocitej s kurevsky mastnym pojistenim, ktere se fakt nevyplati. Kdyz pises ze mate 19, zapomen na pujceni auta. Spis si kup nejaky ***** na vrakaci...
Kolik stojí autobusy a vlaky?? Tak napr. Newton, NJ > NYC, Port Authority asi $11. Je to asi 60 mil.
Kolik stojí různé věci v obchodech jako třeba 2l minerálky a tak?? malo
Za kolik se tak najím v restauraci?? ve fast foodu za $10
Kolik stojí motel? http://www.cheaprooms.com/

Já vím že se ptám jen na peníze :-) ale potřebujeme si naplánovat kolik si máme vzít peněz!! Řekněte kolik by si měli vzít dva 19ti letí lidi na 2 měsíce do USA?? Podle toho, co planujete delat. Ja bych si vzal tak $700-1000 na osobu, mi to vychazi :)

Jo a dá se tam nějak sehnat práce?? Nějaká malá brigáda na výkend nebo tak?? neco sezenes, bud v nejake ceske komunite, nebo na inzerat, staci se projit nejakym mallem, ve vylohach byvaj cedule s help needed atd., ale nevim jestli ti daji praci i na cerno. a jestli jen na vikend, to spis ne.

Za nějaký další rady moc děkuju opravdu mi pomůžete!! Díky moc!!
M@C
Junior

Odeslat příspěvekod Milos55 29. 6. 2016 14:38

Jak je to aktuálně s řízením v USA pokud jste pouze na dovolený je krásně shrnuto v tomto článku. Někomu kdo hledá podobné informace to může pomoci :)
Milos55
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod K4m1k4z3 30. 7. 2016 10:16

Hlavně potřebuješ KREDITKU!!! S platební kartou tam na tebe budou všichni koukat jako na největšího losera a ani to auto ti nepůjčí.
• Aspire V3-571G | 15.6" Full-HD IPS | i5-3230M | nVidia GT 640M | 8GB RAM
Intel 320 80GB SSD | 1TB UltraBay HDD
SteelSeries 6Gv2 | Logitech MX518 | Zalman NC2000
• ThinkPad T61p
K4m1k4z3
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 3. 8. 2016 19:01

Tak ja mel u sebe obe platebni karty, jak kreditni, tak debetni. Obe fungovaly. S cim byva problem, jsou neembosovane karty /bez vystouplych udaju/. Samozrejme je treba rict/zadat, ze se plati kreditni kartou, a to i v pripade pouziti nasi debetni.

Jinak ale pro jistotu radeji mit kreditku.
Neslo mi platit akorat u samoobsluznych stojanu na benzince, kde to chce zip-code, musel jsem vzdy nejdriv za obsluhou, ze mam "european credit card". A pak jeste v jednom velkoskladu, kde primo vyzadovali debetni karty, tam jsem byl s nasi "debetni" samozrejme nahrany, kdyz se tvari jako kreditka.
Jo a nesly mi bezkontaktni platby, nikde, divali se na me jak na magora. Cip taky vetsinou neznali, vsude se hralo na magneticke pasky + podpis. Je dobre pred odletem zavolat do banky a overit si, jestli neni karta blokla pro platby v usa.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Ertefol 3. 8. 2016 19:41

Jak na to koukám, tak taky musím přidat, že s debetní kartou to bylo bez problémů, jen bylo třeba říct, že je kreditní. A s bezkontaktem je to též pravda, nikde nebyl - a u stojanů jsme to řešili cashem, nebo šli platit dovnitř.
PC, Wii U, 3DS
"Slabé pohlaví je silnějším pohlavím z důvodu slabosti silnějšího pohlaví k slabšímu pohlaví." - Přísloví
Jakub Kovář, externí redaktor Games, LEVELu, Pevnosti
Ertefol
Junior

Odeslat příspěvekod Paulette 25. 10. 2016 09:42

Ahoj, koukni na různý stránky tipu chcidoameriky.cz nebo na fb stránky. Tam je toho spoustu a dobrý rady co by člověka ani nenapadly.
Paulette
Kolemjdoucí