Virus z klavesnice?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod skalar 14. 10. 2005 10:55

Dobry den, mam taky problem. Kolega mal vo svojom pocitaci virus a pozical si moju klavesnicu. Potom mi ju opet pripojil spet a zda sa, ze sa virus preniesol ku mne. System sa mi v nahodnych intervaloch restartuje, co predtym nerobil. Antivirak ani Firefox nic nenasli. Ako anitvirak pouzivam Ad-Aware, ktory mi odporucil jeden kamarat, ktory robi v pocitacovej firme. S tymto virusom mi vsak poradit nevedel. Niekde na internete som cital, ze existuje moznost, ako preniest virus cez klavesnicu do druheho PC, ale nic presnejsie tam uvedene nebolo. Nie som ziadny lama, ale tomuto uz naozaj nerozumiem...

Diky moc za rady, Skalar.

//adams: zatím přesun na smetiště.
Co mozes urobit dnes, odloz na vcerajsok...
skalar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod misel1 14. 10. 2005 11:04

to máš štěstí že jsi mu nepůjčil myš. mohl ti vrátit potkana, protože tohle někdy viry dělají. :lol:
Moje hračka? Walther P99 a Sa-58 V
misel1
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 14. 10. 2005 11:08

:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Dobrej pokus o vtip
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod skalar 14. 10. 2005 11:16

To vobec nie je vtipne, myslel som, ze na Zive mi niekto poradi, ale asi som sa mylil. Co ak dam teraz klavesnicu do ineho PC, zaviri sa aj to?
skalar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AndrewJ 14. 10. 2005 11:21

přes klávesnici se vir přenést prostě nemůže... Ad-aware není antivirus

doufám, že to někdo lockne, protože si myslím, že jde o vtip... pokud ne, autorovi threadu se omlouvám. Ale odpověď dostal v každém případě odpověď dostal
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Dzon 14. 10. 2005 11:21

seriozne: je to blbost
Dzon
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 14. 10. 2005 11:21

Už jsem doma... můžeš dovalit hned...
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kromec 14. 10. 2005 11:22

Je to nesmysl. Co to je za klavesnici? A jake viry nasels?

PS: ADWARE neni na hledani viru
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý

Odeslat příspěvekod misel1 14. 10. 2005 11:25

skalar píše:To vobec nie je vtipne, myslel som, ze na Zive mi niekto poradi, ale asi som sa mylil. Co ak dam teraz klavesnicu do ineho PC, zaviri sa aj to?

možná to nebude virem ale jednoduše tím že tvoje klávesnice je posedlá démonem. zajeď pro nějakého šamana do Afriky ať ti ho vyžene. ale pozor napřed bych tu klávesnici dal do karantény, aby démon nepřeskočil třeba na vypalovačku, protože pak by udělal ze sebe Image a vypálil by se na všechny tvoje prázdné DVD a CD.

P.S. takovou blbost jsem už dlouho nečetl :lol:
Moje hračka? Walther P99 a Sa-58 V
misel1
Junior

Odeslat příspěvekod skalar 14. 10. 2005 11:26

kromec píše:Je to nesmysl. Co to je za klavesnici? A jake viry nasels?

PS: ADWARE neni na hledani viru

Klavesnica je LOGITECH Cordless Desktop MX... Je mozne, ze by sa to mohlo preniest vzduchom?

Poradite mi nejaky iny antivirak, namiesto AdAwaru, alebo mi staci Firefox, proti utokom z internetu.
skalar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cache 14. 10. 2005 11:31

skalar píše:Je mozne, ze by sa to mohlo preniest vzduchom?

Tak toto musi byt vazne vtip :)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 14. 10. 2005 11:31

tohle bude první thread na nových fórech, kterej si přečtu několikrát denně... :)

ano...jestliže jsi jako antivir doposud používal adaware, tak to bezpochyby zavirovaný máš...jenže nemůže za to klávesnice, ale tvůj kamarád, kterej zanedbal tvoji přípravu pro vstup na internet...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Snoopy 14. 10. 2005 11:33

Nie si zadny lama, ale ako antivirak pouzivas Ad-Aware? A ten Firefox, co ten mal ako najst? :-)

Jinak me napada jediny zpusob, jak se z klavesnice dostane do pocitace virus. Rika se tomu programovani. :-)

No a pokud nejde vazne o zert... Viry se siri treba po siti a staci mit nezakazane jiste komunikacni porty a uz je tam Blaster nebo Sasser. Takze, jako antivir radeji pouzij treba NOD32 - http://www.eset.sk (pro tuto chvili staci i ta casove omezena verze). A pokud nezaplatujes system, ucin tak. Aspon zaplata proti blasteru a sasseru se hodi.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod skalar 14. 10. 2005 11:35

Nebolo by dobre, nainstalovat si tam radsej ten Linuks? Vraj na to nie su viry a je to aj lepsie ako Windows 98.
skalar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 14. 10. 2005 11:35

AD-AWARE slouzi:

Program spolehlivě odstraní špehovací programy, které se mohou dostat do vašeho počítače při instalaci freewarových programů s reklamou. Tyto špióni shormažďují o informace o vaší aktivitě na Internetu (na co klikáte, jaké stránky si prohlížíte atd.). Program čistí výměnné i pevné disky, registry a paměť.(zdroj slunecnice)

Pokud chces met relativne zabezpecenej PC pred viry a utoky z internetu tak si nainstaluj

-bezpecny prohlizec(FIREFOX,OPERA) ten uz mas, takze ok
-FIREWALL(napr KERIO nebo ZONEALARM)
-antivir(napr. AVAST,NOD32....)
-a cas od casu si projizdej PC programy typu AD-AWARE, spybot.....
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý

Další stránka