Kradete software?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Matysek 11. 12. 2006 08:26

divotvorca píše:...

Nesouhlasím s Vámi o přemrštěnosti cen jmenovaného software. Zkuste se zamyslet nad cenou, kterou musí firma zaplatit za vývoj např. CAD či jen kolik stojí vývoj, podpora, testování atd. Částky jsou to astronomické a ceny jsou odpovídající.

Office nemusíte kupovat a lze ho nahradit GNU/GPL či levnější variantou komerčního software na bázi GNU/GPL. Windows nestojí 10 000,-- v OEM (s novým PC) a Office nevyužije každý tak, aby cena byla adekvátní požadavku, neboť 60% budou dostačovat např. Open Office či levná komerční varianta např.: s602. Kdo potřebuje MS Office z jakéhokoliv důvodu, nezbývá mu nic jiného, než-li zaplatit a poté využívat jejich možností, které jsou někde jinde. Specializovaný CAD/3dsMax apod. je kapitola pro hrstku z celkového počtu uživatelů.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Let_Me_Be 11. 12. 2006 08:40

Vy jste vsichni jak z marsu. Rika vam vubec neco problematika licenci? Co je to site licence, named user, concurent user licence??? Jestli jo, tak mi reknete jak si ma sakra skola koupit licenci pro studenty kdyz jediny typ licence co firma poskytuje je named user??? A ted budte chytri!
Let_Me_Be
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kroxigor 11. 12. 2006 08:49

firma to nezaplati...bo som student...ten Adobe je len ako priklad...robim v cade,a v proE....ok cad sa da najst...ale najdi mi lacnu variantu ProE???to som zvedavy co by to bolo...ako nie som za kradnutie..to jednoznacne..ale myslim ze pokial sa neurobi nieco s cenami...tak ludia neprestanu...mozno na to idem zle...neviem ci poznate lepsie riesenei

Nevím jak u vás na škole, ale u nás máme k SW (mimo OS) licence i pro žáky a nebo máme možnost jim nabídnout velice levnou studentskou licenci ...
Naposledy upravil Kroxigor dne 11. 12. 2006 09:06, celkově upraveno 1
Kroxigor
Junior

Odeslat příspěvekod WarCZ 11. 12. 2006 09:03

u nas na škole taky je možnost milti licence... ja myslim že u lidi se ještě delši dobu pravost SW kontrolovat nebude... kotroly budou u firem...
WarCZ
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jaromir 11. 12. 2006 10:05

jirkapx píše:Firme je samozrejme vetsinou sumafuk jestli vysoli palku za Photoshop, AutoCAD a dalsi prof. sw. (odepise si to z dani a hotovo).

ušetřená koruna na nákladech = vydělaná koruna

firmám to není jedno...
jaromir
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 11. 12. 2006 10:30

To že mají nelegální software mě ani nepřekvapuje. Spíš mě fascinuje toto:
aktualne.centrum.cz píše:Zda se jich dočká od ministra Štěpánka je nejisté. Za jeho působení se oddělení informačních technologií dostalo znovu na okraj. Smrsklo se na dva lidi a bylo zařazeno do stejného organizačního režimu jako řidiči nebo uklízečky. Peníze na nákup legálních programů také dodnes nedostalo.
m/quote]

Jinak software nekradu od doby, co mi škola poskytla licenci MSDN AA a navíc za většinu software existuje freeware náhrada, která je leckdy ještě daleko lepší než komerční program.
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod double_m 11. 12. 2006 13:02

wojta píše:... za většinu software existuje freeware náhrada, která je leckdy ještě daleko lepší než komerční program.
double_m
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 11. 12. 2006 14:18

btw. kdyz prahnete po studentskych licencich, tak mate prilezitost, napr. MS Office 2003 Standard CZ pro studenty a ucitele asi kolem - 3 000 Kc (predpokladam, ze bude i 2007), CorelDRAW Graphics Suite X3 Student & Teacher Edition CZ - 1 400 Kc. Oboje lze nainstalovat az na 3 pocitace v jedne domacnosti, pokud tam je zak/student nebo ucitel. Omezeni: bez tisteneho manualu a jen pro nekomercni uziti.
Snoopy
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 12. 12. 2006 14:07

Že se krade? Při cenách softwaru se nedivím. Sice chápu nároky výrobců a vývojové náklady, ale za CAD bych xxx tisíc nedal. A studentská license za 100,-??? Radši sednu ke kompu a za 6 hodin to mám sosnutý. Takhle dneska každý uvažuje - šetří kde se dá. A k Windows - OEM licensi? Ani náhodou. Jsem viděl teď na spolužákovo NB - Asus s OEM Windowsy. Samozřejmě ASUS nedodal instalační key, se kterým byly Windows instalovány a ty nebyly ani aktivovány - takže se teď ani nepřihlásí. A za to dávat přes litr? Ani mě nehne. U stolních kompů už vůbec nepočítám to, že vyměním desku a můžu se jít klouzat. A plná verze za 10 000,-? Už vůbec ne. Takže řešení? Internet + warez stránky + 4-6 hodin času + prázdné CD = nelegální (pirátské) Windows a konec problémů s nimi. Každopádně za CAD jsou náhražky možná hezké, ale přeci jenom když člověka furt učí v CADu, tak je pochopitelné, že u něj zůstane. Natož pak Inventor apod. software. Ale stále nechápu finanční politiku. Zatímce v USA jde sehnat plnohodnoutnou verzi Windows XP za pakatel, tady za něj vysolíte půlku měsíčního platu.
A na to samozřejmě nikdo nemá......
Pak otázka Open Office. OOOrg je hezká věc, ale zkus to dát někam na úřad/firmu a zkus se přes to domluvit s klienty či jinými firmami. Téměř drtivá většina používá MS Office. Takže zase problém.
Hold vše má své +/- .. Každopádně pirátskej soft za ten ušetřenej balík peněz rozhodně stojí. Avšak nechápu lidi, kteří argumentují zde na fóru "Když máš na HW máš určitě i na SW." - což je naprostá blbost......
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Mario1 12. 12. 2006 14:59

proto Linux (Fedora, Mandriva, Suse...) + OpenOffice + Gimp
cena = 0 :-)
Mario1
Junior

Odeslat příspěvekod lu.kas 12. 12. 2006 15:15

double_m píše:Tak s tím krutě nesouhlasim... Fakt jako Open office se nedá srovnávat z Mrkvosof'táckym... protože, neřikám muže to být tím že jsem si na Microsoft office zvykl - ale má plno víc věcí na víc hroznou kompatibilitu ze vším a hlavně rychlost.... Jinak ty astronomický pálky, jsou daný(jak už tady bylo řečeno) za vývoj(ten kdo to napsal - toho kur** musej platit protože to každej naprogramovat neumí, - dlouhý hodiny testovaní - a samozřejmě reklama... Já jako student na svojí práci bych si mohl koupit Autodesk 11 já nevim za kolik desítek tisíc? Samo že nemohl - ale naštěstí je studentská vezre za kterou jsem dal cca 100 korun za poštovný....Ale pro někoho kdo třeba potřebuje nějakej Maxe nebo něco podobnýho - tak prostě krást bude... Jinak k tomu ministerstvu vůůůbec se nedivim, všichni kradou a stejně nikdo nemá... :D//quote]

Ja OpenOffice.org pouzivam a nemuzu si je vynachvalit, pracuje se mi v nich rychleji nez v MS Office. Mluvim hlavne o praci ve Wordu.
Polozky nejsou ukryte v patym podmenu, kdyz jsem v OO pracoval poprve, velice rychle jsem se zorientoval, vetsinu veci jsem nasel rychleji nez ve Wordu kterej sem pouzival predtim...
Ano, spousteni je velice pomale, ale s nekompatibilitou nemam nejmensi problem, z MS se stejne pro text pouziva temer vyhrade .doc a ten OpenOffice v pohode otevre a ulozi...
Tot muj nazor, nejsem linuxak a je pravda, ze nejsem v MS Office dlouha leta zvyklej pracovat jako spousta z vas.
Podpis -> klik na 'www'
lu.kas
Junior

Odeslat příspěvekod zero0x 12. 12. 2006 18:48

nemaju peniaze, a co takto prejst na linux??
zero0x
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 12. 2006 16:00

Ano linux. Výborný operační systém, sám ho na PC (krom NTB) používám. Ale kdo je dneska ochotnej se učit základy v shellu? Každej je prostě zvyklej, že si instaluje drivery od NVidie tak, že dvakrát klikne a Next, Next, Next, ... a hotovo. Kdežto v linuxu přejít pomocí init3 atd. a pak až samotná instalace - ne každýmu to nedělá problémy. O konfigurování síťí a např. ovladače pro sráče jakou je D-Link DWL-520+ (síťovka) ani nemluvě, to nechápu dodnes, jak to může někdo zprovoznit. A pak pařanům bude vadit, že vše nešlape jak má. A řešení? Opět pirátství a nelegální Windows...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Petr_S 14. 12. 2006 19:00

Přesněji řečeno to není krádež ale porušování autorských práv.

Ukradnout je možné tak maximálně vylisovaný CD-ROM s Windows, jehož hodnota je možná 3 Kč.

Což tedy nic nemění na tom, že když na něco nemám, tak to mít ani nebudu. Jinak se opravdu stavím na roveň těm spoluobčanům, kteří si přemisťují naše peněženky do svých kapes, ti si taky myslí, že to je normální a přirozený způsob získávíní peněz.

Takový přístup - na něco nemám, a tak klidně poruším zákon, abych to měl, je bohužel docela rozšířený - teď mě týden agitoval nějaký Ital, že je stašně chudý a že životně nutně potřebuje Vista Enterprise x64 německý a ať mu ho stáhnu z MSDN, vypálím na DVD a pošlu poštou. Když jsem mu naznačil, co si o tom myslím, tak nabídku vylepšil - že mi dá 100 EUR, když k tomu přidám Office 2007 Enterprise. Nechápu.

Petr
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Konik 14. 12. 2006 21:14

2Petr_S

som presvedceny, ze v zasade nikto tu nesuhlasi s porusovanim autorskych prav ci kradnutim, ale existuje ina cesta ako tlacit na vyrobcov aby sli s cenami dole? myslis ze ceny za sucasny sw su aktualne?

vysvetli mi chamtivost m$, ktore ma tu drzost predavat za niekolko tisic sw, ktory spravi zopar 100 nadsencov lepsie a zadarmo??? nehovoriac o tom, ze m$ uz predal miliony kopii rovnakeho sw. fakt, ze su monopol, nedava 95% populacie inu sancu ako vysolit tisice za ich sw..

sam mam ako bezny user linux a chvalabohu mi zatial stacia vsetky sw pod gnu/gpl

nemam nic proti tomu, ked si chce sw firma zarobit, ale co je vela, to je vela, vid m$

peace
wikipedia - volna internetova encyklopedia
Konik
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka