Analyza po OC E6750 8800GTS

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dadasfx 13. 11. 2007 16:41

Pri taktovani jsem nehledal maximalni hranice, ale procetl sem si nejake clanky a od toho nejak odhadl kolik kam nastavit. Tak jsem tam nastavil co tam ted mam napoprve a tak to nechal.

Pred OC: E6750 2.66GHz; 8800GTS 320M 576/850; 3DMark06 - 11 486 bodu
Po OC: @3.28GHz; 600/990; 3DMark06 11 947 bodu. Mark bezel 3x zasebou. Kdyz sem zatizil CPU na 100% (programem od World Community Grid) na cca 30 minut a pritom pustil 3x zasebou 3DMark06 dostal jsem 11 877 bodu a to bez jakehokoli zamrznuti nebo jineho problemu ktereho bych si vsiml. Tak bych rekl ze system je stabilni ikdyz 24hodinovej zatezovej test by to mozna vyvratil, mozna ne.

Tato fotka je po tretim 3DMarku se 100% zatezi CPU
Obrázek

Ale mam trochu potize s pretahovanim slozek nebo oznacovanim vyrezu fotky atd. Kdyz taham slozku treba po plose tak spadne z kurzoru. Tento problem jsem mel hned odzacatku, ale tady na foru mi nekdo poradil, ze mam podpeti na RAMkach a po pridani +0.3V napeti do ramek se to znatene zlepsilo, ale sem tam to jeste blbne. Nevim jestli mam jeste pridat napeti nebo prenastavit neco jineho. Nechci tam cpat moc napeti, abych nemel z pocitace stolni primotop.

Konfigurace pocitace je v podpisu pod clankem a pridam par fotek z BIOSu aby jste se mohli lip zorientovat co muze byt spatne.

A jeste jedna vec. V BIOSu ve PC Health Status mi to pise u DDR Voltage FAIL Co to znamena? Nema to souvislost s tim problemem s pretahovanim a oznacovanim ? Kdyz jsem zkusil nastavit vsechno na Default tak to nezmizelo, ale urcite to tam drive nebylo.

Pak se pise ze se ma vypnout virtualizace CPU. Zajimalo by me proc. Neochudim se tak o nejakou funkci?
A EIST jsem nechal zapnute zamerne, protoze nepotrebuju porad takovej vykon a nekde jsem cetli ze pokud se nehleda mazimalni OC tak se to vypinat ani nemusi.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“ 'Albert Einstein™'

Každý by chtěl do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.
dadasfx
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 13. 11. 2007 19:52

Ty používáš i PCI grafiku?

Když máš tuhle PCI-E?

Viz poslední řádek poslední fotky.

Pokud zvýšíš napětí pamětem nad to, co deska považzje za standartní, bude tam asi Fail vřdycky. To ničemu nevadí, ne?

Pokud vypneš Virtualizaci, ochudíš se o Virtualizaci.

Pokud nevíš, co to je, nebude ti asi moc chybět.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dadasfx 13. 11. 2007 21:27

Nemam PCI grafiku, mam jen PCI-E. Mam to (posledni radek posledni fotka) prepnout na PCI-E ? teda pokud tam ta volba bude, to uvidim az restartuju.

No a ta virtualizace. Neni to treba pro Mikrosoft virtual PC kdy si muzes do normalniho OS nainstalovat jeste dalsi OS do virtualniho PC? pokud je to tohle to bych si rad nechal.

Takze sitim FAIL si nemam lamat hlavu ok ? A co myslis ze zpusobuje to ze mi z kurzoru pada "tahana" slozka\fotka ?
„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“ 'Albert Einstein™'

dadasfx
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 13. 11. 2007 22:11

Spíš PEG, pokud máš tu PCI-E grafiku v prvním slotu (jinak PEG2).

Je.

Ale tohle jsou všechno věci k povypínání pro dobu přetaktovávání, abys měl PC stabilnější.
Až skončíš s taktováním, tak zase podle potřeby ty věci zkusíš pozapínat a otestuješ, jestli se ti stabilita nezměnila.
Když tak uděláš příslušná opatření.

Nelam si s tím hlavu.

Dotaktuj procesor, paměti a grafiku a otestuj si vždycky stabilitu.

Třeba zjistíš nějakou nestabilitu - tohle může být její projev - a to přetaktování jinak ošetříš.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dadasfx 13. 11. 2007 22:43

No popravde receno jsem si myslel ze uz mam dotaktovano. Puvodne jsem taktovat vubec nechtel, protoze mam vsechno jeste v zaruce a nechci si neco spalit a hlavne jak sem psal nahore nechci z toho mit stolni topeni :) Cekam na hru crysis pokud by na ni moje PC nestacilo tak bych jeste kdyz tak neco pritaktoval, ale na crysis demo mi to stacilo.

Pokud bych se prece jen rozhodl jeste pritaktovat jake hodnoty by jsi mi doprucil nastavit na tuto moji sestavu? Ale jak jsem psal nehledam maxima.

dadasfx
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 13. 11. 2007 22:52

No, já myslel, že půjdeš aspoň o 100 MHz výš v grafickém jádru a tak 150 MHz (efektivně 300) u pamětí grafiky.

Ale dobrá.

Otestuj si stabilitu rovnou teď.

Prime95 8 hodin a základním nastavení (ode všeho trochu).

Nebo radši Orthos Prime:

http://www.overclock.net/downloads/1381 ... 60420.html

No a budeš vidět, jestli je to stabilní nebo ne.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dadasfx 14. 11. 2007 10:18

Jako ze bych dal grafiku na 700/1280 ? neprepsal si se? treba tady http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=92 ... &start=105 nikdo nepise ze by sel s 8800GTS 320M az na 700/... ty pameti bych mozna mohl zvednout ale uchladi mi to puvodni chladic?

dadasfx
Junior

Odeslat příspěvekod KillmanCZE 14. 11. 2007 16:18

asi ji mas original pretaktovanou. Tonda-B asi myslel ze to das z 500 MHz na aspon 600 MHz...
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
KillmanCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda-B 14. 11. 2007 18:25

Jo, když je dost nad referenčními takty, tak si už ne.

Tak si otestuj tu stabilitu.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod LivingPool 14. 11. 2007 18:37

Zvedl si napětí na RAM - proto "DDR Voltage FAIL". Standard na deskách je 1.8 V (alespoň na Gigabyte myslím), já jsem musel na Patriotech natáhnout o 0,4 V na 2,2 V a pak zmizely problémy s taktováním a padáním.
La vita é bella ...
LivingPool
Junior

Odeslat příspěvekod dadasfx 14. 11. 2007 19:38

Takze s tim programem orthos FATAL ERROR

Test 4, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19174369 using 1024K FFT length.
FATAL ERROR: Rounding was 0.474609375, expected less than 0.4
Hardware failure detected, consult stress.txt file.
Torture Test ran 8 minutes 12 seconds - 1 errors, 0 warnings.
Execution halted

A kdyz tio vyhodilo tutu hlasku tak mi na klavesnici zacala blikat dioda Scroll Lock

dadasfx
Junior

Odeslat příspěvekod dadasfx 14. 11. 2007 19:55

toto je hned nasledovany test
Obrázek

dadasfx
Junior

Odeslat příspěvekod Pato16 14. 11. 2007 20:55

mas asi zle nasadeni chladic na CPU :wink:
Intel Core i7 920 3.6Ghz | Thermalright Ultra-120 eXtreme | ASUS Rampage II Extreme | ASUS GTX280SLI | A-DATA DDR3 3x1GB 1.6Ghz | X-Fi Titanium Fatal1ty Pro | Thermaltake ToughPower 1000W | 26" LCD SAMSUNG T260 |
Pato16
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 14. 11. 2007 21:01

No vidíš jak rychle se dá zjistit, že to pořád ještě není hotové.

Tak zase znova do BIOSu a tentokrát trochu lépe.

Co povypínat a co jak nastavit jsme si už psali. Tak tvoř.

Možná by stálo za to, vrátit všechna nastavení na základní hodnoty a zkusit Orthos znova.

Pokud si vzpomínám, nelíbilo se ti něco v chování PC od začátku.

Tak třeba ta nestabilita s přetaktováním procesoru a pamětí nesouvisí.

Pokud se tahle domněnka potvrdí, bude dobře to odstranit a teprve pak taktovat.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dadasfx 14. 11. 2007 22:35

Tak ono to prece jen ma neco spolecneho s teplotou. predtim mi behem chvilky vylitla teplota ve speed fan temp2 na 55-57stupnu a pak se to seklo.
Podle Easy Tunes5 je to teplota CPU. Ale nejak tomu nerozumim protoze speed fam ukazuje teplotu kazdeho jadra jako core0 a core1a teplota predtim (kdyz bylo nataktovano) bylo okolo 45 stupnu. Ted se jejich teplota drzi okolo 37 stupnu. Tak nevim co teda je opravdu teplota CPU. Ja sem ale presvedceny ze chaldic cpu mam nasezeny dobre

Vratil jsem bios na puvodni nastaveni. momentalne orthos bezi skoro 50 minut bez potizi
Obrázek

dadasfx
Junior

Další stránka