Takt CPU AMD 955 BE, Prosim o pomoc

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fuzzyballs 12. 10. 2010 20:40

PC: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... HE010P6L01

Zdravim. Potreboval bych rady ohledne taktovani CPU. Precetl sem clanky ale i presto mi to prislo ze nemam vubec paru jak to udelat. Nakonec sem to zkusil s jednim znamym. Zkusili jsme v biosu zmenit CPU/NB frequency z auto na 3400MHz, s tim ze jsme mysleli ze si to uz poradi. To se nestalo a musel prijit restart biosu. Pak jsme tam zmenili CPU Ration na 16.5x a to ukazovalo ve winu 3,3GHz tak sem myslel ze to je to co mam zmenit. Dale jsme zkusili nejdrive 3,9GHz kde jsem zkusil mafii 2 pri ktere doslo k modre smrti. Dale jsem tam zkusil dat nasobic na 19x na 3,8GHz kde mi po chvilce spadlo cod6 a v mafii 2 se divne kroutil obraz a pak spadla hra. Zarazilo me ze bios mi tam psal ze to je na 4000MHz pri 19x CPU Ration ale winy psali ze to je 3,82GHz ... v tuhle chvili jsem dal moznost z5 na auto a zatim vse vypada ok. Tak vas zde prosim a zadam o rady a nazory. Dalsi muj problem je ten ze ani nevim jak a jakym zpusobem bych mel testovat CPU kvuli chybovosti nikdy sem to nedelal a je to moje prvni pevny PC. Take chci taktovat grafiku ale to si zacinam po dnesku rozmyslet :D. Tak vas jeste jednou prosim a zadam o pomoc. Diky

Za gramaticke chyby se omlouvam.
Naposledy upravil fuzzyballs dne 12. 10. 2010 21:11, celkově upraveno 1
fuzzyballs
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 10. 2010 20:46

Ano, ten nasobic menis spravne. Ale zacina se od default +1 a postupuje dal. A testuje se v OCCT.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod fuzzyballs 12. 10. 2010 20:53

Ok. A ten "problem" s biosem ?
fuzzyballs
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 10. 2010 20:57

BIOS jsi samozrejme prece preflashoval na nejnovejsi verzi, jak doporucovali v tech clancich, jez jsi cetl ... nebo ne?

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod fuzzyballs 12. 10. 2010 21:04

... nevim :(. Jak vis sem v tom total lajk. A jak sem psal skoro nic mi nedavalo smysl v tech clancich pro "lajky". Smutne, ja vim.

-- 12. 10. 2010 21:27 --

Takze kdyz to udelam znova a budu postupovat +1 a testovat v OCCT a test bude bez chyb tak muzu zkusit dalsi +1 ... ?
fuzzyballs
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 10. 2010 21:45

Presne tak. Pokud test nebude spravne, musis zvysit Vcore. Opatrne v krocich.

KineCZek

Odeslat příspěvekod fuzzyballs 12. 10. 2010 22:37

Tak zatim 3,4GHz, testovano 10 minut bez chyb a teplota 51°C ... Jdu dal ...
fuzzyballs
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 10. 2010 23:02

Deset minut je malo. Resp. pro zacatek, abys vedel, jestli "jeste muzes" je to asi OK, ale 10min nerovna se stabilni PC.

KineCZek

Odeslat příspěvekod fuzzyballs 12. 10. 2010 23:35

Ok. Ted to je na 3,6GHz a teplota 52°C ... zitra to budu testovat v radu hodin a pak pujdu pripadne dal.
fuzzyballs
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 10. 2010 23:37

No vidis. A pak, ze nerostou.

KineCZek

Odeslat příspěvekod fuzzyballs 13. 10. 2010 00:14

Mno predpokladam ze kdyz se mi pri testu z niceho nic restartne PC tak to asi neni dobry ... pokud to neni nejaka chyba systemu po tech par chybach ... Achjo, doufal sem ze to dam aspon na tech 3,8GHz :(
fuzzyballs
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 10. 2010 00:27

Ne, to neni dobre. Kolik mas Vcore? Nahod screen z CPU-Z v prubehu testu OCCT. Budu tu ale az rano.

KineCZek

Odeslat příspěvekod fuzzyballs 13. 10. 2010 01:26

fuzzyballs
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 10. 2010 12:58

Tak udelej zmenu na 1,45V. Predem ale rikam, ze veskere upravy delas na vlastni nebezpeci. (!) Abys potom si nestezval "ale on mi to tak rekl".

Pozor, DUKLADNE sleduj teplotu! Pres sedmdesat bys nemel jit V ZADNEM PRIPADE!!!

KineCZek

Odeslat příspěvekod fuzzyballs 13. 10. 2010 13:28

Tak to je samozrejmost ze je to na vlastni nebezpeci :D na ci jiny by to melo byt ? Ted sem hral mafii 2 cca 2 hodiny a vsechno v pohode. Jen se jeste zeptam, predpokladam ze kdyz to zvysim tak mi to muze shoret ze nebo je tam nejaka "bezpecka hranice" ? A jeste se zeptam nastavuju to v tom samem jako ten nasobic a kdyz sem to zkousel tak sem to menil jedine klavesou + a o nejakych 0,03V nebo tak nejak ale ja nevim jak poznam ze to bude na tech 1,45 ... pak uz jedine ze to zmenim o kousek a zas budu testovat pri occt testu ? A Vcore mi pomuze se stabilitou ? DIky
fuzzyballs
Junior

Další stránka