Regulace otáček větráčků

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Maartas610 23. 6. 2011 15:53

Čau, znáte někdo program , ve kterém jde regulovat otáčky vetráčků na bázi MSI AFTERBURNU? Myslím tím to , že je snadné regulovat FAN SPEED. Speedfan - v tom se opravdu nevyznam.
Maartas610
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 6. 2011 15:54

zkus napsat co mas za hardware, zkus napsat co je nesnadne na speedfanu.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Maartas610 23. 6. 2011 15:55

Není nějaka alternativa ?
Maartas610
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 6. 2011 16:03

karlos00x píše:zkus napsat co mas za hardware
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Maartas610 23. 6. 2011 16:15

Jde mi o větráčky ve skříni

-- 23. 6. 2011 16:21 --

Například zadní a přední
Maartas610
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 6. 2011 17:17

karlos00x píše:zkus napsat co mas za hardware

pokud to nechces mit dynamicky nejakym softwarem tak treba http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... 007N0BU2RF
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 23. 6. 2011 17:36

abys mohl nějakej HW ovládat pomocí SW, musíš především vědět, co máš za HW a hledat SW, schopnej komunikace s daným HW...

ve tvým konkrétním případě je to následovně:

ty vrtule jsou zapojený do desky, deska ví, že má několik konektorů pro vrtule, aplikace se zeptá desky "jsou zapojený vrtule, jaký a jak se točí?", deska si šáhne na vrtule a odpoví "ano, mám zapojený vrtule", deska se zeptá konektorů "jaký to jsou vrtule a jak rychle se točí?", vrtule desce odpoví "já jsem vrtule přední a točím se jak sviňa", "já jsem vrtule zadní a točím se strašně hustě", deska odpoví aplikaci "mám dvě vrtule, přední a zadní, jak sviňa, strašně hustě", aplikace ti nabliká do ksichtu, že se přední točí jak sviňa a zadní strašně hustě, ty si zmáčkneš "sniž otáčky tak, aby je nebylo slyšet", aplikace řekne desce "zavři hubu vrtulím", deska řekne přední vrtuli "drž hubu!" a zadní vrtuli "drž hubu!", ty seš spokojenej, že je to tak primitivní...

doufám, že jsem to napsal dost hovadsky a dlouze na to, abys pochopil, že nám nám všem je úplně jasný, že chceš regulovat vrtule, když píšeš, že chceš regulovat vrtule...ale "já chci regulovat vrtule" není dostatečná informace...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 6. 2011 18:27

[OT] ROFL :D :D :D :D karlos00x svatá trpělivost kernel to nemá chybu, a jestli to nepochopil tak mu dalo asi dost zabrat i naučit se číst a psát.... hold komu néni rady... [/OT]
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 6. 2011 20:16

Bravo Kernel. :lol: TAKTO jsem se nezasmal uz DLOUHO. Udeluji administratorske srdicko.

//k tematu: Opravdu budes MUSET napred odpovedet na Karlosovu otazku - jakou mas desku, jake ventilatory, atd.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod soap mactravish 27. 7. 2011 19:25

Kernel, uz len za ten post by som ti predlzil prebornika aspon na 2014 :tleskani :lol: :lol:
"Sem vrtule zadni a točim jak svina" - Tak toto je obligatna veta...
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kevin a perry 28. 7. 2011 09:55

moc se omlouvam za OT, ale dnes sem narazil na jinej jeho výrok:
a nebylo lepší rovnou ten počítač "vošplíchnout" plamenometem, než do něj rvát LC-POWER zdroj?

bohužel notas to odnesl poprskanym displayem od kafe, ještě teď se chlamu :D
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 28. 7. 2011 11:42

nemluvte o mně jak kdybych byl už mrtvej :)
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 10. 2011 20:10

Mám tuhle sestavu viewtopic.php?p=7951842#p7951842 a rád bych reguloval točky u větráku na bedně. Grafika není slyšet vůbec, ale tohle vcelku jo a spát se při tom nedá. Zkusil jsem SpeedFan, ale ten jaksi nereguluje. Je nějaký jiný způsob? Díky.
Nepokradeš
Sasakr
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 10. 10. 2011 20:22

Vážně nikdo neví, jak to trochu zregulovat?
Nepokradeš
Sasakr
Junior

Odeslat příspěvekod mses 21. 10. 2011 20:10

Speedfan není o tom jen to nainstalovat a ono to nějak reguluje. Musíš si najít ty správný hodnoty pro čipovou sadu tvý desky - konfigurace>rozšířené>čip a tam musíš vybrat čip desky. Bude se ti tam nejspíš zobrazovat i HDD, grafika a další.
Pak nastavit teploty a procenta otáček ventilátorů, který ventilátor na kterou teplotu má reagovat atd

jinak nezapoměň že pokud nedáš automatickou rychlost a nenastaviš rozumné teploty mužeš desku a CPU pěkně osmahnout, pokud stáhneš otáčky manualně
mses
Junior

Další stránka