Regulace otáček větráčků

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Maartas610 23. 6. 2011 14:53

Čau, znáte někdo program , ve kterém jde regulovat otáčky vetráčků na bázi MSI AFTERBURNU? Myslím tím to , že je snadné regulovat FAN SPEED. Speedfan - v tom se opravdu nevyznam.
Maartas610
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 6. 2011 14:54

zkus napsat co mas za hardware, zkus napsat co je nesnadne na speedfanu.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Maartas610 23. 6. 2011 14:55

Není nějaka alternativa ?
Maartas610
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 6. 2011 15:03

karlos00x píše:zkus napsat co mas za hardware
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Maartas610 23. 6. 2011 15:15

Jde mi o větráčky ve skříni

-- 23. 6. 2011 16:21 --

Například zadní a přední
Maartas610
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 6. 2011 16:17

karlos00x píše:zkus napsat co mas za hardware

pokud to nechces mit dynamicky nejakym softwarem tak treba http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... 007N0BU2RF
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 23. 6. 2011 16:36

abys mohl nějakej HW ovládat pomocí SW, musíš především vědět, co máš za HW a hledat SW, schopnej komunikace s daným HW...

ve tvým konkrétním případě je to následovně:

ty vrtule jsou zapojený do desky, deska ví, že má několik konektorů pro vrtule, aplikace se zeptá desky "jsou zapojený vrtule, jaký a jak se točí?", deska si šáhne na vrtule a odpoví "ano, mám zapojený vrtule", deska se zeptá konektorů "jaký to jsou vrtule a jak rychle se točí?", vrtule desce odpoví "já jsem vrtule přední a točím se jak sviňa", "já jsem vrtule zadní a točím se strašně hustě", deska odpoví aplikaci "mám dvě vrtule, přední a zadní, jak sviňa, strašně hustě", aplikace ti nabliká do ksichtu, že se přední točí jak sviňa a zadní strašně hustě, ty si zmáčkneš "sniž otáčky tak, aby je nebylo slyšet", aplikace řekne desce "zavři hubu vrtulím", deska řekne přední vrtuli "drž hubu!" a zadní vrtuli "drž hubu!", ty seš spokojenej, že je to tak primitivní...

doufám, že jsem to napsal dost hovadsky a dlouze na to, abys pochopil, že nám nám všem je úplně jasný, že chceš regulovat vrtule, když píšeš, že chceš regulovat vrtule...ale "já chci regulovat vrtule" není dostatečná informace...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 6. 2011 17:27

[OT] ROFL :D :D :D :D karlos00x svatá trpělivost kernel to nemá chybu, a jestli to nepochopil tak mu dalo asi dost zabrat i naučit se číst a psát.... hold komu néni rady... [/OT]
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 6. 2011 19:16

Bravo Kernel. :lol: TAKTO jsem se nezasmal uz DLOUHO. Udeluji administratorske srdicko.


//k tematu: Opravdu budes MUSET napred odpovedet na Karlosovu otazku - jakou mas desku, jake ventilatory, atd.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soap mactravish 27. 7. 2011 18:25

Kernel, uz len za ten post by som ti predlzil prebornika aspon na 2014 :tleskani :lol: :lol:
"Sem vrtule zadni a točim jak svina" - Tak toto je obligatna veta...
soap mactravish
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kevin a perry 28. 7. 2011 08:55

moc se omlouvam za OT, ale dnes sem narazil na jinej jeho výrok:
a nebylo lepší rovnou ten počítač "vošplíchnout" plamenometem, než do něj rvát LC-POWER zdroj?

bohužel notas to odnesl poprskanym displayem od kafe, ještě teď se chlamu :D
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 28. 7. 2011 10:42

nemluvte o mně jak kdybych byl už mrtvej :)
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 10. 2011 19:10

Mám tuhle sestavu viewtopic.php?p=7951842#p7951842 a rád bych reguloval točky u větráku na bedně. Grafika není slyšet vůbec, ale tohle vcelku jo a spát se při tom nedá. Zkusil jsem SpeedFan, ale ten jaksi nereguluje. Je nějaký jiný způsob? Díky.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 10. 10. 2011 19:22

Vážně nikdo neví, jak to trochu zregulovat?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mses 21. 10. 2011 19:10

Speedfan není o tom jen to nainstalovat a ono to nějak reguluje. Musíš si najít ty správný hodnoty pro čipovou sadu tvý desky - konfigurace>rozšířené>čip a tam musíš vybrat čip desky. Bude se ti tam nejspíš zobrazovat i HDD, grafika a další.
Pak nastavit teploty a procenta otáček ventilátorů, který ventilátor na kterou teplotu má reagovat atd

jinak nezapoměň že pokud nedáš automatickou rychlost a nenastaviš rozumné teploty mužeš desku a CPU pěkně osmahnout, pokud stáhneš otáčky manualně
mses
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků