AMD athlon

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod patqq0 1. 6. 2012 23:43

Zdar mam AMD athlon 64 4000+ a chcel by som to dat aspon na 2.6Ghz doska Asus m2n-X plus podari sa mi to ?
patqq0
Junior


Odeslat příspěvekod Python.p 2. 6. 2012 07:22

MiK: :D :D dobře ty ;)

patqq0: takhle z hlavy těžko říct...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patqq0 2. 6. 2012 08:55

zatial mi to dalo 2.30Ghz ale HT link neviem zmensit aby som to dal vysie
patqq0
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 6. 2012 10:54

Jednojadro ma 2,4GHz mit z vyroby. Nebo je to Athlon X2? To by pak byla jina pisnicka. Kazdopadne vykonu to ma malo at tak, ci onak. A bude jej to mit malo i po OC.

BTW HT musis shodit nasobicem, jinak to nepojede.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patqq0 4. 6. 2012 15:53

AMD ATHLON X2 64 4000+
NVIDIA GE FORCE 7600GT
ASUS M2N-X PLUS
1GB RAM
patqq0
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 4. 6. 2012 15:57

A k čemu si chceš přetaktováním pomoct? Tohle je z dnešního pohledu kancelářská sestava zralá na výměnu. Trápit takového dědečka přetaktováním, to je nesmysl. Po svém vlastním dědovi taky nechceš, aby běhal maraton. ;)

Pokud by sis to chtěl (nebo musel) nechat, tak přikup 1-2GB RAM a vyčisti nebo přeinstaluj OS. Pak to bude použitelné alespoň na základní práci, případně multimédia.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patqq0 4. 6. 2012 16:00

no zatim to je nataktovano na 2.30GHz ale potrebuju to aspo nna 2.4 alebo 2.5 nevis nahodou kde muzu stahnout nejakej stabilni test ? muzes mi poradit
patqq0
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 4. 6. 2012 16:05

Můžu ti poradit. Samozřejmě že můžu. Ale nerad bych, aby ty rady vedly k odpálení toho procesoru, protože Ty očividně moc dobře nevíš, co děláš...
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod patqq0 4. 6. 2012 16:33

tak jako vim co delam je mi 20 let takze v pohode :) muzes mi poradit
patqq0
Junior

Odeslat příspěvekod SpaceExplo 4. 6. 2012 16:45

The Shitman píše:Můžu ti poradit. Samozřejmě že můžu. Ale nerad bych, aby ty rady vedly k odpálení toho procesoru, protože Ty očividně moc dobře nevíš, co děláš...

Tak to ja se nebojim ;-)

@patqq0: UPOZORNENI: nenesu zadnou odpovednost za skody, zpusobene na tvem nebo jinem majetku, nezavisle na tom, zda se budes nebo nebudes ridit myma radama!!

patqq0 píše:tak jako vim co delam je mi 20 let takze v pohode :) muzes mi poradit

20 let - tak to je uplne v pohode - muzes taktovat jako o zavod, zadnej problem.

Takze, nedriv si zjistit na jakych frekvencich a napeti ma ten procesor skutecne bezet - ve 20ti letech to vygooglujes docela snadno.

Pak vsechno nastavis na default hodnoty a pouzijes tento software http://www.ocbase.com/, pustis Power Supply test a nechas to 12-24h bezet - pokud neumis anglicky, pouzij google translator, ve 20ti to uz urcite zvladnes.

Nakonec si pouzijes CPU-Z, zjistis se presnou revizi sveho procesoru a budes googlovat a hledat zkusenosti ostatnich s tim jak to udelat - pokud nemluvis anglicky, rid se radou o radek vyse.

A az to vsechno budes mit, tak podle informaci ktery najdes, se velmi silnym chladicem (nejlepe noctua, zalman, thermaltake nebo gelid), zkontrolovanym dostatecnym vykonem zdroje, zalohovanym diskem a par dalsima vetrakama ve skrini, budes postupne zvedat frekvence a napeti a budes stoupat vys a vys az budes uplne nejvys.

Preju hodne stesti!

PS: zapomel jsem napsat, ze az s tim vsim skoncic, budes mit na vykonu samotneho procesoru asi o 10% vice, coz se na vykonu celeho pocitace - predpokladam, ze dosahnout urcite frekvence chces kvuli nejake hre, ktera to ma jako nejnizsi mozne nastaveni - projevi asi tak o 1%.
SpaceExplo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 6. 2012 17:18

Na hry to diky 7600GT nebude tak jako tak. A na novou grafiku je krute slaboucky i Athlon X2 6000+, ktery ma 3GHz. Jedine, ceho docilis, je zvyseni spotreby energie.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků