Má vůbec smysl přetaktovávat uvedenou konfiguraci?

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod yorg 12. 4. 2005 22:40

Prosím o váš názor na následující dotaz.
Děkuji.

Mám už poněkud postarší MB MSI-865 PE NE02-PFS s procesorem P4 1,6 GHz FC-PGA 512L2 BOX 478 Northwood, 768 MB RAM DDR 266 Transcend CL2.5.
Když jsem se pokoušel o přetaktování s programem MSI Core Center, tak při zvýšení frekvence na 2GHz už byl počítač poměrně nestabilní a zvýšila se teplota procesoru o cca 10 °C (chladič mám Arctic cooler), takže jsem musel zapojit do case další ventilátor.

Výsledkem byl kvůli dalšímu ventilátoru vyšší hluk a pocitově skoro neměřitelný nárůst výkonu celé sestavy. Sandra sice ukázala vyšší výkon, ale jak už jsem psal, ve výsledku jsem to příliš nepozoroval.

Proto se ptám má obecně přetaktování procesoru i "pocitově" měřitelný přírůstek výkonu a nebo to je vždy spíše jen otázka polechtání ega, že jsem to dokázal.

Stejný problém (tedy alespoň pro mne) jsem zaznamenal s grafikou Club nVidia 6200 pro AGP. Grafy sice ukazují nárůst, ale ve hrách např. HalfLife 2 jsem to taky příliš moc nepozoroval.
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod cache 12. 4. 2005 23:17

Imho je pretacanie iba pre zufalcov a pre tych co chcu papierovo naj naj stroj.. Naposledy som pretocil P166MMX na 200MMX a odvtedy take nepotrebujem.. a to nemam prilis lepsi stroj od teba (duron1800).
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 12. 4. 2005 23:24

deka je good ale CPU je už vážně šitka a ty paměti no 266Mhz :)) vyměň to za prescota celeraD 2,55 taktni ho na 3,4-3,6 a budeš velmy píjemně překvapen co tenhle celeronek dokáže :)a taly vyměň ramku za 512MB 400Mhz A-data dá sehnat za 1250,-
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod yorg 12. 4. 2005 23:42

Jen pro vysvětlení.
Ta konfigurace je daná z dřívějška pouze deska je po reklamaci vyměněná z 845 na 865. Ale o to v mé otázce nešlo.

Šlo o to, zda má přetaktovávání procesoru a grafiky i praktický a ne pouze měřitelný význam, kdy se uvádí navýšení hodnoty v absolutních číslech, ale už se zapomíná na procentuální nárůst.

Zatím je asi i mého dotazu určitě vidět určitá skepse daná vlastní zkušeností, ale je docela možné, že jsou tyto zkušenosti nedostatečné a zcestné. Proto se ptám zkušenějších.
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod MM_tank 13. 4. 2005 00:51

podle mě se dá poznat jedině rozdíl 30procent kmitočtu procesoru (prakticky např. fsb z 133na 166, z 166 na 200) a víc.

u grafické karty si nejsem jistý, zatím sem vždy poznal rozdíl jen podle +10procent v 3dmarku i když něco sem si namlouval

přetaktování trochu pomůže výkonu ale nepomůže vám přeskočit do vyšší třídy..jedině koupit nový hw:-)

je fakt když že když se to skombinuje je výsledek slušně poznat (nastavení paměti na max,cpu, vga)

....gf 4 mx je přetaktovaná pořád pomalejší než gf4ti a ta ať sevevíc taktovaná dnes nestačí...to samé s cpu
MM_tank
Junior

Odeslat příspěvekod yarik 13. 4. 2005 01:04

Přetaktování procesoru je hohně znát a to nejenom v testech
nebo pro lepší ego.Nevím jak ve hrách,protože ty jdou hodně
vedle mě,ale grabování videa nebo nahrávání z TV karty je znát
hlavně časový nárůst.
Uvedu příklad na mém comp:
1800=120min grab=180min i více podle filtrů
2500=120min grab=real možná i o pár minutek méně.
A hlavně finančně AMD64/3000+/1800=cca4700,-Kč
AMD64/4000+/2400=cca19500,-Kč
To je můj názor a je to vyzkoušený nejenom na mém comp.
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior

Odeslat příspěvekod adams 13. 4. 2005 03:39

cache píše:Imho je pretacanie iba pre zufalcov a pre tych co chcu papierovo naj naj stroj.. Naposledy som pretocil P166MMX na 200MMX a odvtedy take nepotrebujem.. a to nemam prilis lepsi stroj od teba (duron1800).

mněééé... AXP1700+@2400+, ale je fakt, že už jsem z toho pomalu zoufalý. Ale opravdu je ten skok z 1500 na 2000 MHz znát, ne že ne. Samozřejmě, že při psaní ve wordu to vidět není. Při hraní taky moc ne, ale zkuste na tom 8 hodin filtrovat a enkódovat video.. To už jsou ty dvě ušetřené hoďky docela pádný argument..
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Axell 13. 4. 2005 12:03

Každý nárust ve výkonu se někde projeví.A mimo to kdo si neumí vyladit své PC to buď nepotřebuje a ten na to kálí,nebo jenom blbě kecá jaká je to blbost,protože je to absolutní levák.... :D
Axell
Axell
Junior

Odeslat příspěvekod yarik 13. 4. 2005 12:09

Tak moje řeč.Jsou i tací,že to koupí jako celek někde v obchoďáku
a myslí si,že maji to nej.A kecaj.
yarik
Junior

Odeslat příspěvekod yorg 13. 4. 2005 12:25

Axell píše:... nebo jenom blbě kecá jaká je to blbost,protože je to absolutní levák.... :D:/quote]

těsně vedle, jsem absolutní pravák :D, ale na to jsem se neptal. Informace, která má pro mě skutečnou vypovídací hodnotu je pouze zkušenost s grabováním videa.
To, co uvádíš mi bohužel trochu připomíná to rčení "je to pravda, protože to říkali kluci ve třídě".
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod Composite 13. 4. 2005 12:25

adams píše:
cache píše:Imho je pretacanie iba pre zufalcov a pre tych co chcu papierovo naj naj stroj.. Naposledy som pretocil P166MMX na 200MMX a odvtedy take nepotrebujem.. a to nemam prilis lepsi stroj od teba (duron1800).

mněééé... AXP1700+@2400+, ale je fakt, že už jsem z toho pomalu zoufalý. Ale opravdu je ten skok z 1500 na 2000 MHz znát, ne že ne. Samozřejmě, že při psaní ve wordu to vidět není. Při hraní taky moc ne, ale zkuste na tom 8 hodin filtrovat a enkódovat video.. To už jsou ty dvě ušetřené hoďky docela pádný argument..y/quote]

Athlon 1700 @2000 náras 3D akciach jasne vidno.
FSB 133,3MHz; násobič 12,5; V1,62
Nemal si žiadné problémy s chladením???
Teraz mi to v klude ide na 45°C, zaujímavé pred 3 dňami som tam mal 35°C :wink: .
Grafika zostala bez pretaktu.

Neviem ako P4, ale 1700xp model čo je už otvorený som videl nataktovaný na 3200NHz(chladenie kvapalný dusík) ja som šiel maximum na 2800MHz, ale to iba na skúšku:)
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod Axell 13. 4. 2005 15:55

Ale já to nemyslel na tebe.Jen tak všeobecně.Proto jestli si s tím chceš pohrát a máš na to,směle do toho.Řeči typu,vykašli se na to stejně nic nepoznáš jsou mimo.Vždy tam ten výkon bude a je.
Taky jsem si skládal nový komp asi před 3 měsíci s tím,že pojede na větší palbě.Jak procesor,tak grafika i paměti.Ze všeho je třeba vymáčknout maximum.
No jsou i tací,co se ohání zkracováním životnosti komponent(tento názor nesdílím).Na to já kašlu,za rok po nich ani pes neštěkne. :)
Axell
Axell
Junior

Odeslat příspěvekod Composite 13. 4. 2005 16:07

Axell píše:No jsou i tací,co se ohání zkracováním životnosti komponent(tento názor nesdílím).Na to já kašlu,za rok po nich ani pes neštěkne. :)>/quote]

Môja prvý procák bol PII 300MHz úplná novinka, ved bola aj na to drahá myslím, že 12 tis :roll:

Každý nepretaktovávajto,....
Po 2 rokoch som to šľahol na asi 360, chladič som nechal, tak a doteraz to beží, foter ho používal v kancli asi 3 roky,.... ja som na tom piekol asi 3 roky,...

Nemá to zmysel šetriť :twisted: , ono sa tá životnosť skráti, ale myslím si, že pri dobrom chladení to 6 rokov vydrží a to budem mať už aj tak iný procák a cena toho čo mám teraz bude asi 500sk :P
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod Axell 13. 4. 2005 16:10

:D Tak nějak jsem to myslel
Axell
Axell
Junior

Odeslat příspěvekod ota_schon 13. 4. 2005 16:16

ja jsem zkusmo pretaktovaval 1,6 GHz P4, sla krasne na 2,1 GHz. To uz bylo znat naprosto ve vsem a problemy nebyly ani se stabilitou. U noveho P4 3,0 GHz nema taktovani absolutne smysl, pretaktovat o cca 20 % geforce 6600GT od leadteku mi pomohlo dosahnout cca +5 FPS v EQ2 hranem na high detaily v rozliseni 1280x1024. nic co by stalo za problemy s dodatecnym chlazenim.
redaktor Živě.cz
ota_schon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Swift 13. 4. 2005 16:26

yorg píše:... "je to pravda, protože to říkali kluci ve třídě".
Nastínil jsem stín do jasna?
Swift
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 13. 4. 2005 16:31

bože tohle jsou zase příspěvky .... :?

prostě to zkus v biosu zvednout FSB..zamkni AGP a Pci na defaultních hodnotách...paměti nastav tak aby výsledaná hodnota odpovídala jejich maximu... ikdyž nevim jak je to u takhle starých....

ale pokuď je to NW jádro jít by to mělo min na 2,4Ghz stabilně a poznat to bude ovšem na nových hrách apod to poznat nebude protože to jádro je prostě starý... a hlavně ti to zdržují paměti 266mhz je opravdu málo maloučko a ještě bez dualu :oops: z těch víc ale nedostaneš....

takže celkově vzato to podle mě nestojí zato :)
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Composite 13. 4. 2005 17:20

DigitalDooM píše:bože tohle jsou zase příspěvky .... :?
prostě to zkus v biosu zvednout FSB..zamkni AGP a Pci na defaultních hodnotách...paměti nastav tak aby výsledaná hodnota odpovídala jejich maximu... ikdyž nevim jak je to u takhle starých....
ale pokuď je to NW jádro jít by to mělo min na 2,4Ghz stabilně a poznat to bude ovšem na nových hrách apod to poznat nebude protože to jádro je prostě starý... a hlavně ti to zdržují paměti 266mhz je opravdu málo maloučko a ještě bez dualu :oops: z těch víc ale nedostaneš....
takže celkově vzato to podle mě nestojí zato :)f/quote]

Neviem prečo vzdýcháš??? Sám si polkou príspevku mimo otázky a druhou polkou si sa vyjadril ako my. :P
Nemá to zmysle a na to sa pýtal.
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod adams 14. 4. 2005 03:11

Composite píše:Nemal si žiadné problémy s chladením???m/quote]

No, mám to v bigtoweru a odkrytované.
protože:

semtam tam lezu

nechce se mi přihazovat ani ventilátory (jinak by byly potřeba zejména kvůli diskům), taky je takhle rockstable, jinak bych musel s frekvencí dolů (a nebo zvedat napětí - a do toho se mi nechce)

ani nechci dělat díru na tunel (to jo, čejnžnu mobo a tunel nesedne..)

12x165=1980 MHz (nejvíc šel vytočit na 2078MHz, ale musel jsem dát děličku na paměti (mobo dá oficiálně jen 333MHz a tehdy jsem měl napíp paměti, teď jedu synchronně na PQI), chladič Spire FalconRockII, MSI K7N2G-ILSR
teploty - momentálně při zátěži (enkódování DivX)
CPU 51° C,
System 41° C
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jirka111 14. 4. 2005 06:31

nemá
Jirka111
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Composite 14. 4. 2005 20:50

ADAMS:

No ja mám bednu zavreté, zniži sa teplota o 5°C, lepšie to vetrá.
Mám tam navyše iba vetrák na bedni, aby to vyfukovalo a mám ho zapnutý cez leto.

Nešrobujem bednu a rýchlo to dám dole, tiež tam stále leze,:)
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod 3lemen7 14. 4. 2005 21:29

to taktovani by se ti vyplatilo poud bys mel aspon trochu rychlejsi ramky (266 je fakt malo), pres programy na taktovani bych fakt moc OC neprovozoval... Zkus to pretaktovat v biosu jestli to neumis tak na netu je urcite hromada navrhu... Ale kdyz se ti uz pri 2ghz takhle celkem zvysila teplota tak nevim nevim jak vysoko to vytahnes ale 50 stupnu neni porad nic dramatickyho, tu nestabilitu bych pricital spis tem ramkam
3lemen7
Junior

Odeslat příspěvekod Miralis 15. 4. 2005 09:29

Composite píše:Neviem ako P4, ale 1700xp model čo je už otvorený som videl nataktovaný na 3200MHz(chladenie kvapalný dusík) ja som šiel maximum na 2800MHz, ale to iba na skúšku:)k/quote]

jo a mel si to v mrazaku a cpal si do toho 3V co? ...jinou pohadku neznas? 1700+@2800+ to jo, ale 1700+@2800MHz ee...

k tematu: taky se jeste nepochlubil jakou ma bednu, ze? Jestli ma neco jako midi Morex tak se ani nedivim :o) ...uplne to vidim... >> "znackovy pocitac XYZ"
AMD Athlon XP Barton 2500+@3200, 200x11, 1.72V; vodnik; Asus A7N8X-E Deluxe, 1.5GB DDR400, ATI Daytona R9100 64MB, HDD Barracuda 7200.7+ 160GB + 40GB, LG GSA-4163B, Toshiba SDM-1612, Chieftec DA-01BD + Fortron FSP300-60PN, ABIT AU-10 5.1 + Genius HT 5.1
Miralis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod froggy 15. 4. 2005 17:04

dle me (pokud pominu duvodu - ja jsem to dokazal atd.) ma pretaktovani smysl iba ve dvouch pripadech.
Pokud je pocitac uz moc slaby, taks e mu da dodat dech.¨
neni to tak davno co jsem jeste mel p166mmx@188 + 128MB RAM. Ten pocitac byl pres 6 let stary. A nedavno odesla zakladovka do vecnych lovist, večná škoda:) CPU bylo pretaktovane a pouze s malym pasivem. Pocitac byl rychlejsi jak mnohe 400 PC.

A jeste ma pretaktovani smysl kdYz nestaci vykon, treba pri ruznem grabovani nebo prevodu zvuku.

Proste asi bych to zhrnul ta, pokud zatizeni CPU je pri NORMALNI praci (nebo te kterou delas bezne) do 50%, tak dle me si moc vykonove nepomuzes. No pravda pri veci frekvenci bude kratsi i cyklus provadeni i jedne instrukce, ale pri bezne pracis e to fakt nepozna. Nezapomen ze CPU je nejrychlejsi z celeho PC! Tudiz bych se zameril spis na disk nebo pameti, pokud ti nestaci vykon PC (realny). Na hruby vykon to chce opravdu taktovat a taktovat a taktovat:)
Je to malé, zelené a strašně nebezpečné. Co je to? Žabička s rootovskými právy.
froggy
Junior

Odeslat příspěvekod Axell 15. 4. 2005 17:17

Vaše názory jsou zajímavé,avšak trochu mimo.
TAKTOVÁNÍ je koníček a výzva.Né však nutnost.
Už jsem to tu jednou psal.
To samé platí i o tom přiblblém fóru,že CL2 oproti CL3 u pamětí nepřináší až takový nárust ve výkonu.
Pro opravdového tuningáře je i 1 procento stabilního zlepšení úspěchem.Extrém..?Kdepak,to je prostě tuning.
Vy co to nechápete,nevím proč ztrácíte čas psaním tady těch kokotin.
A přetaktovat stroj,že na novým Winchestru najebe jen tak od oka FSB 260 nebo tak-nějak,není žádné umění.To umí kde jaký LAMER.Ale vymáčknout úplné stabilní maximum na všech komponentech,to je UM.
Axell
Axell
Junior

Odeslat příspěvekod adams 15. 4. 2005 20:23

Axell píše:Vaše názory jsou zajímavé,avšak trochu mimo.
TAKTOVÁNÍ je koníček a výzva.Né však nutnost.
Už jsem to tu jednou psal.
To samé platí i o tom přiblblém fóru,že CL2 oproti CL3 u pamětí nepřináší až takový nárust ve výkonu.
Pro opravdového tuningáře je i 1 procento stabilního zlepšení úspěchem.Extrém..?Kdepak,to je prostě tuning.
Vy co to nechápete,nevím proč ztrácíte čas psaním tady těch kokotin.
A přetaktovat stroj,že na novým Winchestru najebe jen tak od oka FSB 260 nebo tak-nějak,není žádné umění.To umí kde jaký LAMER.Ale vymáčknout úplné stabilní maximum na všech komponentech,to je UM.
Naposledy upravil adams dne 15. 4. 2005 21:34, celkově upraveno 3
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod yarik 15. 4. 2005 21:05

tááááky náááázor eště,že máme demokracii podle tebe by jsme měli
stát všichni frontu aniž by jsme věděli na co a chodit do pionýra.
Taky si pamatuju když mě říkali co mám a nemám dělat ve volnu!!!!!!!
yarik
Junior

Odeslat příspěvekod adams 15. 4. 2005 21:29

yarik píše:tááááky náááázor eště,že máme demokracii podle tebe by jsme měli
stát všichni frontu aniž by jsme věděli na co a chodit do pionýra.
Taky si pamatuju když mě říkali co mám a nemám dělat ve volnu!!!!!!!
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Axell 17. 4. 2005 10:31

ADAMAS: Chlape,nebo dítě.?
Zamysli se nad sebou trochu.Jsi absolutně negativní mamlas.
Když tobě něco nevoní,budeš to nacpávat celýmu světu.!
Proč se tuningují auta,aby měli vyšší výkon a vypadaly extremě dobře,proč ti blázni snižují životnost motorů,a proč to vůbec dělají,však to kurwa v základu jelo.Protože je to baví,chtěj se odlišit a je jim putna kolik to stojí.
Ale to ty nikdy nepochopíš,špekoune....
Axell
Axell
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 17. 4. 2005 12:12

adams píše:
....říkejte si tomu koníček, ale fakt se dá den trávit užitečněji, než moddingem, tuningem .....n/quote]

no tak to si teda vedle jak ta jedle.... nekdo se tím co si napsal docela slušně v životě živý tak nekritizuj něco čemu viditelně kulový rozumíš....
Šéfredaktor webmagazínu
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod adams 17. 4. 2005 14:42

nooo, koukám, že jsem píchl do vosího hnízda.

Axell> Nevšiml jsem si, že bych někde psal: neoverclockuj, světe, protože mně to nevoní. Fakt je, že takové ty tendence "nějak se odlišit od ostatních za každou cenu" mě nechytají. Spíš jsem chctěl někoho dokopat k zamyšlení, aby si našel hranici, co je ještě únosná mez a co vyhozené prachy a ztracený čas. Když někdo nakoupí nejdražší komponenty a splácá z toho PC, nevidim v tom problém. Pokud ale někdo šetří tím, že nakupuje levné komponenty a pak dokupuje lepší paměti, chladiče, větráky aby z toho ždímal tři procenta nahoru, tak jde původní záměr jaksi... jinam.
Pokud si dáte dohromady čas strávený na výběru, tuňení a ždímání levných PC a spočítáte si, kolik se za tu dobu dá vydělat, možná vám opravdu vyjde, že byste za "ušetřené peníze" měli podstatně lepší sestavu.

DigitalDoom> Živit se dá ledasčíms. Třeba korekturou češtiny, kdo by to byl řekl, že se něco takového ještě dělá :P. Že se na tom dá slušně uživit nepochybuji, prodávat akrylovou mřížku na větrák s logem HL za 500 korun je docela terno. Málokdo opravdu dokáže tunit tak, aby se dalo říct, že je to umění. Většina úprav mi spíš připadá, jako když si děti jako malé za totáče vylepšovali textilní tenisky nápisy adidas umě vyvedenými modrou propiskou :-D
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod yarik 17. 4. 2005 15:19

Koukám,že máš přehled.
yarik
Junior

Odeslat příspěvekod Composite 17. 4. 2005 17:54

Mať vaše problémy :P

Mne tuning mašiny zabere asi 15min ročne.
Dám tan nejakú frekvenciu, zdvihnem "hodiny" a volty.
Reset a mám na klobáse, kuknem na teplomer, ak je všetko OK tak to tak nechám.
A ked sa opäť nudím, tak zas to podvihnem, žiadne testy nerobím.

Len ked mi to zdochne, tak ma to bude srať, lebo PC potrebujem kvôli škole :P , ale čo ved mám NB :twisted: .
Composite
Junior

Odeslat příspěvekod adams 18. 4. 2005 00:29

Composite píše:
Mne tuning mašiny zabere asi 15min ročne.

.
/quote]

Asi tak nějak (i když mi to sebere řádově tak dvacetkrát víc)- komponenty ponakupuju, aby to nějak dobře šlo (klasika - nejnovější jádro, nejnižší model (momentálně se mi jeví jako stav ideál na sokl754 nikoliv sempron2600+, ale 2800+ kvůli cache a čekám, co vypadne z venice pro 939)), "značkové noname" paměti (na PQI si pro AXP nemohu stěžovat :)), tak půl dne si s tím hraju a je vymalováno. Ani na napětí nehrabu. Když se to semtam sekne, shodím FSB o 1 MHz níž a hotovka.

A když mě něco chytne, nebo koupím nové železo, tak přeskládám káblíky bo pozkouším, co se z toho vyždíme a šmitec..
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod yorg 18. 4. 2005 07:42

Axell píše:TAKTOVÁNÍ je koníček a výzva.Né však nutnost.
t/quote]

Ano, druhá relevantní odpověď, kterou beru a které rozumím.
Taky jsem takto praštěný (sice trochu do jiného oboru) a taky do toho cpu peníze i když to nemá hmatatelný význam. Dělám to ale proto, že mě to baví a proto na náklady až tak moc nehledím.
Takže shrnu-li to:
- přetaktování má význam u procesoru v případě, že používám programy, které výkon procesoru plně využívají, čímž je například grabování videa/audia.
- přetaktování má význam, když se tím zabývám proto, že mě to baví. V tom případě mi mnohdy nevadí, že výsledná cena doplňujících komponent je třeba i vyšší, než koupě nového, výkonnějšího procesoru. Důležité je pro mě i třeba jen 1 procentní nárůst výkonu úspěch a mám radost z toho, že jsem to dokázal.
- přetaktování grafiky má význam, když např. u nějaké hry je mi dobře z toho, že vidím mihotání vody na nějaké mříži, přitom ale na hratelnost to valný význam nemá.

Přitom tunning počítačů pro speciální použití jako je CAD, kde má stabilita celého systému už finančně měřitelný význam. Hodina výpadku práce mě může stát hromadu peněz.

Souhlasíte?
yorg
Junior

Odeslat příspěvekod yarik 18. 4. 2005 09:29

Konečně normální a hmatalelný přízpěvek do tohoto fóra.
Jinak mě připadá,že se taty plácá pátý přez devátý.
Plně souhlasím.
yarik
Junior

Odeslat příspěvekod Axell 18. 4. 2005 14:46

Jak jsi nahmatal ten příspěvek,nebo pří"z"pěvek...?
Axell
Axell
Junior

Odeslat příspěvekod yarik 18. 4. 2005 14:53

Budu muset do školy...no!
yarik
Junior

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 20. 4. 2005 16:19

1,6 by jit trosku mohla...

netaktuj pres core center, ale pres bios... imho te silene brzdi 266 ramky...
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel