Taktovat? Ano nebo ne?

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Kam se zařadíte:
hardcore overclocker 9 %  8%  [ 9 ]
overclocker 65 %  58%  [ 65 ]
netaktuji 35 %  31%  [ 35 ]
podtaktovávám 3 %  2%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 112

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 5. 8. 2005 13:21

Muzu se zeptat kolik to usetrilo nejakeho casu nebo na smysl ? Nepisu aby nekoho poburoval jen chci vedet proc to lidi delate .. zabava neco si dokazat nebo vazne jen a jen pro vykon ?

//adams: odděleno z tématu Výsledky přetaktování CPU AMD, přidána anketa
Artificial Intelligence
Junior

Odeslat příspěvekod adams 5. 8. 2005 13:25

Jednoduché a prosté. Pokud práskneš procesor 1.5 na 2.0 GHz, tak máš místo osmi hodin enkódování videa šest. To jsou dvě hoďky k dobru. A to se vyplatí, a nejen na elektrice :D.
Naposledy upravil adams dne 5. 8. 2005 19:45, celkově upraveno 2
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 5. 8. 2005 13:32

a pokud mi zalezi na rychlosti a kvalite prace stejne nikdy CPU ktery ma 1.5 nepredelam na 2.0 . Protoze kdyby to byl 2.0 tak ho dam zase o neco vys. Ja osobne to vidim jen o tom ze se lidi predhani ( nic proti lide to tak delaji jiz mnoho let zpet ve vsech oborech) ale rozumnou praci v tom moc nevidim. Nebo proste nesmyslne bodiky v 3D marku chapu ze se snazi byt nekdo nejlepsi ale mit chipset na 70 a jak se rika jezdit porad s plynem na podlaze no nevim. Respektuji to ... taky jsem to delaval ale jsem vylecen ;) kazdy si tim asi musi projit treba jako pubertou;)
add elektrika ;))))
Artificial Intelligence
Junior

Odeslat příspěvekod yarik 5. 8. 2005 15:37

V tom ti budu oponovat,neboť asi o tom moc nevíš.Dám ti malej příklad:
Koupíš procák např.AMD3000+ (ten má 1.8GHz)A stojí cca 5K
Koupíš procák např.AMD4000+ (ten má 2.4GHz)A stojí cca 13K

No a vo tom to je né?

Já ho mám zrovna na 2.6GHz a za 8K jsem koupil grafárnu,tak proč bych měl s někým soupeřit o výkonu nebo přetaktování.U mě je to vo penězích.
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 5. 8. 2005 16:12

yarik píše:V tom ti budu oponovat,neboť asi o tom moc nevíš.Dám ti malej příklad:
Koupíš procák např.AMD3000+ (ten má 1.8GHz)A stojí cca 5K
Koupíš procák např.AMD4000+ (ten má 2.4GHz)A stojí cca 13K

No a vo tom to je né?

Já ho mám zrovna na 2.6GHz a za 8K jsem koupil grafárnu,tak proč bych měl s někým soupeřit o výkonu nebo přetaktování.U mě je to vo penězích.o/quote]

To je podle me prece ten nesmysl. Neber to nejak spatne .
Dejme tomu ty si koupis ten za 5K (1.8 GHz) a ja si koupim ten za 13 K. Ty kdyz tomu "slapnes na plyn tak se dostanes tam kde ja jedu normalnim tempem a pokud ja slapnu na plyn tak uz budu zase uplne nekde jinde.
O taktovani neco vim u AMD by to moc nedelal a u novych P taky ne. Zajimavejsi to bylo v dobach kdy CPU mely normalni prvozni teplotu a chlazeni bylo minimalni. Dneska se musi resit chalzeni komplexne cele bedny jinak ti nepomuze vubec nic. Musi tam byt nejaky kolobeh vzduchu. Tehdy se na to moc nedalo a Case byly takove no to bys musel zazit. Dnes uz to neni zajimave ale v domach Celeronu 366 400 to bylo tehdy pro me zajimave ale ne za cilem ziskat x Mhz ale spis co to dovede a neco takoveho si vyzkouset.
Jestli si myslis ze CPU za 5 a CPU za 13 muzes srovnat tak jen kdyz to reknu velmi neodborne ( ono v dusledku to neni pravda ale to tady resit nechci) tak ty pojedes nekde na plny knedlik a ja si to poslapu standartni rychlosti a kdyz budu chtit tak ti utecu ale ty se budes potit porad. Stejne jako kdyz nekdo ze Skodovky si da motor od favorita ci jineho nikdy to auto nebude mit ty vlastnosti.
Tyhle veci beru jako zajimavost pro lidi ale ne ze usetris X k ... Jestli budes reagovat pouvazuj nad tim to co jsem ti ted rekl. Hadat se nebudu ja se ptam protoze jsem to taky delal ale casem te to omrzi i kdyz mozna ne a pak vychazi zajimave clanky (vetsinou ne cesky kam mirim asi vis pokud se tim zajimas )
Artificial Intelligence
Junior

Odeslat příspěvekod adams 5. 8. 2005 18:45

Nemáš pravdu, běžně se na OC kupuje nejnižší model od nového jádra => pokud jsem si kdysi koupil AXP 1700+ s jádrem T-Bred, dostanu ho z 1466 někam mezi 2000-2200 MHz. Pokud bych koupil AXP 2400+ se stejným jádrem, dostanu ho, a to jen možná, o nějakých o 100 MHz výš než tu 1700+, ale často za několikanásobnou cenu.
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod yarik 5. 8. 2005 18:57

Samozřejmě jsem stejného názoru,ale jemu to evidentně nedošlo,ale je to jeho názor a nechci dělat zbytečně flame.
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 5. 8. 2005 19:13

To by me zajimalo kdo sakrys zalozil tohle tema ? ja to nebyl .. i kdyz jsem uvedeny jako autor opravdu jsem to nebyl.
Jinak jasne ja respektuji Vase nazory myslim si ovsem sve a jak jsem rekl o AMD nic moc. Nemyslim to zase na CPU jako takovy. Navic jsem rikal ze se na tohle tema nechci hadat ;)

//adams: ty, ale tím, že jsi off-topicoval v jiném threadu.
Artificial Intelligence
Junior

Odeslat příspěvekod cache 5. 8. 2005 19:15

tiez pozeram ze o com toci :) niektory robia OC preto, ze nemaju na lepsi cpu. niektory to robia preto, ze maju stary cpu a chcu to skusit vytiahnut vyssie, aby mohli napr. lepsie hravat, ci pakovat.
ja to napriklad budem skusat prave koli tomu :) mam durona na 1800 (13.5x133), co ma jadro applebread (tbread-a, len vypnuta cache), takze ho skusim dat na 166, hadam to znesie :)
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 5. 8. 2005 19:22

yarik píše:Samozřejmě jsem stejného názoru,ale jemu to evidentně nedošlo,ale je to jeho názor a nechci dělat zbytečně flame.n/quote]

Mi do doslo ale nemohu s tim souhlasit . Nic se nedeje svet jde dal. Nemuzeme vsichni souhlasit se vsemi jak by to u pak vypadalo. Vy mate zkusenosti ja mam sve zkusenosti a v mem pripade se to nevyplaci.

Uz na tom principu je zalozena vyroba CPU .
Mimochodem jen jsem se zeptal a rikal jsem ze nechci nikoho ponizovat a pritom je to opacne tak nevim jestli je to uz takova soucast praci na pc. Slusne jsem se zeptal

Opravdu by me zajimalo kdo to za me zalozil ?!
Artificial Intelligence
Junior

Odeslat příspěvekod Stew(smazano) 5. 8. 2005 19:22

Přetaktování?
- Záliba.
- Fandovství.
- Koníček.
- Možnost soupeřit.
- Téma na flame.
- Motivace být lepší.
- Zkrácení životnosti (součástek).
- Vedro v cimře (výfuky chlazení).
- Zdánlivá úspora (nevím čeho).
- Zbytečnost (pro mě).
Naposledy upravil Stew(smazano) dne 5. 8. 2005 22:14, celkově upraveno 2
Stew(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 5. 8. 2005 19:23

Stew píše:Přetaktování?
- Záliba.
- Fandovství.
- Koníček.
- Možnost soupeřit.
- Téma na flame.
- Motivace být lepší.
- Zbytečnost (pro mě).n/quote]

Takhle jsem si predstavoval odpoved s tim ze mi ten OC napise co je pro nej dulezite .
Artificial Intelligence
Junior

Odeslat příspěvekod titan 5. 8. 2005 20:26

A niektory to robia aj ze kupia si dajaky cpu ,po dajakom case ho predaju pretaktovany za taku isty cenu ako kupili , vecsinou predavaju tym ktory sa v tom nevznaju iba vidia ze cena je nisia ako je v obchode a kupja to od neho ,
a tu ide o penaze
PeaCe and Love
titan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod X__ 5. 8. 2005 21:13

Zatím s novým upgradem (skoro kompletním, nyní z toho mám 2 PC) nemám potřebu přetaktovávat, desku mám sice v módu, že mi velmi mírně podle potřeby hází s procákem, v budoucnu trochu popoženu grafiku, ale zatím není potřeba (Far Cry na moje pracovní rozlišení: 1280x1024, 32bit a jinak vše na Very High + DC a plno dalších serepetiček současně a bez nejmenšího problému).
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 6. 8. 2005 09:19

Kdyz uz to takhle dopadlo .... :roll:
Tak ja jsem delal OC v dobe kdy CPU nesly nad 400 MHz Tenkrat P II a Celerony. Kdyz jsem nejake CPU zkousel na Abitce (tenkrat to asi tak zacinalo alespon pro me ) tak me to bavilo ale nikdy me nenapadlo a tak ted kdyz dam 266 na xxx Mhz tak si ten CPU nebudu muset koupit a pritom tu frekvenci budu mit ;)
Spis to bylo o tom porozumet veci no a vyzkouset CPU od Intelu co vydrzi res. jakou ma rezervu. Nikdy jse ale na tom nejel jako na PC pro praci. Vzdy jen nejaky test nejaka hra a pekne konec.
Tenkrat to bylo neco.
To jaky CPU cim vetsi frekvence ( mimochodem frekvence je frekvence a neni to vykon ) tim huz jde OC jak nekdo rikal zalezi na konkretnim CPU jaky jake jadro. Viz napr 3 GHz Pentium.
Prosim zadny FW :!:
Jedine co jsem chtel vedet proc to delate :wink:
Artificial Intelligence
Junior

Další stránka