Taktovat? Ano nebo ne?

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Kam se zařadíte:
hardcore overclocker 9 %  8%  [ 9 ]
overclocker 65 %  58%  [ 65 ]
netaktuji 35 %  31%  [ 35 ]
podtaktovávám 3 %  2%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 112

Odeslat příspěvekod yarik 6. 8. 2005 09:36

adams píše:Jednoduché a prosté. Pokud práskneš procesor 1.5 na 2.0 GHz, tak máš místo osmi hodin enkódování videa šest. To jsou dvě hoďky k dobru. A to se vyplatí, a nejen na elektrice :D.>/quote]

Tak přesně,já dělám jen video,a jak se říká čas jsou peníze.Než jsem upgradoval na 64bit tak jsem měl AMD1700+Palomio a ten jsem vůbec netaktoval. :lol:
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 6. 8. 2005 09:47

ok chlapi ja jsem Vam rikal jak to je a co si o tom myslim. ok no ale chtelo by to kdyz uz tu ankentu jestli to delata ciste pro ten vykon ( pripada mi to jako ze stare skodovky udelat maximum aby to jelo jako prumerna felicie) Nejsem priznivce tohohle jinak vsechno jako konicek zabava soutezivost neco si dokazat atd (krom usetreni energie a vykonu ) beru. Jeste jednou rikam ze pouha frekvence neni vykon to nekde reknete (resp. frekvence=vykon) a budete opakovat ZS ;)
Artificial Intelligence
Junior

Odeslat příspěvekod yarik 6. 8. 2005 09:55

A víš,že mě vůbec nezájímá (frekvence=výkon a opakovat ZŠ) mě zajímá realita.
Default 1.8GHz = 1 hod videa cca 2 hod
OC 2.6GHz = 1 hod videa cca 30min

A vo tom to je :-B
yarik
Junior

Odeslat příspěvekod Příjmení a jméno 6. 8. 2005 10:04

Netaktuji. Ne, že by to zvolené komponenty nesnesly, nebo, že bych to neuměl, ale zatím mi vždy současné sestavy bohatě stačily na to, co dělám. A když už nestačí, tak popohnat o 10-20% nic nevyřeší. To už řeším novou komponentu a výkon mám jinde (třeba jsem vyměnil Radeon 9600 za 9800 Pro a to je ve hrách hodně propastný rozdíl, podstatně větší, než kdybych tu 9600 taktoval a musel řešit přídavné chlazení). Chci maximální stabilitu a životnost. A to zatím mám. Nehodlám se dívat, jak větráky nestíhají a součástky se hřejí. Myslím si, že vyvážená sestava je lepší, něž nějaká součástka nataktovaná, zatímco to zbytek brzdí. Vycházím z toho, že upgrade musí být alespoň o 100% výkonnější, aby to mělo smysl. Uznávám, že to někoho baví, rád se srovnává s jinými a také to, že při koupi něčeho levnějšího se taktováním může dostat na dražší model (např některé GeForce 6600 na 6600GT). Pokud to rozumně uchladí a nebude se blbě ptát, proč už na nějaké frekvenci má los artefaktos.

To téma tady asi rádoby vtipně hodil nějaký moderátor, protože moudře (dle svého názoru) usoudil, že se asi už někde moc odchýlilo od původního tématu.
Check your six!

Linux je nejlepší operační systém. Za ty peníze. :-D
Příjmení a jméno
Junior

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 6. 8. 2005 10:11

yarik píše:A víš,že mě vůbec nezájímá (frekvence=výkon a opakovat ZŠ) mě zajímá realita.
Default 1.8GHz = 1 hod videa cca 2 hod
OC 2.6GHz = 1 hod videa cca 30min

A vo tom to je :-Bt/quote]

To uz jsi jednou rikal mi to staci rict jen jednou. Ja s tim nesouhlasim. Myslim to tak ze hodnotam verim ale me je uplne jedno jak dlouho to dela. Pokud to mam pro zabavu tak je to zabava ktera nejakou dobu trva a treba ja v detstvi kdyz na neco musel cekat nez se udela jsem si hral nejakou hru a bylo mi jedno ze si hraju o 30 minut dyl a nedival jsem se na odpocitavani casu do konce to by mi vadilo. Delam neco jineho a vzpomenu si na to treba az za 2h 30min a nic se nedeje necekam na to presne v minutach. Nebo pustim "to" a jdu delat uplne jine veci a je jedno ze se vratim o 30 minut pozdeji naopak vyhovuje ;) a treba by to (me tak napada) mohla ocenit treba nejaka tva pritelkyne nebo manzelka.
Pokud to mam na praci poridim poradnou masinu (cas jsou penize) . Ja ti to nevymlouvam nazor jsi mi rekl (dekuji za nej) ja s tim nesouhlasim ale to neznamena ze je vsemu konec. Proste mas prioritu jinou ja ji mam nekde jinde.
Ja jsem zadny flame nechtel (dokonce ani tema jsem nezakladal) rekl jsi mi ze to mas na to aby jsi nemusel o 30 minut cekat dyl ok. Vem to jako takovy pruzkum.
Artificial Intelligence
Junior

Odeslat příspěvekod yarik 6. 8. 2005 10:18

:lol:
yarik
Junior

Odeslat příspěvekod Axell 6. 8. 2005 11:00

Už zase.?
OC = Tunig = hobby................... nic víc,nic míň.
Axell
Axell
Junior

Odeslat příspěvekod adams 6. 8. 2005 11:36

ano, máš recht, už zase (btw, Má vůbec smysl přetaktovávat uvedenou konfiguraci?)

ale říkat, že je to jen koníček je ptákovina. Mě třeba laborování s časováním pamětí, FSB a věčné resetování CMOSky a opětovné nastavováni BIOSu moc nebaví, beru to jako nutné "zlo". Výsledek potěší, ale že bych si kvůli padesáti MHz fošnu riskoval...
-
adams
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod AndrewJ 6. 8. 2005 12:55

Já netaktuju. Nemám proč, ale Yarikův argument chápu.. Kdyby mi OC ušetřilo půl času, tak bych asi taky taktoval..
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod patrik94 6. 8. 2005 22:18

Pocuj naco taktovat dnesnej dobe je to uplne jedno :D
Ja mam Athlon XP 2200+ a nechce sa mi to taktovat bezi to na (1900MHZ) a s vykonom som spokojny aj vdaka linuxu :D
Intel q6600 2.4@3.6GHZ
Ram paměť: 4GB A DATA VITESTA EXTREME , 4 4 3 10
Základní deska: ASUS P5K PREMIUM SLI
Grafický adaptér: EVGA 8800 GT OC
Hardisk: WD 500 GB
patrik94
Junior

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 6. 8. 2005 22:32

patrik94 píše:Pocuj naco taktovat dnesnej dobe je to uplne jedno :D
Ja mam Athlon XP 2200+ a nechce sa mi to taktovat bezi to na (1900MHZ) a s vykonom som spokojny aj vdaka linuxu :D

Ja jsem to delal v dobach 366 MHz Celeronu to byla jina doba;) navic sly na tu dobu hodne taktovat a za prijemnou cenu ale byla to pro me jen zabava a asi neco si dokazat nikdy ne diky vykonu.
Clovek co ale bude provozovat Vistu se k tomu bude muset vratit ;) Optimalni SW pro CPU a cely HW je uz minulosti. Kdyz pomyslim co vsechno tenkrat bezelo za veci a pak uz to slo hodne dolu.
Artificial Intelligence
Junior

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 9. 8. 2005 07:55

taktuju, protoze je to sranda :) a vyborny relax :)))) stravit pul dne taktenim PC je prece bezva :)))))
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Saker 9. 8. 2005 08:09

Ja taktujem, ked pocitac nestiha. Teraz mam novy A64 3000+ takze netaktujem, ale uz som si to nastudoval, takze neskor to urcite skusim. A to iste s grafikou.

Jednak clovek ziska nejaky vykon, a okrem toho je to dobry pocit vymackat z toho viacej ako si si zaplatil :-)
Saker
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Marsuk 10. 8. 2005 11:24

Ja taktujem, nie koli hobby, prestizi, atd., ale koli pomeru cena/vykon a koli tomu, ze mi nestihaju niektore hry :-) napr. Far Cry na 1280x1024x32 na full det. to obcas spadlo dost pod 25fps, nie ze by mi to vadilo ale niekedy z toho bola nechcena smrt :-) co iritovalo.

Co sa tyka zivotnosti, som si isty, ze max. o 3 roky budem kupovat novy komp a to ten komp urcite vydrzi.

Dovtedy z neho vymacknem co sa da (robim to tak uz od skolskych cias, vynimku tvori len Commodore 64, ten sa mi nepodarilo pretaktovat :-))
Marsuk
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 10. 8. 2005 12:52

Taktuju protože mě to baví ...
Taktuju protože se tím učím ...
Taktuju protože za malé peníze můžu dostat klidně 50% výkonu navrh :)
Taktuju protože když netaktuju okrádám sám sebe o výkon ...

:twisted:
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka