Taktovat? Ano nebo ne?

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Kam se zařadíte:
hardcore overclocker 9 %  8%  [ 9 ]
overclocker 65 %  58%  [ 65 ]
netaktuji 35 %  31%  [ 35 ]
podtaktovávám 3 %  2%  [ 3 ]
Celkem hlasů : 112

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 10. 8. 2005 12:52

Marsuk píše:Ja taktujem, nie koli hobby, prestizi, atd., ale koli pomeru cena/vykon a koli tomu, ze mi nestihaju niektore hry :-) napr. Far Cry na 1280x1024x32 na full det. to obcas spadlo dost pod 25fps, nie ze by mi to vadilo ale niekedy z toho bola nechcena smrt :-) co iritovalo.

Co sa tyka zivotnosti, som si isty, ze max. o 3 roky budem kupovat novy komp a to ten komp urcite vydrzi.

Dovtedy z neho vymacknem co sa da (robim to tak uz od skolskych cias, vynimku tvori len Commodore 64, ten sa mi nepodarilo pretaktovat :-))

Jen takovy dotaz Far Cry uz je tu nejakou dobu a lidem to bezi na jinych "strojich" hodnoty ktere udavas.
Nemas jen tak nahoudou nekde chybu ? to se mi nejak nezda...
Myslim ze tvuj PC by mel mit tady docela rezervu .
Artificial Intelligence
Junior

Odeslat příspěvekod Marsuk 10. 8. 2005 13:05

No je to tak :shock: pod pojmom full detaily som nemyslel tie prednastavitelne, ale vsetko co sa dalo som dal na full, vratane vsetkych filtrov, odleskov vody ... a v pohode to rozhodne neslo :wink: (najme v pripadoch ked som pouzil dalekohlad, puskohlad, vyskytol sa tzv. klzavy efekt)
Este podotykam, ze nemam na tej hre ziadne patche.
Kazdopadne to OC a zmena nastaveni (znizenie filtrov na medium, vsetko ostatne ostalo) vyriesila.
Zhodou okolnosti som vcera hral demo Dragonshard na 1280x1024x32 vsetko na full a v niektorych pripadoch to islo mizerne. (asik nastal cas na dalsi overclock :lol: )
Marsuk
Junior

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 10. 8. 2005 13:08

vsak jsi to psal ze mas vse na full .. jen se mi to nejak nezda...
Artificial Intelligence
Junior

Odeslat příspěvekod Marsuk 10. 8. 2005 13:13

Je to zaujimave bo v 3dmark2005 mam nieco pod 3600 bodov. btw. Far cry mi beha v primere na 40fps, ale dokaze padnut aj na 17fps (co je pravdepodobne sposobne FW, antivirom a inymi serepetickami)

Ale s spat k teme, toto OC vyriesi a preto to robim + cena/vykon :D
Marsuk
Junior

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 10. 8. 2005 16:53

Marsuk píše:Je to zaujimave bo v 3dmark2005 mam nieco pod 3600 bodov. btw. Far cry mi beha v primere na 40fps, ale dokaze padnut aj na 17fps (co je pravdepodobne sposobne FW, antivirom a inymi serepetickami)

Ale s spat k teme, toto OC vyriesi a preto to robim + cena/vykon :D

Mas docela dobry HW ... je proste divne ze ti to tak jezdi. treba nejaky ovladac ci directx spis by to videl jako chybu SW.
Tohle to by jsi mel resit a ne OC ktery podle HW nepotrebujesale ja ti v tom nebranim.
Artificial Intelligence
Junior

Odeslat příspěvekod decried 10. 8. 2005 16:57

2Marsuk:
kamos ma presne tu istu zostavu, iba A64 3200+ a Far Cry mu ide nadherne.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Marsuk 11. 8. 2005 13:32

decried píše:2Marsuk:
kamos ma presne tu istu zostavu, iba A64 3200+ a Far Cry mu ide nadherne.

teraz aj ja mam a64 3200+ :-) ale fc na 1280x1024x32 so zapnutym AAL na max. a anisotropnom filtrovani na max. to krasne nejde
deto doom3 demo
naproti tomu HL2 ide krasne z vynimkou grafickeho efektu ako prach alebo obrovsky vybuch ...
pokial neuvidim na vlastne oci, ze to ide na podobnej konfig. plynule tak neuverim.

to AI: mam nejaku absurdnu chybu po vypnuti dxdiag ktora neovlyvnuje funkcnost, ale nieco tam je. avsak tym nejdem zatazovat toto forum, asik by nikto nevedel odpoved :-)
Marsuk
Junior

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 11. 8. 2005 15:35

Marsuk píše:to AI: mam nejaku absurdnu chybu po vypnuti dxdiag ktora neovlyvnuje funkcnost, ale nieco tam je. avsak tym nejdem zatazovat toto forum, asik by nikto nevedel odpoved :-)

To mi prijde ze mas nejake lepsi auto ale mas pichlou pneu ale kdyz tomu pritnes (OC) uz to jede normalne :)
Artificial Intelligence
Junior

Odeslat příspěvekod DigitalDooM 11. 8. 2005 15:36

zkuste Fear Demo .... nastal čas 2GB RAM tahle hra je opravdu na to dělaná :(

DooM3 ? pche .... to spustí každej ;)
Šéfredaktor webmagazínu
//CPU:AMD X2 6000+ MB: GigaByte GF5900SLI - RAM:2x1024MB Geil 800Mhz CL4 - GK:ASUS GF8800GTX - HDD:2xWD250KS 1xWDRaptor74GB - ZDROJ: TT 750W - CRT Dell21"Trinitron
DigitalDooM
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marsuk 12. 8. 2005 06:33

to ai: ked to uz prirovnam k autu, nie pneu, ale chyba je skor charakteru ako ked nastartujes auto a pri vypnuti motora ti auto este "trhne(cukne)"
inak pri spusteni dxdiag.exe, vsetky testy su ok, aplikacia nepada, slape bez problemov..., ale pri vypnuti dxdiag (obycajne kliknutim na cerveny krizik v pravom hornom rohu) po 1 sekunde vyhodi dxdiag aplication error, cannot read from memory bla, bla(hex adresa)

skusal som fear: nastavenie 1024x768x32, vsetko na full, islo mi to do 17FPS :-) (skor od 9 - 17)
po vypnuti aaf a nastaveni filtrovania na trilinear, znizenia kvality shadows na medium, vypnutia vyhladzovania tienov to slapalo na (vsetko ostatne na full) 32 fps, miestami to vsak kleslo na 21fps.
je pravda, ze hra na 1GB ram dost taha z disku (co dost neg. ovpyvnuje plynulost hry) chce to asi 2GB :-)

mozno by sa oplatilo zalozit novu temu ohladom kolko fps vam dala hra (pri hrani, napr. pouzit ati tray) ako FAR CRY, DOOM3, F.E.A.R pri 1280x1024x32 +(resp. standardne rozlisenie ktora ta hra podporuje) +vsetko na full.
Marsuk
Junior

Odeslat příspěvekod Artificial Intelligence 12. 8. 2005 09:21

jj a at napisou sestavu ... ;) myslim ze pak by jsi mohl jit po problemech a nakonec to nejak vyresit
Artificial Intelligence
Junior

Odeslat příspěvekod Heady 12. 8. 2005 17:22

ja mam barton 2500+@3200+ - rozdiel je vidiet a citit
MSI GF FX 5900XT 390/700@430/760 - tatiez to je vidiet aj citit
potom mam este zmenene casovanie ramky v biose na "high performance"

bolo treba pridat par vetrakov na vyfukavanie vzduchu von, lebo som mal v bedni mooooc teplo (ten jeden vetrak v zdroji nestacil)

robim to iba pre vykon a samozrejme, ked som kupoval komp, tak tie komponenty, na ktore som ich pretaktoval teraz, boli az moooc drahe

Heady
Keby aspon 1 z 1 000 slnk malo planetu, keby aspon 1 z 1 000 planet ma zivot a keby aspon 1 z 1 000 zivotov bol zivot inteligentny, tak su vo vesmire miliony inteligentnych zivotov !!!
Heady
Junior

Odeslat příspěvekod yarik 12. 8. 2005 19:02

Není nad to mít pořádný chlazení :lol:
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 12. 8. 2005 19:04

Artificial Intelligence píše:jinak co rikate na tohle ? http://blue.ap.teacup.com/applet/memesama3939/20050809/archive

to už je na mě moc.... :)
AndrewJ
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka