Taktování AMDX2 3800+ a AT Saph Rad X1600XT ????

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod $koba 4. 4. 2006 16:04

Zdravím pánové (dámy),potřeboval bych vědět jak se dá přetaktovat výše uvedený HW,případně nějaký soft pro tuto činnost.Základní desku mám ASUS A8R-MVP Xpress200.
Koukal jsem na nějaké SW(sice jsem si PC sestavil sám) bohužel přetaktování nerozumím.
U procesoru asi taky záleží na této desce (regulace napětí?).

Mám docela nadupanou mašinu,ale znáte to,proč to nezkusit 8) .

Případně poraďte o taktování pamětí-mám 4x512 Kingstom PC400 CL2.

Za každou radu budu vděčen.
S větráním není problém,mám v PC (trocha tunningu) 8 ventilátorů a teplota uvnitř se mne nehne přes 30 stupňů,při minimálních otáčkách ventilátorů.

S pozdravem Martin
Díkes za podporu

JakubL - presunuto
AMD X2 3800+ Manchester,MB ASUS A8R-MVP Gb LAN Xpress 200 Crossfire,Firewire.RAM 2Gb PC400 CL2 Kingtom(4x512 dDual),ATI Saphire Radeon X1600XT 256MB,...... 26" LCD Samsung
$koba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FaZZy 4. 4. 2006 16:18

co třeba prolést sekci s názvem overcloking??? tak toho najdeš habaděj
overclokink zde
jinak když budeš taktovat tak si dej pozor na na děličku pamětí
lepší by bylo přijít s konkrétním problémem
SW ati tool, clockgen,..
Static X, Hypocrisy, In Flames, SoulFly, Sepultura,Dark Tranquility,.. 4ever :twisted:
OC: Athlon 3000+ 1,8GHz@2,8GHz
A? učiníš co chceš, stejně toho budeš litovat.
Max Cavalera je metalový Bob Marley
FaZZy
Pokročilý

Odeslat příspěvekod $koba 4. 4. 2006 16:26

jj jasně díkes přečtu,promyslím a uvidím co tam najdu (pokud tam nebude přesný postup u mé konfigurace,tak mne to bude ale na nic).

BTW a o té grafice a desce nemáš ponětí ?

S pozdravem Martin
AMD X2 3800+ Manchester,MB ASUS A8R-MVP Gb LAN Xpress 200 Crossfire,Firewire.RAM 2Gb PC400 CL2 Kingtom(4x512 dDual),ATI Saphire Radeon X1600XT 256MB,...... 26" LCD Samsung
$koba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LUC.key 4. 4. 2006 16:29

tak grafiku nejjednoduseji nataktujes v AtiTool
desku a napeti zatim neres, projdi si sekci Overclocking a pak se zeptej na neco konkretniho takhle bysem tu mohli byt hodiny a nic by se nevyresilo :)
Kdyby nekdo doma mel stare elektronky kterych se chce zbavit, tak se mi prosim ozvete, za ty lepsi zaplatim! ...sbiram, bastlim

„Když neodskočíš z cyklu programu, nikdy nebudeš v podprogramu.“ == „Odvážnému štěstí přeje.“
LUC.key
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod $koba 4. 4. 2006 16:30

Dá se nějakým SW určit které aplikaci se má jednotlivý procesor věnovat.

Např jeden na DVD a druhý na ostatní aplikace ?

Díkes s pozdravem Martin
$koba
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JakubL 4. 4. 2006 19:45

$koba píše:...pokud tam nebude přesný postup u mé konfigurace,tak mne to bude ale na nic..../quote]

Tak to se do ničeho radši nepouštěj, protože přesný návod na tvůj procesor a tvou desku téměř jistě nenajdeš. Přečti si pár článků (odkazy zde v sekci) a snaž se pochopit princip a nastavení. Pak se do něčeho pouštěj.

U grafiky je to jednodužší - vem si AtiTool a ten ti "max" (většinou to jde vyhnat i výš, ale tobě to bude stačit) najde sám.
-
JakubL
VIP uživatel