AMD Athlon 64 3000+

Ladíme výkon počítače, postupy, zkušenosti, benchmarky, přetaktování

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod xmickey 7. 12. 2006 16:33

Dobrý den chtěl bych přetaktovat svůj AMD Athlon 64 3000+ ale vůbec nevím jak nato..... Hlavně nevím jak nastavit ty paměti atd... přikládám screen snad to pomůže

http://img141.imageshack.us/img141/2205/athlon64ji9.png

A ty paměti mám 2 x 512 MB Blitz

At nezakládám nový topic: Vyplatí se update BIOSu z. desky ? Stratí se stávající nastavení BIOSu nebo ne ?
xmickey
Junior

Odeslat příspěvekod T3SS 7. 12. 2006 16:40

Základy taktování nejdou napsat na několika řádcích, takže nejřív si prostuduj nějakou tu teorii a návody.
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=7138

Pokud ti BIOS nedělá problémy nebo nepřináší v nové verzi něco důležitého, tak neflashuj - není důvod. Nastavení se samozřejmě ztratí, navíc je to trochu riskantní činnost.
"640kB musí stačit každému" (c) Bill Gates
T3SS
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 7. 12. 2006 16:58

Paměti až pak, napřed procesor.

Jak se jmenuje tvoje deska celým jménem?
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod T3SS 7. 12. 2006 17:15

Podle screenů je to MSI K8N NEO4-F. No snad na tom něco nataktuje :|
T3SS
Junior

Odeslat příspěvekod xmickey 7. 12. 2006 17:28

Ten Návod na automatickou regulaci vetráků přes speed fan je super !! Zjistil jsem že všechny větráky mi celou dobu běžely na 100% :lol: A SpeedFan to krásně reguluje jen nevím kolik nastavit
"žádoucí teplota" - teplota kolem které by se měla pohybovat teplota - při poklesu teploty pod tuto hodnotu se sníží otáčky větráku a naopak
xmickey
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 7. 12. 2006 17:46

Začni tím, že si frekvenci PCI-E nastavíš 100 MHz a PCI dáš Auto (pokud je v BIOSu na ni položka).

Budeš zvyšovat frekvenci FSB a budeš si hlídat frekvenci Hypertransportu, aby se nedostala přes 1100 MHz.
Když tak snížíš násobič.
Časování pamětí nech, jak jsou a taky si hlídej jejich frekvenci.

Veselé taktování.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmickey 7. 12. 2006 18:59

Kolik jsou asi Normální teploty tohoto procesoru....
Jinak je normální že mi nejdou regulovat otáčky na chlazení chipsetu ?
xmickey
Junior

Odeslat příspěvekod T3SS 7. 12. 2006 19:36

Teplota přetaktovaného by měla být tak do 50° v burnu, netaktovaný o pár stupňů níže. Záleží jak dobře máš řešené chlazení skříňe a také na okolní teplotě. Jo v létě to bude horší...

Jestli nemůžeš regulovat otáčky chipset cooleru v BIOSu tak je softwarově ovládat nemůžeš ani ve SpeedFanu. Někdy je potřeba dát v biosu rychlost na jinou než 100% aby fungovala regulace v SF.

Mimochodem, mluvil jsi o taktování tak něco přečti a pak dej vědět kam jsi se dostal.
T3SS
Junior

Odeslat příspěvekod xmickey 7. 12. 2006 19:49

T3SS píše:Mimochodem, mluvil jsi o taktování tak něco přečti a pak dej vědět kam jsi se dostal.d/quote]

Já si počkám až mi dojde nové chlazení pro CPU vybral jsem si tohle: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=30408
xmickey
Junior

Odeslat příspěvekod T3SS 7. 12. 2006 19:52

No můžeš to zkusit i s BOXem, ten procesor se nijak závažně nepřehřívá. Tento chladič mám taky objednaný ale ne takhle "šíleně" podsvícený (spoustě lidí se to líbí to jest pravda). :) Teplotu ti myslím moc nesklepne, ale ticho budeš mít...
T3SS
Junior

Odeslat příspěvekod xmickey 7. 12. 2006 19:57

A to časování pamětí mám nastavené dobře ? :) Já se ale naotravuju
xmickey
Junior

Odeslat příspěvekod KillmanCZE 7. 12. 2006 21:07

muzes zkusit snizit casy jestli to pojede, ale hlavne zkus dat 1T misto toho 2T. me to kotelne zrychlilo pc
I am a signature virus. Please help me spread by copying me into your signature.
KillmanCZE
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda-B 7. 12. 2006 21:43

xmickey píše:A to časování pamětí mám nastavené dobře ? :) :size=59]Já se ale naotravujuu/size]

Jak to myslíš - dobře?

Na kartě SPD najdeš, co si o tom myslí výrobce.

To ale asi nebude maximum možného.

Jestli začneš přetaktováním pamětí a jejich argesivním časováním přiděláváš si práci.

Až pak začneš zvyšovat frekvenci FSB, zase si to u pamětí rozhodíš.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod metla23 7. 12. 2006 21:51

xmickey píše:A to časování pamětí mám nastavené dobře ? :) :size=59]Já se ale naotravujuu/size]

Na časovanie sa momentálne vyser ,ak chceš taktovať tak si tie pamate v prvom rade zhod na 166MHz poprípade na 133MHz.Máš ich na 200MHz takže sa daleko nedostaneš .Hlavne im nadstav správnu voltáž.
Ten AC chladič čo si vybral je na úrovni boxu ,zbytočná investicia.
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 7. 12. 2006 22:41

KillmanCZE píše:muzes zkusit snizit casy jestli to pojede, ale hlavne zkus dat 1T misto toho 2T. me to kotelne zrychlilo pc

OT Co ja se nahledal kde se da nastavit to 1T, nez se to konecne povedlo. :lol: Sibalove od Gigabyte to trosku schovali. :wink:
DevAstor
VIP uživatel

Další stránka