QIP spolu s Wine

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod extremon 15. 9. 2007 14:43

Zdravim,
mel bych otazku, zda se podarilo nekomu rozjet QIP Infium pod linuxem pomoci Wine. QIP 2005 build 8000 je fpoho (novejsi ne) ale Infium se mi nedari take. Nejake zkusenosti?

PS: vim ze jsou spousta jinych, ale laboruji s QIPem

edit: tak pry mozna bude stacit aktualizovat Sambu
extremon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mraveneček 15. 9. 2007 18:24

Většina těch lepších Linuxů mají program "Kopete" :oops: perfektně si rozumí s qipem. ten používám ve windows. (qip 2005- 8030)
mraveneček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chatumbabub 15. 9. 2007 18:36

resil jsem uplne stejnej problem.. ale nepovedlo se:( Kopete je podle me nepouzitelnej bastl.
chatumbabub
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 15. 9. 2007 18:37

Neni nepouzitelny. Ale i ja jsem tak zvykly na QIPa, ze mi Kopete moc nesedi. Na Linuxu radeji pouzivam Pidgin, kde vyborne funguje i posilani souboru.
Lukáš V.
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod extremon 15. 9. 2007 19:04

[quote="Lukáš V."tNeni nepouzitelny. Ale i ja jsem tak zvykly na QIPa, ze mi Kopete moc nesedi. Na Linuxu radeji pouzivam Pidgin, kde vyborne funguje i posilani souboru.[/quote]
souhlasim. ale jsem zvykli na qip. jde mi proste o to, videt a nastavit si status. jinak jedu taky na Pidginu.

PS: neexistuje aspon nejaky plugin do neceho, aby fungoval status u icq?
extremon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lojza_llojt 16. 9. 2007 15:36

u icq status stejne nefunguje kvuli chybne implemetanci protokolu... pokud chces fungujici status, pouzivej jabber jako vetsina lidi.
Impossible! No! I can't! Not in town!
Lojza_llojt
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 16. 9. 2007 16:55

O tom to prave je, ja bych taky klidne presel na jabber, ale z lidi ktere znam to pouziva asi 0,5% :) A tezko takove lidi premlouvat.

Holt je to asi jina vetsina lidi, nez znas ty. :)
Lukáš V.
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lojza_llojt 16. 9. 2007 19:25

Ja znal 4 a 200 bylo na icq... poslal sem hromadnou zpravu, ze uz nebudu na icq a uz jich mam na jabberu 29 a furt to roste. Nevidim problem v prechodu, je to jen to, ze si to clovek namlouva, ze to nikdo nepouziva.
Impossible! No! I can't! Not in town!
Lojza_llojt
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod extremon 16. 9. 2007 19:34

to Lojza_llojt
asi jsi nepochopil na co se ptam. toto neni thread o tom, ktery protokol je lepsi. Takze neplet sem jabber. Sam ho pouzivam, ale timto smerem ma otazka nesla. Otazka byla jak emulovat novejsi verze QIPu, a ne ktery protokol. Schvalne jsem napsal Infium, abych mohl vyuzit v qipu jabber. A zaroven pro protokol icq moznost nastavit ikonu statusu atd. Ptam se na jablka a ty rikas, at zkusim hrusku.

to All
jak jsem tedy zminil uz vysse, kdyby to nekdo take hledal. Aktualizovat wine a k tomu take samba, samba-client a samba-winbind
vice o tom jsem nasel na http://qipim.cz/viewtopic.php?t=533&start=20
extremon
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků