Vyšlo openSUSE 10.3

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 4. 10. 2007 22:27

Petr Tomeš
Junior

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 4. 10. 2007 22:31

To už má to nové openSUSE v sobě i nějakou vývojovou verzi KDE4?
Lukáš V.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 4. 10. 2007 23:55

[quote="Lukáš V."tTo už má to nové openSUSE v sobě i nějakou vývojovou verzi KDE4? /quote]

Proč se ptáte? Kdybyste si pořádně přečetl ten odkaz, věděl byste to...
Petr Tomeš
Junior

Odeslat příspěvekod metla23 5. 10. 2007 04:11

Pán Tomeš odkedy ste presedlali ste na openSUSE :?:
Díky za info a len tak medzi rečou ,dokáže nové OpenSuse
nabootovať zo Sata mechaniky a nainštalovať sa na Sata disk?
Pítam sa preto lebo lebo pre vačšinu Linuxov je to velký problém.
Ubuntu mi už neodporúčajte to na mojom PC ani nenabootuje.
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 5. 10. 2007 07:45

metla23 píše:Pán Tomeš odkedy ste presedlali ste na openSUSE :?: >/quote]

Nyní.

quote="metla23"]Díky za info a len tak medzi rečou ,dokáže nové OpenSuse
nabootovať zo Sata mechaniky a nainštalovať sa na Sata disk?t/quote]

Nejsem si úplně jist, ale myslím, že ano. Vyzkoušejte si to sám nebo se zeptejte jinde někoho jiného.

nquote="metla23"]Ubuntu mi už neodporúčajte to na mojom PC ani nenabootuje.j/quote]

Důvody, proč jsem dříve doporučoval Ubuntu, pominuly.
Petr Tomeš
Junior

Odeslat příspěvekod puck 5. 10. 2007 08:10

na suse frcim od verzie 8 a odporucam tahat... vcera som si nahodil 10.3 na testovanie, zatial mam pocit ze je to zivsie ako 10.2
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod metla23 5. 10. 2007 14:39

Petr Tomeš";[quote="metla23 píše:Díky za info a len tak medzi rečou ,dokáže nové OpenSuse nabootovať zo Sata mechaniky a nainštalovať sa na Sata disk?t/quote]
Nejsem si úplně jist, ale myslím, že ano. Vyzkoušejte si to sám nebo se zeptejte jinde někoho jiného.j/quote]
Myslíte že ano alebo ste si nie istý :?:
Skúšať to nebudem ,nie som ochotný stahovať 5GB dát ktoré nakoniec
skončia v koši a pítam sa vás nie niekoho druhého .Vy ho predsa doporučujete ,tak by ste mali takú základnú vec akou je podpora Sata zariadení predsa vedieť.
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 5. 10. 2007 14:41

metla23: Večer už bych to měl mít stáhnuté, pak dám vědět jestli to instalovat ze sata mechaniky na sata disk.

openSUSE jsem nikdy nezkoušel, tak snad budu mít radost.
Lukáš V.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ptth 5. 10. 2007 15:20

Myslíte, že je nejaká distribuce lepsi nez je opensuse?Jako neni to spatny,mne se zdala nejlepsi pro zacatecnika (ubuntu taky neni spatny,ale je moc snadny), jenze obcas vyskocej problemy jako s podporou HW (na ntb mi nejde ctecka pametovych karet,rychla tlacitka pro spusteni mailu atd. mi nejdou, wifi obcas zazlobi) a tak by me docela zajimalo,jestli je nejaka jina distribuce s lepsi podporou...protoze pak uz je jenom windows,kde vsecno funguje na sto procent a z notebooku ziskam maximum
ptth
Junior

Odeslat příspěvekod metla23 5. 10. 2007 15:36

[quote="Lukáš V."tmetla23: Večer už bych to měl mít stáhnuté, pak dám vědět jestli to instalovat ze sata mechaniky na sata disk. t/quote]
Dík.
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod Magog 5. 10. 2007 15:45

OpenSUSE 10.2 jsem urcite SATA disky podporuje. Resp. na SATA disk se mi je povedlo nainstalovat.
Magog
Junior

Odeslat příspěvekod metla23 5. 10. 2007 15:51

10.2 som skúšal, zo Sata mechaniky nabootuje ale to je všetko ,dalej sa už nepohne, ostane len čierna obrazovka .
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod Marsuk 5. 10. 2007 15:55

metla23 píše:10.2 som skúšal, zo Sata mechaniky nabootuje ale to je všetko ,dalej sa už nepohne, ostane len čierna obrazovka .v/quote]

Mne to funguvalo bez problemov. Pozri si log, co sa u teba dialo.
Marsuk
Junior

Odeslat příspěvekod metla23 5. 10. 2007 16:01

Log si nepozriem ,10.2 už bohužial nemám .
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 5. 10. 2007 16:05

ptth píše:Myslíte, že je nejaká distribuce lepsi nez je opensuse?Jako neni to spatny,mne se zdala nejlepsi pro zacatecnika (ubuntu taky neni spatny,ale je moc snadny)n/quote]

Když je ubuntu moc snadné, tak je to pro začátečníka lepší ne? :)
Lukáš V.
Mírně pokročilý

Další stránka