Linux Mandriva - instalace driverů

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tatraman 6. 11. 2007 20:59

Co vím, tak balíčky s driverama jsou pro novou verzi 2008 nachystané v mandriváckých zdrojích, takže si je přidej a nainstaluješ to jedním kliknutím. Jestli to nezvládáš nebo nevíš o čem mluvím, tak si něco nejdřív přečti, fakt se to vyplatí:

http://shop.qcm.cz/catalog/product_info ... cts_id=411

Měl jsem podobný problémy a tahle knížka mně hodně pomohla.
tatraman
Junior

Odeslat příspěvekod 13th. 6. 11. 2007 21:03

Tie ovládače nVidia sa dajú inštalovať veľmi jednoducho. Choď do ovládacieho centra, klikni na hardvér, potom na 3D Desktop, označ Compiz-fusion, a ovládač nvidia sa ti nainštaluje úplne bez problémov, a ešte budeš mať aj 3D efekty.
13th.
Junior

Odeslat příspěvekod linuxak7 7. 11. 2007 00:01

Najja píše:running-free: jé díky moc.

TS těmi exe, to máš pravdu... teď přehrávám v Kaffeinu a zatím dost dobrý... ;)

Ohledně nVidia - nějak se v instalaci nevyznám, takže se předem omlouvám za hloupý dotazy... ale doufám, že jsem to už snad pochopila... jdu to teda zkusit. Na ten monitor se už nedá dívat - házím sem obrázek (foceno mobilem, tak pardon za kvalitu).

,URL=http://www.imageox.com/share/115012-dsc02861.jpeg]Obrázek[/URL]

Jak je vidno, tak je obraz naprosto strašnej... ale když se Mandira načítá, vše je ok... až když se ukáže pracovní plocha, takhle se to celý "zkoní"...

Ale nb]running-free[/b]: díky za vysvětlení pojmů... mimochodem - Ty jsi volnej, když mám sbalit linuxáka? Linux asi máš... :D

a Db]linuxak7[/b] Tobě díky za návod... jdu to zkusit.

// Ták, povedlo se... skoro... fakt nemám 64x Mandrivu, tak jdu stáhnou jinej ovladač... ale už cítím, že to půjde. :mrgreen:

/// Takže... odzkoušeno, instalátor se spustil, vše šlo... ale!
V jedný fázi mi to napsalo toto:
ib]ERROR: Installation failed[/b]... a nějaký text, který jsem odfotila, ale není tam nic k přečtení...
nURL=http://www.imageox.com/share/115015-dsc02862.jpeg]Obrázek[/URL]

Podle těch fotek to spíš vypadá, že máš nastavenou vyšší obnovovací frekvenci než monitor zvládne, to není problém ovladačů.
CPU:QX6700;ASUS P5NT;280GTX; PSU ENERMAX Liberty 500W
linuxak7
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlastagf 7. 11. 2007 00:15

jeste by jsi mohla zkusit jinou distribuci...
vlastagf
Junior

Odeslat příspěvekod Najja 7. 11. 2007 00:41

tatraman píše:Co vím, tak balíčky s driverama jsou pro novou verzi 2008 nachystané v mandriváckých zdrojích, takže si je přidej a nainstaluješ to jedním kliknutím. Jestli to nezvládáš nebo nevíš o čem mluvím, tak si něco nejdřív přečti, fakt se to vyplatí:

http://shop.qcm.cz/catalog/product_info ... cts_id=411

Měl jsem podobný problémy a tahle knížka mně hodně pomohla.l/quote]Díky za radu... Ohledně balíčků - vím o čem mluvíš (teda možná)... Je to )i]Nastavit Váš počítač -> Správce softwaruf/i] ..? Pokud jo, tak mám povolený všechny zdroje - b]a kde přesně by teda měly být ty drivery?e/b] Já je nenašla... :shock: ... Díky.

.quote="13th."]Tie ovládače nVidia sa dajú inštalovať veľmi jednoducho. Choď do ovládacieho centra, klikni na hardvér, potom na 3D Desktop, označ Compiz-fusion, a ovládač nvidia sa ti nainštaluje úplne bez problémov, a ešte budeš mať aj 3D efekty.m/quote]Compiz Fusion nejde označit... Píše mi to, že můj systém nepodporuje 3D efekty...

yquote="linuxak7"]Podle těch fotek to spíš vypadá, že máš nastavenou vyšší obnovovací frekvenci než monitor zvládne, to není problém ovladačů.b/quote]Njn, ale frekvence je právě to, co nemůžu nastavit, když nemám ovladače na Samsung SyncMaster 753DFX, tudíž mi to ten monitor nedetekovalo... Prostě jakoby nebyl.

// equote="vlastagf"]jeste by jsi mohla zkusit jinou distribuci...
Jj... Windows . :lol: :lol:
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Junior

Odeslat příspěvekod linuxak7 7. 11. 2007 01:09

Zkus systému zadat, že máš nějaký 17-palcový LCD-monitor, jestli to sežere tak nastaví 1280x1024 při 60Hz. Jinak ten tvůj monitor je strašná vykopávka, našetři na něco lepšího...
linuxak7
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tatraman 7. 11. 2007 01:10

Tipl bych si že ty balíčky s ovladačema se jmenují nvidia-něco, ale jistě to nevím, nemám tu po ruce nvidii. Že to nenabízí ten 3D desktop je daný asi tím, že nemáš ty akcelerovaný nvidiácký ovladače, to už se mně jednou někde stalo. Tak mně napadá, že když máš zdroje nastavený správně a ty balíčky v nich máš, musí ti tyhle ovladače nabídnout ten konfigurátor grafického režimu. Hledej v tom Mandriva klikátku nastavení grafickýho serveru nebo tak něco a zkus znovu nastavit typ grafiky, možná ti dá na výběr mezi ovladačema. Co se pamatuju z nějaký minulý instalace u ségry na atině, tak tohle dělal. Všechno si pak nainstaluje sám.

Zkus to vyřešit na http://www.mandrivalinux.cz, tam je přece jenom víc lidí od Mandrivy než tady. Sem z nich skoro nikdo nechodí, aspoň jsem si nevšim. Mezi náma, ani se jim nedivím :P
tatraman
Junior

Odeslat příspěvekod Najja 7. 11. 2007 01:14

linuxak7: ok, zkusím... ;) díky.
tatraman: ty balíčky jsem fakt nenašla... Najdu ten grafickej server... Dík. A na Mandrivalinux se kouknu a asi se tam o tom fakt zmíním... :D

// Btw - teď mě tak napadlo, jde to vůbec, aby byly 2 monitory v systému? Jeden mam normálně a druhej je přes redukci strčenej do zdířky pro LCD-čka... :shock:
Najja
Junior

Odeslat příspěvekod linuxak7 7. 11. 2007 01:38

Na co ti jsou 2 monitory ?
linuxak7
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Najja 7. 11. 2007 01:42

linuxak7: baví mě se s tim chlubit... :lol:

Ne vážně... Původně bylo záměrem sledovat přes TV kartu i televizi, takže na jednom monitoru by se pracovalo a na druhém koukalo na TV... Ale pak se z toho stala okládací plocha pro okna, apod... A teď bez toho nemůžu žít :oops: - stalo se to nutností... Mám tendence tu myš furt sunout doleva na druhej monitor :lol: ...
Najja
Junior

Odeslat příspěvekod fatman 7. 11. 2007 09:12

2 monitory samozřejmě jdou, mám taky Mandrivu 2008 a po stažení nových ovladačů od ATI to funguje jako rozšířená plocha (origo ovladače Mandrivy dokázaly jen naklonovat obraz na oba monitory), zapojeno do ATI Radeon 9600, jeden do DVI jeden do D-SUB.

A 2 monitory super, používám jak ve Win, tak v Lin normálně na druhém je sidebar, Miranda, odložené aplikace, etc. A třeba práce v Gimpu, kdy na jednom monitoru je přes celou plochu obrázek a všechny nesmyslné toolbary jsou naházené na druhém monitoru, to je prostě ňamka :-). Nebo psaní programů, na jednom monitoru vývojové prostředí na druhým si otvírám helpy, když se zaseknu...
"Věřím v reinkarnaci, jakožto nutnou likvidaci materialisace lidské idealisace, bez vyloučení sensace!"
(J. Váchal, Krvavý román)
fatman
Junior

Odeslat příspěvekod running-free 7. 11. 2007 12:36

Najja: volný nejsem, ale pokud jsi z Brna tak bych ti to klidně nainstaloval :-)

EDIT: Pokud dělá Mandriva potíže, je možné že jiné distro fungovat bude. Doporučil bych ještě zkusit openSUSE, než úplně hodíš flintu do žita. Já ho instaloval včera a funguje mi z fleku všechno (i když mám displej jenom jeden a grafiku od Intelu:))
Unix - systém který vám dá dost provazů na to, abyste se sami oběsili.
running-free
Junior

Odeslat příspěvekod Najja 7. 11. 2007 19:47

fatman: no já jsem na to právě už taky zvyklá... Proto, když to bude nutný, přejdu zase na WIN.

running-free: aha, ok... Tak pozdravuj Tvojí partnerku :D ... openSUSE asi zkusim... Ještě se domluvím s tátou. A z Brna nejsem, jsem od Tábora... :lol:

Dobře, mam teda ještě problém: nejde mi zvuk ve videích na YouTube, Stream.cz, apod... (Prohlížeš: Mozzila).
Dokáže někdo pomoct? Předem díky. :)
Najja
Junior

Odeslat příspěvekod running-free 7. 11. 2007 20:57

Máš nainstalovaný Flash 9? A pokud jo, nemáš v tom Flashi zakázaný nebo zeslabený zvuk? Zkus pravým tlačítkem na to video.
Unix - systém který vám dá dost provazů na to, abyste se sami oběsili.
running-free
Junior

Odeslat příspěvekod Najja 10. 11. 2007 12:20

running-free: Vše asi vyřešeno... Táta vyměnil zvukovku. Ale díky.
Najja
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka