LINUX UBUNTU

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sejnt 15. 11. 2007 21:05

instaloval som si ubuntu vsetko islo v pohode az na to ze som blbo urobil oddiel na disku len som sa sekol o jednu nulu ..a chcel by som ho dat zdielat z XP dik za help.....Linux je ENG ...:(
sejnt
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 15. 11. 2007 21:51

no a co my s tim tak si udelej spravne oddily, sdilet to nepujde a linux neni anglicky, anglicky sis to pouze nahral.
Petr Tomeš
Junior

Odeslat příspěvekod holoubek2 15. 11. 2007 21:56

to je teda odpoved, to ti povim :-D . Otevri si aplikaci g parted a tam si to rozdel, dela se to pouze posunutim nahore na obrazku :-) . co mas za graficky prostredi, at ti muzu rict, jak nastavit tu cestinu? Asi GNOME co?
holoubek2
Junior

Odeslat příspěvekod sejnt 15. 11. 2007 22:21

ubuntu 7.10 Gutsy Gibbon ,no ale teraz mi to nejde vobec nabootovat...mi vyhodi ze booting erorr..a neviem ako ho dam odtial prec ...uplne ,najradsej by som uz sformatoval kopmlet cely disk a potom znova rozdelil a naistaloval XP ..
sejnt
Junior

Odeslat příspěvekod holoubek2 15. 11. 2007 22:33

klidek, tak si to zformatuj, pokud tam nemas nic dulezityho a pri instalaci XP si rozdel disk na dva oddily ntfs. po instalaci XP tam bootni cd ubuntu a ten druhej disk ntfs si zmen na ext3 a vymez si enjake misto na swap (priblizne tak 900MB). pak by to melo jit jak po masle, ja jsem se s tim taky pral nejakou dobu a pak jsem to udelal timhle zpusobem a nemuzu si ztezovat.

viz nize, jak velky crocjirka rika:
Naposledy upravil holoubek2 dne 15. 11. 2007 23:11, celkově upraveno 3
holoubek2
Junior

Odeslat příspěvekod crocjirka 15. 11. 2007 22:46

holoubek2 píše:klidek, tak si to zformatuj, pokud tam nemas nic dulezityho a pri instalaci XP si rozdel disk na dva oddily ntfs. po instalaci XP tam bootni cd ubuntu a ten druhej disk ntfs si zmen na ext3 a vymez si enjake misto na swap (priblizne tak 900MB). pak by to melo jit jak po masle, ja jsem se s tim taky pral nejakou dobu a pak jsem to udelal timhle zpusobem a nemuzu si ztezovat.

ale prdy...zadne ext3, ten uz je dnes prekonany reiserFS, je mnohem rychlejsi a lepsi ;) btw obcas nejake pocitace se s tim hadej, tak muzes vyzkouset i jinou distribuci, jako pc linux os, cent os, arch linux, nebo fedoru

to holoubek: kdyz uz napises nakou poloradu, tak ji aspon nemaz, kdyz ti ji nekdo zkritizuje..
kuličku neohněš!!
crocjirka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod holoubek2 15. 11. 2007 22:51

vzdyt je napsana u tebe, tak proc by si ji lidi meli cist dvakrat :-D
holoubek2
Junior

Odeslat příspěvekod crocjirka 15. 11. 2007 22:53

protoze kdyz uz neco napisu, tak si za svim nazorem stojim...
kuličku neohněš!!
crocjirka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod holoubek2 15. 11. 2007 22:54

a ty se nauc cesky pane nazorovy :-P
holoubek2
Junior

Odeslat příspěvekod crocjirka 15. 11. 2007 22:57

aaaa flame :twisted:
kuličku neohněš!!
crocjirka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod holoubek2 15. 11. 2007 22:59

njn, vratme se k dane problematice :-D mas teda lepsi reseni a doufej, ze nezacal delat jiz to moje :-D
holoubek2
Junior

Odeslat příspěvekod Zorg 15. 11. 2007 23:06

Já bych si za tím taky, stál, hádat se ext3 vs. ReiserFS je totiž vcelku bezpředmětný :-) Jednak se na každý test, který říká A objeví hned druhý, který říká B a jediný, co respektují všichni, je skvělý výkon ReiserFS při práci s malými soubory (takže volba č. 1 například pro news server). Tvrzení "lepší" bez udání důvodu je taky trochu o ničem.

Osobně bych v tomhle případě vybíral FS podle toho, jak dobře se čte z Windows a co vím, tak tam je na tom ext3 líp, třeba http://www.fs-driver.org/

Btw. byla by to ale nuda, kdyby byl v Linuxu jenom jeden ideální FS že :-D
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod crocjirka 15. 11. 2007 23:28

ehm nechci nic rikat, ale tvuj prispevek je pekne pomotany a rad bych polozil otazku pro vsechny: co je lepsy, rychlost a normalni podpora na win disky, nebo mensi rychlost a udajna lepsi kompatibilita...
kuličku neohněš!!
crocjirka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Gentle Giant 15. 11. 2007 23:34

Zorg píše:
Osobně bych v tomhle případě vybíral FS podle toho, jak dobře se čte z Windows a co vím, tak tam je na tom ext3 líp, třeba http://www.fs-driver.org/

v/quote]
Z tohoto pohledu je to jednoznačné: ext3, protože ReiserFS z windows vidět není,alespoň z XP ne. Osobně také preferuji ext3.

quote="crocjirka"]ehm nechci nic rikat, ale tvuj prispevek je pekne pomotany a rad bych polozil otazku pro vsechny: co je lepsy, rychlost a normalni podpora na win disky, nebo mensi rychlost a udajna lepsi kompatibilita...

Nechci rozvíjet zbytečnou diskuzi, ale co to je ta "normální podpora na win disky" ? To jsem fakt nepochopil.
Too old to rock'n'roll, too young to die
Gentle Giant
Junior

Odeslat příspěvekod crocjirka 15. 11. 2007 23:48

no jako osobne sem jeste nevidel pripad, ze by byl jakykoli linuxovy disk videt ve widlich, drive sem na to pouzival nejaky program, uz ani nevim jak se jmenuje, protoze do win nechodim...
kuličku neohněš!!
crocjirka
Mírně pokročilý

Další stránka