openSUSE 10.3: player pro GNOME v .rpm

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Najja 30. 1. 2008 23:10

Zdravím... Už zase zkouším Linux (musím, na jedný starý šunce :lol: )... A mám pár problémů:

1) Nejde mi přehrávání mp3 v programu Banshee
Chce to nějaký kodeky... Nevím kde je sehnat, ale každopádně mi ten Bunchee stejně nevyhovuje... Má někdo tedy prosím tip na nějaký player pro GNOME v .rpm?

2) Je možné přidat .rpm a .tar.gz programy, které mám na disku do repozitářů, aby šly nainstalovat? Mám je v repozitáři (.rpm), ale zatím se mi ani jeden nepodařilo nainstalovat... Nevím, možná nebyly pro GNOME... Tím si jistá nejsem, ale existuje nějaký rychlejší způsob jak instalovat .tar.gz (nikoliv přes konzoli)?

3) Neví někdo jak by se dala nainstalovat Mandriva do PC, kde není DVD mechanika (Mandriva má cca 4GB, takže na CD nejde vypálit)..? :D

Díky...

// Chxci jen dodat, že mi Linux píše, abych stáhla suitable codecs pro přehrátí multumédií... Nevíte někdo, kde ho najít? Díky...
„Copywriter je prodavač za psacím strojem.“ – Judith Charles
Najja
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 31. 1. 2008 00:00

musíš si přidat v yastu další repozitář. packmana. přesnou adresu zdroje neznám, ale měla by ses ji dočíst někde tady http://packman.links2linux.org/. a z něho už si vše nainstaluješ. pro gnome bych ti asi doporučil programy Exaile nebo Quod Libet, alee možná ti nějaký gnomista poradí lépe..
A ještě ti poradím, aby jsi raději pokud možno všechno instalovala z repozitářů. Balíčkovací systém ti pohlídá závislosti, pohlídá aktualizace..
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Najja 31. 1. 2008 00:26

AndrewJ
Díky za tip... Repozitáře jsou skvělá věc, ale je tu jeden háček, kterej jsem nezmínila... Omlouvám se: počítač není připojen k internetu... :(

Ale díky... Asi prostě kašlu definitivně na Linux a přejdu zase na XP, až na to, že XP na tý šunce nejede a ukazuje se tam každý druhý zapnutí a po připojení USB zařízená BSOD... :lol: ... Ale hraje tam hudba a text tam taky napíšu... :lol:
Najja
Junior

Odeslat příspěvekod Sešívaný 31. 1. 2008 01:56

Tak zkus jednu z těchto distribucí:
SAM Linux - ideální na staré počítače
PCLinuxOS
Linux Mint

Všechny tyto distribuce se vejdou na jedno CD a obsahují už v sobě všechny potřebné kodeky, flashplayer atd.
Sešívaný
Junior

Odeslat příspěvekod Quimby 31. 1. 2008 08:19

Nebo muzes zkusit http://www.pcbsd.org/

Neni to sice linux, ale BSD, ale ma jednu vyhodu pro tebe. K instalaci balicku staci stahnout ze stranek soubor s priponou .pbi a nainstalovat (poklikat)

Tady mas seznam .pbi balicku http://www.pbidir.com/
**quimby@jabber.cz**
Quimby
Junior

Odeslat příspěvekod nfp1 31. 1. 2008 08:51

Pokud ti nevadí trochu složitější instalace v textovém režimu pomocí psdeudografiky, zkusil bych někde stáhnout celý DEBIAN, má ale kolem 15 CD, ale budeš mít všechny balíčky na CD.
nfp1
Junior

Odeslat příspěvekod mareklak 31. 1. 2008 09:08

já jsem ted postavil malý jukebox na debianu a 300 pentiu se 128 ram
mareklak
Junior

Odeslat příspěvekod running-free 31. 1. 2008 15:22

Výborná volba, openSUSE10.3 je fajn, sám ho používám.

http://www.suseportal.cz/kategorie/tipy ... nsuse-10-3
Tadyhle klikni na ten odkaz "Pokud používáte prostředí Gnome:" a všechny kodeky se ti automaticky nainstalují. Pak už nebudeš žádné potíže s přehráváním hudby řešit :-)

Na tom není co zkazit, kdyžtak dej vědět jak jsi dopadla.
Unix - systém který vám dá dost provazů na to, abyste se sami oběsili.
running-free
Junior

Odeslat příspěvekod Sešívaný 31. 1. 2008 19:55

running-free píše:Výborná volba, openSUSE10.3 je fajn, sám ho používám.

http://www.suseportal.cz/kategorie/tipy ... nsuse-10-3
Tadyhle klikni na ten odkaz "Pokud používáte prostředí Gnome:" a všechny kodeky se ti automaticky nainstalují. Pak už nebudeš žádné potíže s přehráváním hudby řešit :-)

Na tom není co zkazit, kdyžtak dej vědět jak jsi dopadla.k/quote]

Možná by stačilo pozorněji číst, dotyčná píše, že nemá připojení k internetu!
Sešívaný
Junior

Odeslat příspěvekod running-free 1. 2. 2008 10:53

A jo, nějak mi to uniklo.
running-free
Junior

Odeslat příspěvekod vlastagf 1. 2. 2008 11:35

nevite nahodou nekdo jak rozchodit prehravani wma v banshee / helix-banshee? vsechny potrebne kodeky mam nainstalovane. (prehravani v jinych prehravacich totiz funguje, jen ne v banshee / helix-banshee.
vlastagf
Junior

Odeslat příspěvekod Najja 2. 2. 2008 14:07

V pořádku - vyřešila jsem to nainstalováním XP a rozhodnutím, že počítač půjde do šrotu... :lol:

Ale všem díky za rady.

running-free
Ale, nešlo by to vyřešit tak, že bych to stáhla, vypálila na CD a nainstalovala v druhém počítači? :)

Ale už to nepotřebuju... :mrgreen:
Najja
Junior

Odeslat příspěvekod running-free 3. 2. 2008 11:42

Najja: moc se v tom zase nevyznám, já měl naštěstí všechny Linuxy od doby FedoraCore4 připojené k internetu :-)
Já myslím že by to šlo, ale byly by s tím šílené potíže, protože bys musela stáhnout všechny balíčky co nemáš...

Spíš bych to řešil stáhnutím distribuce, která kašle na podělané americké patenty a má všechny kodeky v sobě už při instalaci, jako třeba Linux Mint nebo ... nebo nevím jaký ale pár jich bude :-)
Nerad to říkám, ale bez netu se do Linuxu nepouštěj pokud máš distro jako SUSE, kde si musíš kodeky postahovat :(
running-free
Junior