sw RAID Linux - problém

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mmmnovak 7. 4. 2008 14:47

Dobrý den,

chci přendat kompletně můj server z WIN na Linux,už jsem vyřešil hodně problémů a stojí už předemnou (doufám) poslední ... ještě vyřešit ten a jsem za vodou

mám pod Debian 64bit vytvořeno RAID1 pole /dev/md0

a mám nainstalovaný VMware Server ...

potřebuji přidat k virtuálnímu pc (vytvořeného v VMW Server) přímí přístup k raid poli ...

ve VMW je možnost přidat fyzické disk ... to by mělo jít, ale je problém, že je tam vidět pouze /dev/sda a /dev/sdb ... raid pole tam není ...

prosím o radu, jak toto vyřešit, aby jsem mohl raid pole připojit k virtuálnímu pc...

děkuji moc
mmmnovak
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 9. 4. 2008 10:57

Proč si tam nevytvoříte třeba LVM?
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod mmmnovak 9. 4. 2008 16:55

hledal jsem toho již hodně .. dokonce jsem narazil i na LVM ...

ale buď jsem to udělal špatně .... (i když mi to zobrazovalo jako disk) ... ale ve vmware to stejně nešlo ....

mohl by jste mi s tím pomoci?

jinak je ten můj problém vůbec vyřešitelný ...?

já jsem dělal v Debianu 64bit Etch toto:

pvcreate ,vgcreate ... pak bylo vidět zařízení v fdisk -l
mmmnovak
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 10. 4. 2008 12:27

Deb. sice neznám, ale lišit by se to moc nemělo. Docela mě zajímá, jak máte LV (můžete postnout výpis? )

Řešitelné to je, spíš si myslím, že máte chybu jen v připojejí lv/vg a v ničem jiném.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod mmmnovak 10. 4. 2008 17:40

dělal jsem to takto ...

modprobe dm-mod
pvcreate /dev/md0
vgcreate test_vg /dev/md0
lvcreate -L 1000 -n test_lv test_vg
mmmnovak
Junior

Odeslat příspěvekod mmmnovak 16. 4. 2008 14:54

tak se mi vytvořila v fdisk -l položka, která vypadá jako nový disk ... to je ok, ale jak teď přinutit VMware, aby připojila toto zařízení k virtuální mašině ?

VMware asi pozná, že to není opravdový fyzický disk a proto ho nepovolí přidat k virutuální mašine :'( ....

nevíte někdo, jak toto obejít a používat sw raid .... a ten připojit jako disk k virtuální mašině ve VMware :oboze :oboze :oboze :oboze :oboze

děkuji všem.
mmmnovak
Junior

Odeslat příspěvekod mmmnovak 22. 4. 2008 16:14

opravdu nikdo neví, jak nasimulovat sw RAID 1 v Debianu 64bit jako fyzický disk a připojit ho k VMware virtální mašině jako celý disk?
mmmnovak
Junior

Odeslat příspěvekod mmmnovak 26. 4. 2008 19:09

vmware mi píše error s hláškou "Success" když chci připojit to raid pole ...nevíte co s tím?
mmmnovak
Junior

Odeslat příspěvekod _BoB_ 28. 4. 2008 12:29

Success = úspěch, to asi není chyba...
_BoB_
Junior

Odeslat příspěvekod mmmnovak 28. 4. 2008 17:23

_BoB_ píše:Success = úspěch, to asi není chyba...

to jsem si taky přeložil .... ale co s tím .. když vyběhne dialog error s textem úspěch a nejde RAID pole přidat k virtuální mašině ...
mmmnovak
Junior