Ubuntu a Dial-up

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dadasfx 23. 9. 2008 12:18

Umi se linux resp. Ubuntu 8.04 pripojit k netu prez dial-up? Znamemu se rozsypal jeho win milenium a nema instalacni CD aby jej mohl reinstalovat. Dal jsem mu CD s Ubuntu ale nejsem si jisty jestli se tak bude moci pripojit k netu prez Dial-up protoze nebude moci nainstalovat software, ktery mu dava jeho poskytovatel. tedy NetZero. (Je to v USA) Tak nevim jestli ma ubuntu v sobe uz nejaky nastroj diky kteremu nebude potreba ten NetZero program
„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“ 'Albert Einstein™'

Každý by chtěl do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.
dadasfx
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 9. 2008 16:38

No něco na Dial-up v sobě Ubuntu má, ale když jsem to v práci zkoušel, tak se mi připojit nepodařilo. Zkusil bych nějakou odbornější konferenci, třeba na root.cz
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 25. 9. 2008 20:28

Například pro KDE je klikací kppp a pod.....

Ovšem pro správné rozchození je třeba znát parametry pro spojení - tj jaké číslo přes modem volat, a jaké parametry modemu nastavit a další věci, většinou programy od providerů pro windows si toto nastaví samy a pokud je chcete tak se někdy obtížně dohledávají a když se zeptáte technické podpory tak ta vám řekne že máte spustit ten jejich program - a že pod linuxem to nefunguje a že chcete vědět údaje pro připojení tak vám řekne že linux nepodporují (přitom to třeba funguje bez problémů pod linuxem).
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cinan 26. 9. 2008 14:57

pre gnome som nasiel gnome-ppp. Neskusal som
Open-source fan!
blog-zapisky: http://cinan.wordpress.com/
cinan
Junior

Odeslat příspěvekod dadasfx 27. 9. 2008 17:39

ja sem trochu hledal po netu a par lidi psalo ze se jim podarilo k netzero pripojit i z linuxu ale spotizema a spis jeste hodne zkuseni lidi. Ten netzero podporuje Linspire linux jenze ten je ke stazeni za $50 a jejich Freespire to nepodporuje. Uz to neresim ten znamej si hold bude muset poridit normalni net. I tak dik za snahu.
„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“ 'Albert Einstein™'

Každý by chtěl do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.
dadasfx
Junior

Odeslat příspěvekod littleon 5. 10. 2008 17:12

KPPP funguje bez problémů (používám), gnome-ppp jde taky (zkoušel jsem). Nastavují se obdobně jako kdysi ve Windows. Jediným rozdílem je určení modemu. Pokud je to mobil přes usb, zvolíš "dev/tty/ACM0" apod. Jediný problém může vzniknout s nevhodným příslušenstvím. Např. pokud používá pro Nokii kabel Mobile Action a podobné "značky", nemusí to fungovat. Takovéto kabely se musí instalovat i ve Windows a pro Linux budeš těžko shánět ovladač.
Intel Q6600 @ 3,6GHz ofoukáván Zalmanem CNPS9700 LED, DFI ICFX3200T2R/G + NC-U6, Sapphire HD 2900XT @800/2100, 2x Hitachi 400GB, GEIL 2x1GB 4-4-4-12, Chieftec CFT-620-A12S, Thermaltake Armor VA8000SWA
littleon
Junior