Dualbot + Virtualizace windows v Ubuntu

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod D-Fox 31. 1. 2009 13:27

Chtel bych se zeptal jestli je mozne mit nainstalovane Ubuntu + WinXP zvlast ale s moznosti virtualizovat Xp aniz bych musel winXP instalovat 2x (jednou jako standalone a jednou pro virtualizaci v Ubuntu, tzn mit moznost spoustet jednu a tu samou verzi Xp zvlast i v Ubuntu).

Dekuji
D-Fox
Junior

Odeslat příspěvekod Nargon 31. 1. 2009 13:44

Nevim jestli by to slo, ale jestli jo, tak to rozhodne nedelej. Je dost mozne ze by to windows neprezi a uz nenabootoval. Problem je v tom ze ten virtualni pc ma jiny hardware nez ten skutecny. A tohle byl vzdy problem. Hlavne co se tyce ovladacu. Urcite to neni dobry napad.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ageran 31. 1. 2009 14:00

NE... Nemůžeš virtualizovat normální systém :-) Už z principu je to nesmysl...
Ageran
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 31. 1. 2009 14:12

D-Fox píše:Chtel bych se zeptal jestli je mozne mit nainstalovane Ubuntu + WinXP zvlast ale s moznosti virtualizovat Xp aniz bych musel winXP instalovat 2x (jednou jako standalone a jednou pro virtualizaci v Ubuntu, tzn mit moznost spoustet jednu a tu samou verzi Xp zvlast i v Ubuntu).

Dekuji

Pouzivam Virtualbox a běžně mam XP dvakrat - jednou normalní instanci a zaroven mi běží virtualisovaně.Nevím proč ti nestačí tato varianta.Koneckonců potom můžeš ve virtualní mašině udělat další virtualní mašinu na které ti ve virtualu poběží další virtualisovaný system.Praktický smysl mi uniká ale jsi omezen jen výkonem hardwaru - ja mam pro každou virt. instanci - system nastavený at si bere giga ramky takže se slabší mašinou nemá smysl to zkoušet.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D-Fox 31. 1. 2009 15:15

oooooooooo píše:Pouzivam Virtualbox a běžně mam XP dvakrat - jednou normalní instanci a zaroven mi běží virtualisovaně.Nevím proč ti nestačí tato varianta.Koneckonců potom můžeš ve virtualní mašině udělat další virtualní mašinu na které ti ve virtualu poběží další virtualisovaný system.Praktický smysl mi uniká ale jsi omezen jen výkonem hardwaru - ja mam pro každou virt. instanci - system nastavený at si bere giga ramky takže se slabší mašinou nemá smysl to zkoušet.


Prechazim z xp na ubuntu a zaroven stale potrebuju pouzivat windows.. tak jsem si myslel ze mi postaci jedna instalace.. ale kdyz je to tak, jak pisete.. nevadi. Jen bych se chtel jeste zeptat jaky program na virtualizaci pouzivate.. co jsem dohledal tak nejznamejsi asi bude VMWare a VirtualBox. Koukal na pouziti virtualizace a docetl se ze prideleni partition disku se provadi az v samotnem programu.. takze jestli jsem spravne pochopil tak staci rozdelit disk jen na cast pro Ubuntu a cast pro xp(standalone) a pro virtualizovane win zatim nemusim. To provedu az v nejakem virtualizacnim programu.
D-Fox
Junior

Odeslat příspěvekod D-Fox 31. 1. 2009 15:22

Jeste jedna vec... je mozne pak samotnou virtualizaci spoustet na jinem terminalu ? nebo se musi spoustet jen v tom kde mi zrovna bezi Xserver
D-Fox
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 1. 2. 2009 15:11

Co se týče virtualisace osobně používám Virtualbox.Dělit disk netřeba.Při tvorbě virt. mašiny zadam 20Giga - dynamicky a hotovo.Například.Jinak asi takto - v Ubuntu jsem nevirtualisoval ale na foru je velký thread k virtualisaci - proč ztrácíte čas tady.Na jednoho člověk co ho aspon vidělo připadá tady cca 100 co o něm jenom slyšelo.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oooooooooo 1. 2. 2009 15:13

Kód: Vybrat vše
Prechazim z xp na ubuntu a zaroven stale potrebuju pouzivat windows.. tak jsem si myslel ze mi postaci jedna instalace.. ale kdyz je to tak, jak pisete.

A toto už nechápu vůbec - tak používejte ubuntu a xp virtualisujte.Poběží pouze jednou ve virtualu.Pořad nějak nevidím dvě jeho instalace?
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D-Fox 1. 2. 2009 15:35

oooooooooo píše:
Kód: Vybrat vše
Prechazim z xp na ubuntu a zaroven stale potrebuju pouzivat windows.. tak jsem si myslel ze mi postaci jedna instalace.. ale kdyz je to tak, jak pisete.

A toto už nechápu vůbec - tak používejte ubuntu a xp virtualisujte.Poběží pouze jednou ve virtualu.Pořad nějak nevidím dvě jeho instalace?


Jde o to že mám slabou grafickou kartu. A občas si s přátely zahraju nějakou tu hru. Bohužel mi ale výkon při virtualizaci (nb pres wine) nepostačuje. Takže potřebuji i čísté Win.
D-Fox
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 1. 2. 2009 15:46

Tak v tom případě - dualboot jedině dál držet.Moc her si v wmvare ani virtualboxu nezahrajete - ta podpora 3d je naprosto v tomto nedostačující.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod D-Fox 1. 2. 2009 16:17

Ja vim. Prakticky hraju jen jednu hru a jen kvuli ni potrebuju mit i ciste win :). Jinak tu virtualizaci mam kvuli par programum a ne pro hrani her. Tenhle topic jsem vlastne zakladal jen kvuli tomu ze jsem se chystal na reinstal celeho pc a potreboval jsem vedet na kolik partition jsi mam rozdelit disk. Ale uz jsem vse, s vasi pomoci, vyresil. Mozna jsem mel zapojit vic sve iniciativy a zbytecne nezakladat tenhle topic, ale jelikoz jsem vedel ze mi tady hned nejaka dobra duse poradi, tak sem to sem mrsknul :P.
D-Fox
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků