ktory linux na eeepc 1000h?

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lnx 2. 2. 2009 08:52

Mam eeepc 1000h a chcel by som nan linux len neviem ktoru verziu. Vobec sa do linuxu nevyznam, tak ako laik co som sa docital zevraj je lepsie jadro gnome ako kde. Len tiez som sa docital ze nemusi vsetok hardware na vsetkych distribuciach fungovat (niesu ovladace) a kedze som ziaden linux este nemal tak neviem ako sa to doinstaluje. Zatial to u mna vyzera na mandrivu ale ak sa do toho niekto vyznate lepsie tak poradte.
lnx
Junior

Odeslat příspěvekod p_Sipi 2. 2. 2009 14:38

Tak po poriadku
- linux nema "verzie" ale rozne distribucie a tie potom mozu mat verzie
- Gnome a KDe nie su jadra.
- ak si s linuxom nikdy nerobil a netrufas si na to tak si to daj nainstalovat niekomu kdo to vie.
EEE je prave taka platforma kde instalacia vacsinou nefunguje "out of box" ako na normalnom pc a nie kazda distribucia ma upravy pre EEE.
- ak som ta neodradil a trufas si tak vyskusaj EEEBuntu http://www.eeebuntu.org/
ta je upravena pre EEE a mala by fungovat bez vacsich problemov. Samozrejme dokladne prestuduj postup pri instalacii a trochu poznatkov ako funguju *nix systemy tiez nezaskodi. Ono to nie je "Windows za darmo" ale aj iny pristup k systemom a necakaj ze vsetko bude ako z windowsov.
p_Sipi
Junior

Odeslat příspěvekod lnx 2. 2. 2009 19:31

vdaka nainstalujem skusim, vlastne na nic ine ako na surfovanie ten notebook ani nepouzivam cakam ze linux bude rychlejsi ako win a urcite je grafika krajsia aj ked neviem ci to bude vyzerat tak ako na normalnom desktope
lnx
Junior

Odeslat příspěvekod hustakF 3. 2. 2009 17:47

Ani Mandriva není vůbec špatná na samotné surfování. Pouze se v ní nastaví připojení a okamžitě vesele surfuješ s Mozillou. To se mně velice líbí. Není to jako Widows, kde se musí instalovat mnoho věcí.
hustakF
Junior

Odeslat příspěvekod lnx 3. 2. 2009 18:05

no takze skusal som viacero distribucii a neide ani jedna, napr mandriva sa vobec nenainstaluje lebo pri instalacii nieco vypise skusal som kde aj gnome, skusal som arch ten sa nainstaloval ale vobec mi neda ponuku na vyber pri starte rovno zapne windows, dalej eeebuntu dve verzia ubuntu druha kubuntu obe sa naistalovali ale neide ani v jednej wifi cize mi to je nanic ani nenaide ziadnu wifi siet v dosahu ako keby neboli ovladace od wifi sietovky alebo co a neviem to nainstalovat ani neviem najst kde sa da pozriet ktore ovladace mam nainstalovane tak teraz neviem ci to je na nieco dobre ked tam zakladna vece nefunguje
lnx
Junior

Odeslat příspěvekod littleon 3. 2. 2009 18:44

Podle tohoto článku funguje EEEBuntu i Xandros

http://www.abclinuxu.cz/clanky/recenze/ ... notebookem
Intel Q6600 @ 3,6GHz ofoukáván Zalmanem CNPS9700 LED, DFI ICFX3200T2R/G + NC-U6, Sapphire HD 2900XT @800/2100, 2x Hitachi 400GB, GEIL 2x1GB 4-4-4-12, Chieftec CFT-620-A12S, Thermaltake Armor VA8000SWA
littleon
Junior


Odeslat příspěvekod p_Sipi 4. 2. 2009 09:51

Preto som radil nechat si to nainstalovat niekym kdo to uz robil.
EEE nie je vhodna platforma na ucenie sa. Na to si urob virtualnu masinu na normalnom PC cez VirtualPC,VMWare etc...
Kazdy model EEE ma iny HW a niektore dost exoticky (ako ta RaLink Wifi) na ktory niesu ovladace priamo v jadre.

Tuna je dobry navod ako tam dostat standart Ubuntu
http://tombuntu.com/index.php/2008/09/01/installing-ubuntu-804-on-the-eee-pc-901/
Funguje to aj na Kubuntu
p_Sipi
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 2. 2009 10:03

No nic nezkazíš, když si stáhneš nějaké live CD a zkusíš to na tom spustit. Pokud vím, má existovat speciálně upravená verze Ubuntu pro tento počítač.

Gnome a KDE jsou grafická prostředí (včetně některých základních programů). Gnome má víc připomínat Apple, KDE zase více Windows. Já osobně používám sice Gnome, ale k němu spoustu aplikací určených pro KDE.

Linux má tu výhodu, že je zdarma. Tak můžeš stahovat a testovat jak je libo :D
Jsou i speciální minidistribuce pro slabé počítače, které mají jen pár desítek MB a mohou se i celé natáhnout do RAM - např. Puppy Linux. Záleží na tom co všechno na tom počítači chceš dělat.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod AndrewJ 6. 2. 2009 11:27

Mám Eee 1000H a mám na něm Eeebuntu. Je to normálkní ubuntu, s přidaným jedním repozitářem a hlavně s uraveným kernelem z Array.org. Všechno jede out of box...
AndrewJ
VIP uživatel
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků