Ako nainstalovat Linux na starom NB??

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod erik.aragorn 7. 3. 2009 19:39

Nazdar,

Dostal sa mi do ruk, starucky NB: Intel Celeron 1,70GHz, 256MB RAM, 20GB HDD....nejaka grafika od Intelu....len problem je v tom ze nejde DVD-mechanika a USB boot v BIOSe nie je...rad by som tam hodil Mandrivu alebo Ubuntu....a ma este disketovu mechaniku...ale nemam disketu...a pochybujem ze bude fungovat ked dvd mechanika nefunguje...
prosim pomozte
diki moc
Your pretty face go to hell!!!!!!!

Siemens A25, Alcatel OT 320, Sagem Myx5-2,Nokia 6280, EuroTel/T-Mobile SDA, Orange SPV M3100 WM6, Orange SPV C100, Palm Treo 750 + 8GB microSDHC
erik.aragorn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 3. 2009 07:40

Disketu ti klidně věnuju, jestli jsi z Prahy a žádnou nemáš.

Jsou některé distribuce, které umí bootovat i přes LAN, možná by to v kombinaci s nějakou "inicializací" z diskety šlo.

Další věc, co mě napadla je vymontovat disk, nainstalovat na něj Linux na jiném počítači a namontovat zpátky.

Procesor je v pohodě, disk nic moc, ale bude stačit, ale té paměti je zoufale málo, nedala by se rozšířit? Možná by byla nějaká použitá např. v bazaru za hubičku, dost by to pomohlo. Na Ubuntu je to málo, možná tak XUbuntu, a nebo nějaké minidistribuce, např. Puppy Linux.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gutp 8. 3. 2009 09:19

stačilo mi napsat na icq ....na živě moc odborníků na linux nenajdeš...mají k němu nějakou averzi či co :) jinak jinak na 256 ramky ti třeba takový PclinuxOS s Gnome (nebo Sam linux) pojede jako fík http://www.pclinuxos.cz/index.php?optio ... elect&id=3 ..... pokud máš jestě tu mandrivu tak by stačilo jako prostředí dát XFce myslím že by jela dobře, jinak na disketce linuxy jsou, ale tobě by asi nevyhovovaly :) slyšel jsem že Debian umí z disketky nainstalovat nějaký zavaděč a zbytek stáhne z Lan ..já bych radši zkusil sebrat nějakou CD mechaniku a připojit ji volně na kus drátu do toho noťasu po instalaci jí dát zase pryč ...pro mě by to asi bylo nejschůdnější ...no moc jsem ti neporadil ...měj se
gutp
Junior

Odeslat příspěvekod hotspot 8. 3. 2009 22:28

No nezalezi jen na grafickem prostredi, myslim ze ani Xfce by Mandrivu moc neurychlilo. Pro tuhle ramku by se SAM hodil, jen nevim jestli uz vyresili problem s kolizi balicku...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
Junior

Odeslat příspěvekod Spaceber111 8. 3. 2009 22:45

Slahni tam radsej Windows 2000/98SE alebo ked linux tak ten Puppy Linux alebo Debian s XFCE.
(mne behal plynule najnovsi debian s KDE na 500mhz noteboku CPU transmeta crusoe, 16 mb graficka, 256 mb ram )
Spaceber111
Junior

Odeslat příspěvekod littleon 14. 3. 2009 17:07

Intel Q6600 @ 3,6GHz ofoukáván Zalmanem CNPS9700 LED, DFI ICFX3200T2R/G + NC-U6, Sapphire HD 2900XT @800/2100, 2x Hitachi 400GB, GEIL 2x1GB 4-4-4-12, Chieftec CFT-620-A12S, Thermaltake Armor VA8000SWA
littleon
Junior

Odeslat příspěvekod terzeus69 17. 3. 2009 23:36

asi nepraktictejsi reseni vyndat disk soupnout to do jakehokoli pc prechodka z 2,5 na 3,5 stoji par korun nainstalovat jakoukoli distribuci vratit do notasu.jinak navodu jak bootovat z usb bez podporz biosu je plno http://profiweb.net/blog/bootujeme-z-usb-bez-podpory-biosu.a36.html
terzeus69
Junior