Internet v Ubuntu

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sazík 4. 5. 2010 18:35

:shock:
Screenshot.png
Dobrý den dneska sem si stáhnul a nainstaloval Ubuntu 10,04 lucid lynx no a stahnul sem si ho v Čj ,ale jsou tam i základní věci v Aj , to mi ale zase tak nevadí spíš mi vadí že se mi když ho pustim dam system /sprava /sit tak kdyz si odkliknu eth tak mi to ukazuje že je to připojene ale kdyz chci jit normálně na net tak se nepřipojim i kdyz to v tomto okně normalně komunikuje :-( poradte pls :-) dikec
Přílohy
Screenshot-7.png
Screenshot-5.png
Naposledy upravil Sazík dne 5. 5. 2010 15:12, celkově upraveno 1
Sazík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Silenator 4. 5. 2010 21:02

Vy to připojujete přes VPN?
Silenator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lurk3r 5. 5. 2010 06:07

Prvně potřebuješ zjistit jak máš nastavit připojení ... jestli se ti konfiguruje automaticky (DHCP) nebo tam musíš něco napsat. To zjistíš u poskytovatele internetu.

Počeštění není stoprocentní, protože je to ještě mokrá verze, musíš si chvilku počkat.
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz

If there is no space left on the device, there must be some space right ...
Co říká bezpečnostní software chycenému červovi? "Jsi zatčen! A nezkoušej na mě žádný fork()y!"
lurk3r
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod fero49 5. 5. 2010 06:42

Podľa výpisu si iba na localhost-e (127.0.0.1). Pozri sa, či identifikovalo LAN kartu a či máš pripojený kábel do počítača. Auto "eth0" by malo byť aktívne. Ak systém nenašiel kartu, alebo WIFI, nainštaluj ovládače z internetu cez Centrum softvéru, alebo Synaptic - správu balíčkov.
fero49
Junior

Odeslat příspěvekod karlos89 5. 5. 2010 06:58

A pokud se ti to podle fera podaří nastavit, za odměnu se ti doinstaluje i zbytek češtiny ;-) Docela by mě zajímalo, proč ji nedávají kompletně do instalace, ale asi se jim už do těch 700MB prostě nevejde...
karlos89
Junior

Odeslat příspěvekod SAiMi 5. 5. 2010 07:32

Sazík
Kód: Vybrat vše
http://wiki.ubuntu.cz/Pr%C5%AFvodce%20po%20instalaci#Dopln.2BARs-n.2BAO0jazykov.2BAOkpodpory

Tady už jsi "dočeštění" zkoušel?
SAiMi

Odeslat příspěvekod Sazík 5. 5. 2010 14:36

Děkuju za rady , no právě v tom prvním obrázku se mi ukazuje že sem připojen ale asi tam není něco odkliklý vyzkouším tu čj , nevite kde bych mohl stahnout ten ovladac ? Jinak vsem dekuju

-- 5. 5. 2010 15:38 --

No to je právě to já si tam nový jazyk nastavit nemůžu protože tam nemám ten net :-(
Jinak sem to zistil a mám připojení klasický drátový a musim si to tam davat sam :-(

-- 5. 5. 2010 16:13 --

Takže na internet používám normalne windows
Sazík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denwerko 6. 5. 2010 18:09

info o hw a o poskytovateľovi pripojenia ? vyzerá to že máš ipv6... zaujímavé
Denwerko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sazík 6. 5. 2010 19:05

Jaké info o pripojeni ?? jako kdo mi ho dela ??

HP microtower
AMD athlon dual core
2,81Ghz
1,87GB ram
Sazík
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ukomir 6. 5. 2010 19:08

Najskôr si asi musíš nastaviť IPv4,DNS.. (nájdeš v zmluve,alebo od poskytovtela..alebo pozri vo windows)
Obrázek
Ukomir
Junior