Je možné iso image na USB?

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mb13 20. 8. 2010 11:02

Dobry den.

Stáhl jsem DVD .iso image Fedory (verze 13, x64) a chtěl bych instalovat na můj notebook. Ale nechci vypálit na DVD. Vím, že laptop podporuje boot z USB. Je možné umístit toto .iso na USB, aby bylo možné instalovat Linux, jako z DVD?

Děkuji.
mb13
Junior

Odeslat příspěvekod Jakub Malý 20. 8. 2010 11:27

Fedora se samozřejmě z USB flashdisku nainstalovat dá, ale nefunguje to tak že to ISO "přetáhnete" z disku na flashdisk jako běžný soubor. Pokud chcete jednoduše udělat bootovací flashku, zkuste třeba UNetbootin

BTW tohle by podle mě patřilo spíš do diskuse o Linuxu ;)
Nejlepší hardware co jsem kdy koupil je moje florbalová hokejka :-)
Jakub Malý
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lurk3r 20. 8. 2010 14:38

Hodně častá otázka, návody na jednotlivá distra na: http://www.pendrivelinux.com .
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz

If there is no space left on the device, there must be some space right ...
Co říká bezpečnostní software chycenému červovi? "Jsi zatčen! A nezkoušej na mě žádný fork()y!"
lurk3r
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mb13 13. 9. 2010 15:03

dekuji za reakce..

vyzkousel jsem unetbootin a LiveUSB Creator, ale nende (chyby driver disk image).. tyhle programy jsou pro Live verze Linuxu (pendrivelinux taky).. ja mam prave DVD verzi (Fedora-13-x86_64-DVD.iso) a chtel bych instalovat z USB a nechci mit Linux na prenositelnem USB.. hledal jsem ale zadny vysledek.. U Windows 7 se mi podarilo to udelat http://www.blogsdna.com/2016/how-to-install-windows-7-from-usb-drive-without-windows-7-iso-dvd.htm

tady je potreba jenom program "mbrwiz" a .iso soubor Windowsu.. nevim proc nenajdu nic takoveho u Linuxu... :-S :-l 8-S
mb13
Junior

Odeslat příspěvekod hutlik007 3. 10. 2010 21:13

sice DVD stojí 10 korun ale stojí za to si distribuci vypálit,než se zabívat problémy z USB Flash.Je to jednoduší.
hutlik007
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků