Ubuntu ve VMware playeru

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Wayne 23. 11. 2010 03:07

Zdravím, snažím se nainstalovat ubuntu 10.10 do vmware playeru. Řekl bych, že jde vše až na jednu věc normálně. Grafické efekty prostě nemohu zapnout. Jsou na to vůbec ovladače? Jak se instalují? Dekomprimoval jsem balíček z virtuálního cd s drivery a v terminálu zadal příkaz sudo ./vmware-install.pl. Něco cosi proběhlo, přitom jsem potvrzoval enter. Dál prostě nevím.

Pomoc prosím.
Wayne
Junior

Odeslat příspěvekod nfp1 23. 11. 2010 06:48

Bohužel tě nepotěším, pravděpodobně grafický výkon VM Playeru, nestačí na rozjetí akcelerovaného desktopu Compiz, nefunguje mi to taktéž a další možnosti již podle mě nejsou, než ovladače z přídavků pro hosta. jediným rozdílem mezi námi je pravděpodobně výchozí stav, moje kombinace je Linux - Linux.
nfp1
Junior

Odeslat příspěvekod Wayne 23. 11. 2010 09:01

Ale vždyť Windows Vista mě v něm jde normálně s akcelerovanou grafikou. Tam musí být nějaký fígl s ovladači.
Wayne
Junior

Odeslat příspěvekod lurk3r 23. 11. 2010 12:14

vmware nepouzivam, takze toho o tom moc nevim, kazdopadne dle prvniho odkazu na googlu by to jit mohlo, viz.: http://www.dedoimedo.com/computers/virtualization-3d-support-vmware.html
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz

If there is no space left on the device, there must be some space right ...
Co říká bezpečnostní software chycenému červovi? "Jsi zatčen! A nezkoušej na mě žádný fork()y!"
lurk3r
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod nfp1 23. 11. 2010 15:47

Tohle odpovídá. Zkušební verze win 7 mi jela s Aerem ve VM Playeru. Jestli se něco změnilo, to nevím, již mi došlo zkušební období a šla pryč.
nfp1
Junior

Odeslat příspěvekod Wayne 24. 11. 2010 01:58

Nebylo by něco v češtině a ne pro geeky?
Wayne
Junior

Odeslat příspěvekod nfp1 24. 11. 2010 07:32

Bohužel asi ne, V článku byl popisovaný Windows, který jede s Aerem v pořádku bez nutnosti něco nastavovat. Základní 3d podpora pro programy funguje.
nfp1
Junior

Odeslat příspěvekod lurk3r 24. 11. 2010 08:00

nfp1: windows tam byl taky, ale dole je část věnovaná linuxu resp. openSuse ...
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz

If there is no space left on the device, there must be some space right ...
Co říká bezpečnostní software chycenému červovi? "Jsi zatčen! A nezkoušej na mě žádný fork()y!"
lurk3r
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod gumka 24. 11. 2010 08:09

že by virtualbox?
http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads
slovenčina aj čeština priamo v inštalátore
gumka
Junior

Odeslat příspěvekod Wayne 24. 11. 2010 08:25

Ten nechci. Důvody nebudu uvádět.
Wayne
Junior

Odeslat příspěvekod p0etrik 24. 11. 2010 08:29

Je to osobni? :D
Vazne: VirtualBox mne prijde v mnoha vecech povedenejsi nez totalne osekany VMPlayer. Jako nejvetsi vyhodu vidim GuestBoxAdditions, ktere nejen umi automaticky prizpusobovat rozliseni Guest OS velikosti okna, ale i nadhernou vychytavku v podobe seamless modu, kdy muzes bez problemu soucasne pracovat na host OS i guest OS. Co mne ovsem zlobilo bylo USB, casto jsem zaznamenal problemy s pripojenim flash. Ale nakonec jsem to nejak vyresil (akorat uz si nepamatuju jak :) ).
p0etrik
Junior